Безкоштовно

Біла лілея (твір)

views 262

На воді лежали широкі, темно-зелені листки латаття. А поміж них жовтіли голівки лілей. Ці жовті цяточки, чомусь здавалися тут зайвими. Жовтий, якийсь восковий і мертвий колір, не пасував до голубого плеса і буйної зелені, що була навколо.

І раптом я побачив серед жовтих одну білу лілею. Вона не стирчала як її жовті сусідки, а вільно лежала на воді. Її зелені черенці, були, як довгі ласкаві руки, що обережно й турботливо тримали вінчик білих пелюсток. Кожна пелюсточка, була окремо від інших, але всі разом вони утворювали таку дивовижну гармонію форм і фарб, що не можна було відірвати очей. Ця біла лілея, була немов ясний вогник серед темної ночі, немов єдина зірочка в синьому небі, немов миле обличчя серед інших байдужих собі облич. Я дивився на білу лілею і почував, що з кожною хвилиною, вона все дужче хвилює мене і нестримно вабить до себе. Серце гучно й тривожно стукотіло. Кожна жилочка гаряче пульсувала, ніби мені зтянули з плечей двадцять років: “Зірвати, зірвати квітку!” – подумав я, нехай мої руки відчують її ніжні, як сама молодість пелюстки, нехай я притулю до своєї щоки, оту холодну і безмірно звабливу красуню. Уже одяг мій лежить на березі, а я вже глибше заходжу у воду. Мої ноги заплуталися в густому кушері, в’язнуть у вузькому дні, але я йду, вода сягає вже до грудей, до пліч, важче стає рухатися вперед, стеблинки слизького кушерю, мов гади, обвивають тіло, хапають мене за ноги, за руки, тягнуть до низу, але я йду.

Перед моїми очима – біла лілея. Розкішна, чарівна квітка, що вільно й невимушено лежить на тихій і теплій воді. Раптом мої ноги провалюються – тут глибоко. А кушир ще дужче обплутує всього мене, ніби я потрапив у густу сітку. «Може повернутися, може небезпечно отак гребсти отак вперед по незнайомому плесу? Ні не вернусь, я іду далі!» Порушую тиху владінь води, хоч відчуваю, що по моєму тілу пробігає неприємний морозець. Ніде нікого, тільки я, та вода, та слизький кушир. Ось вона – біла лілея.

Зараз я простягну руку, потягну квітку до себе і нічого не лишиться на воді. Тут буде так пусто, ніби ніколи не існувало цього живого вогника. А біла лілея буде в мене в долоні, я обережно винесу її на берег і тут мене вжалила думка…

Коментарі (1):

Написати коментар:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *