Безкоштовно

Повоєнна історія Україна у складі СРСР (1944-1991)

views 76

При створенні ООН 24 жовтня 1945 УРСР і БРСР нарівні з СРСР стають членами Генеральної Асамблеї [11]. З цього дня і до моменту розпаду Радянський Союз був представлений при прийнятті резолюцій ООН трьома незалежними голосами [12].

У 1945 році до УРСР було приєднано Закарпаття, у 1954 році за особистого сприяння Микити Хрущова зі складу РРФСР був переданий Крим.

Після приходу до влади в Москві Микити Хрущова (колишнього першого секретаря Компартії України) відбулося послаблення режиму, завдяки чому виросло покоління «шістдесятників». Після його зміщення багато українських шістдесятники стали дисидентами, які переслідувалися владою (див. Лист 139-ти).

У 1960-1980-х рр.. Українська РСР була одним з найрозвиненіших регіонів СРСР. У цей період збільшилося населення республіки, відбувалася інтенсивна урбанізація, створення нової інфраструктури.

Соціально-політична ситуація в республіці в цілому характеризувалася стабільністю.

Аварія на Чорнобильській атомній електростанції 26 квітня 1986 викликала радіоактивне зараження великих територій і підірвала довіру до партійного керівництва, який намагався приховати факт аварії.

Під час Перебудови починається підйом національного руху.

У 1990 відбулися перші демократичні вибори до Верховної Ради УРСР, Яка прийняла Декларацію про суверенітет

Написати коментар:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *