Безкоштовно

Давня історія України

views 59

Представники роду Homo вперше з’явилися на території України близько 1 млн років тому [1]. Свідченням цього служить знайдена стоянка поблизу смт. Королево на Закарпатті. Кроманьйонці з’явилися на території Україні близько тридцяти тисяч років тому.

Період енеоліту (мідний вік) і неоліту представлена трипільською культурою.

Для періоду бронзового століття територіям південно-західній частині характерна білогрудівської культури.

Зарубинецька культура характерна для північного заходу Київщини другої половини I тис. до н. е.. – Першої половини I тис. н. е.. Близько 1500 до н. е.. на території України з’явилися кочові племена. Одним з них були кіммерійці (IX-VII ст. До н. Е..), Про які є згадування в письмових джерелах. Скіфи, іраномовний народ з Центральної Азії, у VII ст. до н. е.. витіснили кіммерійців з українських степів. Приблизно в той же самий період греки почали засновувати перші колонії в Північному Причорномор’ї. Скіфи створили першу централізовану державу на території Україні. Близько 200 до н. е.. скіфів витісняють сармати.

У III столітті н. е.. на територію Україну переселяються готи, які тут створюють своє королівство – друге державне утворення на території Україні. У 375 готи зазнають поразки від гунів і переселяються на Захід. Держава гунів, зазнавши декілька поразок від римлян і союзників, швидко втрачає силу і розпадається.

Залізний вік на території сучасного Києва і Київської області представлений черняхівської археологічної культурою, яку також називають «київської культурою» і яка існувала на рубежі II-III ст. – Рубежі IV-V вв.

Після навали гунів гегемонія над територією України переходить до слов’янських племен антів і склавинів, представлених відповідно пеньківської (також частково колочинской) і празько-корчацької археологічними культурами. Незабаром велика частина території України потрапляє в залежність від Хазарського каганату (салтово-маякская археологічна культура).

Написати коментар:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *