Безкоштовно

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З АСТРОНОМІЇ „ПЛАНЕТА ЮПІТЕР” (старша група)

views 1339

ЗАНЯТТЯ З АСТРОНОМІЇ  НА ТЕМУ „ПЛАНЕТА ЮПІТЕР”

(для дітей старшого дошкільного віку)

МЕТА: активізувати раніше набуті знання, повторити   особливості планет Сонячної Системи (Венери, Марса, Меркурія). Сформувати елементарні знання про планету Юпітер (назву, місце розміщення,  розмір, особливості. Розвивати увагу, вміння робити умовисновки, порівняння. Виховувати допитливість.

ОБЛАДНАННЯ:  фотографії Юпітера, іграшкові сонячні зайчики, дзиґа, кружечки, схема Сонячної Системи, олівці різного кольору та розміру (на кожен стіл); малюнок пилососа, мольберт, аркуш паперу, фарби (червона, коричнева, оранжева, жовта), пензлик, цифра 5.

ХІД ЗАНЯТТЯ „ПЛАНЕТА ЮПІТЕР” (старша група ДНЗ)

Викладач астрономії: Малята, подивіться уважно навкруги, чи помітили ви щось незвичайне? Так, дійсно, до нас завітали сонячні зайчики. Їх на промінцях спустило до нас Сонечко. Воно хоче перевірити ваші знання. Ось чому зайчики принесли з собою завдання від Сонечка. А завдання складні, їх виконають ті діти, які раніше уважно мене слухали на заняттях.

Скільки планет в Сонячній Системі? (9). А тепер зробимо розминку.

Послухайте уважно підказки і скажіть про яку планету йде мова.

–         Ця планета від усіх закривається хмарами.

–         На ній є повітря, але дихати ним не можна.

–         Її називають сестрою Землі, а ще вечірньою чи вранішньою зіркою.

–         Своє ім’я вона отримала на честь богині любові та краси. (Венера).

–         Цю планету зображують червоним кольором.

–         Колись, дуже давно, по поверхні планети текли річки..

–         Ця планета живе в Сонячній Системі на четвертій кільцевій вулиці.

–         У цієї планети є два супутника – „Страх” і „Жах”.

–         Її назвали на честь бога війни.   (Марс).

–         Ця планета найближча до Сонця.

–         Ця планета схожа на Місяць.

–         У цієї планети немає атмосфери.

–         Ця планета обернена до Землі завжди однією і тією ж півкулею.

–         Планета отримала своє ім’я на честь бога торгівлі.

Викл. астрономії: Молодці, гадаю Сонечко задоволене вашими відповідями.

Поки ми з вами робили розминку планети загубилися. Давайте знайдемо їх.

Проводиться дидактична вправа „Яка планета загубилась?” (Діти отримують схему Сонячної Системи, на якій зображено всередині Сонце і планета Земля. Завдання: назвати і намалювати планети, що загубились. Діти повинні домалювати Меркурій, Венеру, Марс).

Викл. астрономії: Діти, ви повернули планети в Сонячну Систему. Молодці!

У вас на столах є кружечки різні за розміром і за кольором.

– Найменший кружечок про яку планету вам нагадує? (Про Меркурій).

– Яку планету вам нагадує кружечок рожевого кольору? (Венеру).

– А зеленого кольору? (Землю).

– А червоного кольору? (Марс).

– Який за розміром кружечок у вас залишився? (Найбільший).

Так, планета, про яку ми сьогодні будемо говорити – найбільша в сонечковій сім’ї, її називають планета – гігант.

Викл. астрономії: Діти, які об’єкти неживої природи зустрічаються на поверхні планет? (Пісок, каміння).Пригадайте, що зустрічається на поверхні планет з якими ми познайомилися? (Гори, кратери, пустелі).

Так, поверхня у цих планет тверда. А планета – гігант являє собою велику газову кулю, вона не має твердої поверхні. Як ви гадаєте, може космічний корабель приземлиться на цю планету? (Так, не може, бо немає твердої поверхні у планети).

Викл. астрономії: Сонячні зайчики знають, що ви полюбляєте гратися іграшками. Ось подивіться вони принесли ось це. Хто знає що це за іграшка? Так, це дзиґа . А знаєте чому вони принесли саме цю іграшку? Наша планета – гігант обертається навколо Сонця дуже швидко. Можна сказати, що вона обертається, як дзиґа. Ось так. (Демонструє). Давайте подивимося що це принесли нам сонячні зайчики. (Демонструє малюнок пилососа). Що це? Навіщо він потрібен? Ви знаєте, діти, наша планета – гігант це свого роду величезний космічний пилосос. Вона поглинає космічне сміття. У космосі воно теж є  і його багато. Наша планета – гігант особлива. Якщо подивитися в телескоп, то можна побачити пляму. Це пляма – величезний вихор. На планеті дме вітер, сильніший за найстрашніший ураган на Землі. А зараз ми з вами помалюємо. Хочете? Перед вами, на мольберті, біле коло. Я пропоную зафарбувати його спочатку червоною, потім оранжевою і жовтою фарбами. (Діти за бажанням зафарбовують коло).

Викл. астрономії: Вам подобається? Наша планета – гігант має саме такий незвичайний колір. Сонячні зайчики принесли вам фотографії планети – гіганта з Космосу. Давайте їх розглянемо.(Розглядають фотографії). А тепер настав час дізнатися ім’я цієї планети. Малята, на честь кого названо планети, з якими ви вже познайомилися? (На честь богів). Наша планета – гігант теж отримала своє ім’я на честь римського бога-громовержця. (Показує малюнок бога). Отже, ім’я планети, яка „живе” на 5-ій кільцевій вулиці Сонячної системи ( викладач виставляє цифру 5, біля неї планету Юпітер. Викладає з кубиків Зайцева назву планети Юпітер, і пропонує дітям прочитати. Якщо не зможуть самостійно прочитати, то викладач читає сама).

Викл. астрономії: Тож яке ім’я носить планета – гігант ? (Юпітер).

–         На який кільцевій вулиці Сонячної Системи „живе” планета Юпітер?

–         Чим відрізняється ця планета від інших? Як її називають?

Вправа з емпатії „Я –  планета”.

–         Ти хто? – Планета.

–         Як твоє ім’я? – Юпітер.

–         На що ти схожий? – на газову кулю.

–   Як ти обертаєшся ? – Як дзиґа .

–         З яким електроприладом тебе порівнюють? – З пилососом.

–         Що у тебе незвичайного? – Велика червона пляма.

–         Хто твої друзі? – Планети, метеорити, зорі.

–         Про що ти мрієш?

Викл. астрономії: Сонячні зайчики принесли з собою вірш про планету Юпітер і хочуть, щоб ви його послухали і вивчили:

Я планета незвичайна,

Не запрошу в гості вас,

Бо не буде де вам сісти,

Адже все навколо газ.

А зараз давайте попрощаємося із сонячними зайчиками. На наступному занятті ми з вами продовжимо знайомство з сонечковою сім’єю. А вдома спробуйте придумати разом з батьками загадку про одну з планет, з якими ми вже  познайомилися.

Написати коментар:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *