Безкоштовно

Епоха відродження (Ренесанс)

views 51

Відродження – це широкий ідеологічний і культурний рух, що виник у країнах Західної Європи у процесі їх переходу від Середніх віків до Нового часу ( 2 пол. XV ст. (в Італії – з XIV ст.) до середини XVII ст.).

Відродження (Ренесанс) – це культурно-історична доба, що сформувалась унаслідок масштабних соціально-економічних змін, що відбувались у Західній Європі в XIV – на початку XVII століть. Ця доба породила титанів у всіх галузях творчої діяльності, зокрема в літературі та мистецтві, вони виробили новий світогляд, котрий отримав назву “гуманізм”.

Епоха Відродження була одною із найбільших значних і чудових епох в історії.

Вперше термін Відродження використовував у XVI ст. художник Джорджо Вазарі в трактаті “Життєписи знаменитих живописів, скульпторів і архітекторів”.

Мистецтво Відродження мало кілька етапів:

1)   Проторенесанс (XII-XIII ст.);

2)   Ганнє Відродження (XIV-XV ст.);

3)   Високе Відродження ( 90-ті роки XV ст.- перша третина XVI ст.);

4)   Пізнє Відродження ( друга половина XVI ст.);

В основі культури Відродження лежить принцип гуманізму, утвердження краси і гідності людини, її розуму й волі, творчих сил і можливостей. Давнє мистецтво античності було гімном людині як представнику розумного й прекрасного роду.

Епоха Відродження охоплює не лише мистецтво, а й науку, політику та економічне життя, сферу ідеології.

У цей час у надрах феодалізму народжуються капіталістичні відносини, зростає міць європейських міст, де завдяки переходу від ремесла та мануфактури формується новий клас буржуазії.

Епоха Відродження – яскрава і неповторна. Вона вражає фантазії митців піднесенням духу, великою вірою у творі можливості людини. Ніколи ще мистецтво не відігравало такої значної ролі у житті суспільства, ніколи не було таким велично-прекрасним.

Коментарі (1):
  1. Pingback: SuperMan

Написати коментар:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *