Пишеш сам? Готові роботи дешево:
Останні додані готові роботи

Задачі з педіатрії

Формат: doc

Сторінок: 40

Рік написання: 2010

ВУЗ: Національний медичний університет імені О.О. Богомольця

Ціна: 10 $ (можлива купівля частинами: 0,25 $ за задачу)

Купити дану готову роботу

ЗАДАЧА 1.

Дитина 7 років, захворіла гостро з підвищення температури до 390С, болю в горлі, головного болю, одноразової блювоти. Наступного дня з`явився висип на шкірі.
При огляді на другий день захворювання стан середньо-тяжкий, у свідомості, виражений блідий носо-губний трикутник. На шкірі лоба, щік, внизу живота, ліктьових, підколінних ямках – дрібно-крапковий яскраво-рожевий висип, розташований на гіперемійованому фоні шкіри, місцями висип міліарний. В ротоглотці – відмежована яскраво-червона гіперемія, мигдалики набряклі, розрихлені, в лакунах – гній. Язик обкладений білим нальотом, підщелепні, передньо-шийні лімфовузли збільшені до 2,5 см, щільні, болючі. Тони серця ритмічні. Пульс напружений – 122 уд. в 1 хв. На 6-й день хвороби – брадикардія, приглушеність тонів, ніжний систолічний шум на верхівці серця.
1. Сформулюйте клінічний діагноз.
2. Призначте обстеження.
3. Призначте лікування.
4. Намітьте план протиепідемічних заходів.

ЗАДАЧА 2
Дитина 5 років захворіла гостро, коли підвищилась температура до 38,50С, була одноразова блювота, біль в горлі при ковтанні, головний біль. На другий день з`явився дрібно-крапковий висип на шкірі обличчя, бокових поверхнях тулуба та згинальних поверхнях кінцівок, який через 3 дні зник, залишивши лущення. Батьки до лікаря не зверталися, давали дитині парацетамол. Антибактеріальна терапія не проводилась. Через 10 днів стан дитини погіршився. На 16-й день хвороби сеча стала кольору “м`ясних помиїв”, з приводу чого батьки звернулися до лікаря.
1. Сформулюйте клінічний діагноз.
2. Призначте обстеження.
3. Складіть план лікування.

ЗАДАЧА 3.
У дитини 3 років, яка відвідує дитячий садок підвищилась температура до 38,70С, з’явився кашель, нежить, сльозотеча, світлобоязливість. На 4-й день хвороби при огляді відмічається кон’юнктивіт, блефароспазм, на слизовій оболонці твердого та м’якого піднебіння – плямиста енантема, на слизовій оболонці щік в області малих корінних зубів – численні, розміром з макове зерно білі цяточки. На шкірі обличчя, за вухами – плямисто-папульозний висип.
1. Сформулюйте клінічний діагноз
2. Призначте обстеження.
3. Призначте лікування.
4. Складіть план протиепідемічних заходів у дитячому садку

ЗАДАЧА 4.
Дитина 7 років захворіла гостро з підвищення температури до 38,20С. Протягом першої доби з’явився плямисто-папульозний, а потім везикульозний висип, який розташовувався на всіх ділянках тіла, включаючи волосяну частину голови. Висип підсипав протягом трьох діб, в цей термін спостерігались підйоми температури тіла.
На 7-й день захворювання стан дитини погіршився, підвищилась температура тіла до 390С. Дитина стала млявою, не може сидіти, ходити за рахунок втрати рівноваги, не може писати, відмічається скандована мова, інтенційний тремор, ністагм, утруднено виконання координаційних проб.
1. Сформулюйте клінічний діагноз.
2. Вкажіть основні принципи лікування.

ЗАДАЧА 5
Дитина народилась на 8-му місяці вагітності. У неї виявлено мікроцефалію, катаракту, ваду серця. Мати дитини у першому триместрі вагітності перенесла захворювання, яке супроводжувалось нетривалим підвищенням температури тіла до субфебрильних цифр, незначними катаральними явищами з боку верхніх дихальних шляхів, дрібно-плямистим висипом на шкірі обличчя, тулуба, кінцівок та збільшенням задньо-шийних і потиличних лімфовузлів.
1. Про яке захворювання у матері і у дитини йде мова?
2. Яку тактику щодо вагітної треба було застосувати?

Задача 6.
Дитина 4-х років відвідує дитячий садок. Захворіла гостро, підвищилась температура тіла до 37,40С, збільшились і стали чутливими при пальпації шийні та потиличні лімфовузли. Протягом першої доби захворювання з’явився дрібно-плямистий висип на обличчі та тілі, переважно на спині, сідницях, розгинальних поверхнях кінцівок.
На 2-й день хвороби температура тіла 37,20С, висип дрібно-плямистий, розташовується по всьому тілу, з переважною локалізацією на спині, сідницях, розгинальних поверхнях кінцівок. Задньо-шийні та потиличні лімфовузли збільшені до 1-1,5 см, ущільнені, з боку серцево-судинної системи та аускультативна картина легень – без відхилень від норми.
1. Поставте клінічний діагноз.
2. Призначте обстеження та лікування.
3. Назвіть протиепідемічні заходи в дитячому садку.

ЗАДАЧА 7.
Дитині 3 міс., хворіє 8 днів. Захворювання почалось з кашлю, температура 36,5 град. С. Через 5 діб від початку захворювання оглянута лікарем, діагноз – ГРВІ. Кашель наростав, відмічався більше в нічні години. Призначені засоби лікування (мікстура від кашлю, теплові процедури на грудну клітину) були не ефективні.
На 10 день захворювання кашель став нападо-подібним до 15 разів на добу. Під час нападу кашлю обличчя дитини червоніло, відмічався ціаноз носогубного трикутника. Дитина витягувала вперед голову, язик висунутий, відмічалася сльозотеча. Після приступу кашлю відходило в’язке харкотиння. В один з таких приступів дитина посиніла, була короткочасна затримка дихання. В легенях жорстке дихання, хрипів немає. Тони серця ритмічні, тахікардія.
1. Поставте клінічний діагноз.
2. Призначте план обстеження.
3. Вкажіть основні напрямки лікування.

ЗАДАЧА 8.
Дитина 6 років із родини, де брат хворіє на паротитну інфекцію з 17.10, поступила в стаціонар 5.11 з підозрою на гострий апендицит. Проти паротитної інфекції не щеплена. В цей день у дитини підвищилася температура тіла до 380С, відмічалася 2 рази блювота, з`явився біль в животі, в ділянці пупка, кал був нормальним. При огляді: живіт м`який, болісний у верхній половині. Тут же відмічається деяке напруження м`язів без симптомів подразнення очеревини. Була повторна блювота. Язик вологий, обкладений білим нальотом, інші органи без патології. Менінгеальних симптомів немає.
1. Сформулюйте клінічний діагноз.
2. Призначте план обстеження.
3. Основні напрямки лікування.

ЗАДАЧА 9.
Дитина 6 років була контактна з хворим на паротитну інфекцію 15.11, проти паротитної інфекції не щеплена. Госпіталізована до стаціонару 3.12. зі скаргами на підвищення температури до 39,50С, головний біль, повторну блювоту, зниження апетиту. При огляді у відділенні стан дитини тяжкий. Виражені симптоми токсикозу, позитивний симптом Керніга, ригідність м`язів потилиці. Біля кута нижньої щелепи справа відмічається нерухома, тістуватої консистенції, болісна припухлість, шкіра над нею звичайна, але тканини навколо неї набряклі. Внутрішні органи без змін, зів чистий.
1. Сформулюйте попередній діагноз.
2. Призначте план обстеження.
3. Основні напрямки терапії.

ЗАДАЧА 10.
Дитина 5 років, яка відвідує дитячий садок, щеплена проти дифтерії, правця, коклюшу на 2 році життя (зроблена тільки вакцинація). Захворіла гостро, температура 38,50С, незначний біль при ковтанні.
При огляді хворого педіатр діагностував лакунарну ангіну. Зроблено бактеріологічне дослідження мазка з носу і зіву на дифтерійне носійство. Через 72 години повідомили, що у хворого виділена із зіву Cor. Diphteriaе токсигенна. За час нагляду хворого на дільниці нальоти на мигдаликах не збільшились, температура тіла нормалізувалась.
1. Сформулюйте діагноз.
2. Призначте обстеження та лікування.
3. Складіть план протиепідемічних заходів у дитячому колективі.

ЗАДАЧА 11.
Дитина 3 років поступила на 3-й день хвороби з діагнозом “некротична ангіна”. Захворіла гостро, температура підвищилась до 38,20С, з`явився біль при ковтанні. До лікаря не звертались, лікувались домашніми засобами. Щеплення проти дифтерії відсутні.
Через 2 дні температура підвищилась до 400С, біль у горлі посилився, збільшились регіонарні лімфатичні вузли, з`явився набряк підшкірної клітковини шиї до ключиць, була блювота. При огляді: стан тяжкий, на набряклих мигдаликах – нальоти, які не знімаються тампоном, поширюються з мигдаликів на дужки та м`яке піднебіння. Тони серця послаблені, систолічний шум, тахікардія, екстрасистолія.
1. Сформулюйте діагноз.
2. Призначте обстеження та лікування.
3. Складіть план протиепідемічних заходів в осередку інфекції.

ЗАДАЧА 12.
Дитина 2 років захворіла 3 дні тому. З`явився кашель, підвищилась температура до 37,50С, сиплий голос. Лікували симптоматично (зігріваючими засобами). Однак стан не покращувався. Кашель став грубим, “гавкаючим”, на третій день з`явилось утруднене дихання, на четвертий – голос став беззвучним.
При госпіталізації в стаціонар стан дитини тяжкий, t 37,30С. Дихає відкритим ротом, неспокійна. Дихання шумне, інспіраторна задишка. ЧД – 52 за 1 хв. В акті дихання приймають участь допоміжні м`язи, ціаноз носогубного трикутника. Шкіра бліда, акроціаноз. В легенях – дихання жорстке, провідні вологі хрипи з обоз сторін. Тони серця ритмічні, ослаблені, ЧСС-148 за 1 хв. При огляді ротоглотки – застійна гіперемія слизової оболонки, нашарувань на мигдаликах немає.
Із анамнезу відомо, що дитина не щеплена.
1. Сформулюйте попередній діагноз.
2. Призначте обстеження та лікування.
3. Складіть план протиепідемічних заходів в осередку інфекції.

ЗАДАЧА 13.
Дитина 7 років 10 днів тому перенесла “ангіну”, за медичною допомогою не зверталась, її лікували батьки домашніми засобами. Щеплення проти дифтерії – з порушенням графіку вакцинації.
Звернулася до лікаря зі скаргами на порушення голосу, попадання рідини в ніс, поперхування під час їжі, гугнявість голосу. При огляді ротоглотки: відсутня екскурсія м`якого піднебіння, нальотів немає. В серці прослуховуються екстрасистоли, систолічний шум, тахікардія.
1. Поставте попередній діагноз.
2. Призначте обстеження та лікування.
3. Визначте тактику дільничого лікаря відносно хворої дитини і контактних осіб.

ЗАДАЧА 14.
При огляді хворого 12 років на 2 –й день хвороби лікар встановив діагноз “фолікулярна ангіна”. В той же день взято мазок із зіву та носу на дифтерійну паличку, через 3 дні повідомлено, що в мазку із зіву виділена дифтерійна паличка токсигенна. Дитина щеплена проти дифтерії за Національним календарем вакцинації.
При повторному огляді на 5 день хвороби, у дитини нальотів на мигдаликах немає, температура нормальна, загальний стан задовільний, симптоми інтоксикації відсутні.
1. Сформулюйте клінічний діагноз.
2. Призначте обстеження хворому.
3. Принципи лікування хворого.
4. Протиепідемічні заходи в осередку інфекції.

ЗАДАЧА 15.
Дитина 18 міс. захворіла з підвищення температури тіла до 37,80С, «гавкаючого» кашлю, сиплого голосу. Має лише 1 щеплення АКДП-вакциною у віці 3 міс. На 2-й день хвороби з`явилася задишка, на 3-й день зник голос – розвинулася афонія. Мати дитини хворіє “ангіною”.
Мати з дитиною доставлена в дитяче відділення. При огляді температура 37,40С, стан тяжкий. Шумне, чутне на відстані дихання в спокої. Максимальне втягнення всіх податливих місць грудної клітини. Різке збудження, неспокій. Акроціаноз, ціаноз обличчя. Тахікардія 180 уд. за хв., випадіння пульсу під час вдиху. Спутана свідомість, дихання 66 за хв.
1. Поставте попередній діагноз.
2. Призначте обстеження хворій дитині.
3. Принципи лікування хворого.

ЗАДАЧА 16.
Дитина 5 років, захворіла 4 доби тому з появи закладеності носу, підвищення температури до 380С, затрудненого носового дихання, болі в горлі.
При огляді лікарем: температура 38,50С, обличчя одутле, повіки пастозні, дитина дихає напіввідкритим ротом. Значно збільшені передньо- і задньошийні лімфатичні вузли, при пальпації вони щільні, множинні, безболісні, менше збільшені пахові і пахвинні лімфовузли. Слизова оболонка зіву гіперемійована, набрякла, на мигдаликах – білі рихлі нальоти гнійного характеру, розміщенні у вигляді острівків невеликих розмірів, легко знімаються шпателем, повепхня слизової оболонки після зняття нальотів не кровоточить. В легенях і серці – без особливостей, живіт м`який, печінка виступає з-під реберного краю на 3 см, селезінка – на 1,5 см.
1. Сформулюйте клінічний діагноз.
2. Призначте обстеження хворій дитині.
3. Принципи лікування хворого.

ЗАДАЧА 17.
Хворий 5 років доставлений з дитячого будинку, де відмічались випадки гнійного назофарингіту. Захворів вночі, коли з`явилася повторна блювота, піднялася температура до 39,50 С, з`явився різкий головний біль.
При огляді лікарем: стан дуже тяжкий. Стогне. Шкіра бліда. Тони серця приглушені. Живіт м’який. Виражена ригідність м’язів потилиці, симптом Керніга позитивний.
1. Поставте попередній діагноз.
2. Призначте обстеження та лікування.
3. Складіть план протиепідемічних заходів в осередку інфекції.

ЗАДАЧА 18.
Дитина 1 року 6 міс., захворіла гостро, коли підвищилася температура тіла до 39,40 С, стала неспокійна. Ніч провела погано, була блювота 4 рази. Вранці на фоні високої температури з`явилися короткочасні судоми.
Із анамнезу відомо, що у старшої сестри при обстеженні з приводу контакту її із хворим на менінгококову інфекцію 2 дні тому був виділений менінгокок із носогорла.
При огляді лікарем: стан тяжкий, дитина сонлива. Свідомість загальмована. Відмічається гіперестезія. Різко позитивні симптоми Керніга, Брудзинського, ригідність м`язів потилиці. Шкірний покрив блідий. Тони серця приглушені, ЧСС – 140\хв. Частота дихання 40\хв, у легенях хрипів немає. Живіт м`який.
Аналіз крові: лейкоцити- 23х109\л, Нb – 110 г\л, е-0, п-12, с-55, л-25, м-5, ШОЕ-45 мм\год.
Аналіз ліквору: каламутний, тиск-250 мм. Вод. Ст., плеоцитоз-15000\1мм3 (98% нейтрофілів), білок-2,2г\л.
1. Поставте клінічний діагноз.
2. Призначте обстеження для виділення збудника та лікування.
3. Складіть план протиепідемічних заходів у вогнищі інфекції.

ЗАДАЧА 19.
Дитина 2 років 6 міс. Захворіла о 18.30: піднялась температура до 39,20С, стала неспокійною. Лікар швидкої медичної допомоги поставив діагноз ГРВІ, ввів внутрішньом’язово анальгін із дімедролом. Температура знизилась до 38,50С, але стан дитини не покращився. Через декілька годин з`явився висип на ногах, сідницях.
При повторному огляді лікарем швидкої медичної допомоги виявлено: температура 36,7 град. С, стан дитини тяжкий, кінцівки холодні, акроціаноз. На стегнах, гомілках, сідницях відмічаються різної форми геморагічні елементи висипу, несиметричні, неправильної форми, не зникають при натискуванні, діаметром 2-10 мм. Артеріальний тиск – 50/20 мм рт.ст. Тони серця послаблені, ЧСС – 180/1 хв. Олігоурія. Менінгеальних симптомів немає.
1. Поставте клінічний діагноз.
2. Призначте обстеження та лікування.
3. Складіть план протиепідемічних заходів в осередку інфекції.

ЗАДАЧА 20.
Дитина 5 міс. Захворіла гостро: з`явилася блювота, неспокій, температура 390С. Оглянута лікарем через 8 годин від початку захворювання. Дитина у тяжкому стані, збуджена, відмічається тремор рук. Шкіра бліда, кінцівки холодні. На нижніх кінцівках, сідницях та животі рясний плямисто-папульозний висип та поодинокі геморагічні елементи від 1 до 3 мм в діаметрі, несиметричні, неправильної форми, які за час огляду “підсипали”. Тони серця послаблені, тахікардія, ЧСС – 180 за 1 хв., АТ – 90/50 мм рт.ст. В легенях – везикулярне дихання. Відмічається гіперестезія. Дитина закидає голову, велике тім`ячко вибухає. Позитивний синдром Лесажа.
1. Сформулюйте клінічний діагноз.
2. Призначте обстеження та лікування.
3. Складіть план протиепідемічних заходів в осередку інфекції.

ЗАДАЧА 21.
Хлопчик 2 років, захворів гостро: температура 39,50 град. С, головний біль, біль у м`язах та суглобах, одноразова блювота, сухий нечастий кашель, закладеність носу.
При огляді: дитина млява, бліда, слизова оболонка зіву гіперемійована, зернистість задньої стінки глотки.
У першу добу захворювання вночі дитина почала задихатися, з`явився грубий “гавкаючий” кашель, сиплий голос, задишка інспіраторного характеру з участю допоміжної мускулатури, в легенях – жорстке дихання. Тони серця звучні, тахікардія. Живіт м’який, не болючий.
1.Сформулюйте попередній діагноз.
2. Призначте обстеження.
4.Принципи лікування хворого.

ЗАДАЧА 22.
Дитина 3 років захворіла гостро з підвищення температури до 38,70С, загальної слабкості, ломоти у всьому тілі, закладеності носа, перхотіння у горлі. На другий день хвороби температура підвищилась до 400С, стан дитини погіршився, з`явився сильний головний біль, головокружіння, повторна блювота, марення, частий сухий кашель. Одноразово відмічалася носова кровотеча.
При госпіталізації в стаціонар стан тяжкий, дитина загальмована, млява. На шкірі обличчя – петехіальний висип. В зіві – гіперемія та зернистість задньої стінки глотки. В легенях жорстке дихання, хрипи не вислуховуються. Позитивний симптом Керніга.
При люмбальній пункції рідина витікала під тиском, прозора, аналіз ліквору без відхилень від норми.
1. Сформулюйте попередній діагноз.
2. Призначте обстеження.
3. Принципи терапії хворого.

ЗАДАЧА 23.
Дитина 11 міс. Захворіла гостро з підвищення температури до 38,50С, закладеності носа, одноразової блювоти, зниження апетиту, рідких випорожнень. Така симптоматика утримувалася протягом трьох днів. Потім дитина перестала ставати на ноги.
Народилася з масою 1900 г, не щеплена за віком.
Поступила в стаціонар у тяжкому стані. Пітливість стоп. Самостійно не сидить. Активні рухи в руках збережені, а в ногах відсутні. Тонус м`язів ніг різко знижений, сухожилкові рефлекси відсутні, чутливість не порушена.
Аналіз ліквору: без кольору, прозорий, плеоцитоз – 60.106/л (90%-лімфоцити, 10%- нейтрофіли), білок-0,34г/л.
1.Сформулюйте попередній діагноз.
2.Призначте обстеження для підтвердження діагнозу.
3.Принципи лікування.

ЗАДАЧА 24.
Дитина 2-х років захворіла гостро: з підвищення температури до 37,80С, яка утримувалася 3 дні, нездужання, слизових виділень з носу, рідких випорожнень. Потім дитина перестала ставати на ліву ногу.
При огляді відмічено зниження тонусу м`язів лівої гомілки та сухожилкових рефлексів з лівої ноги. Чутливість збережена.
Поступово стан дитини покращився. Повне відновлення функції лівої ноги наступило на 35 день від початку захворювання.
1.Поставте попередній діагноз.
2.Призначте лабораторне обстеження.
3.Принципи лікування.

ЗАДАЧА 25.
У дитячому садку, який виїхав влітку на дачу, протягом 4 днів послідовно захворіло 17 дітей із групи в 30 осіб. У всіх дітей відмічався гострий початок, лихоманка 38-400С, у деяких – головний біль, блювота.
При огляді у всіх дітей була гіперемія зіву, у 5 – водяниста діарея, у 3 – великоплямистий та папульозний висип на шкірі, у 3 – позитивний симптом Керніга та ригідність м`язів потилиці, у 2 – біль у м`язах, у 2 – герпангіна.
1.Яке захворювання слід запідозрити?
2.План обстеження хворих для підтвердження діагнозу.
3.Принципи лікування різних форм.
4. Протиепідемічні заходи.

ЗАДАЧА 26
Хворий 3 міс. Захворів 3 дні тому, коли з`явилися рідкі випорожнення до 10 разів зеленого кольору зі слизом. Температура 39,00С, блювота до 5 разів. В наступні дні стан хворого залишався без змін. До лікаря батьки не зверталися, лікували фуразолідоном.
При госпіталізації в стаціонар стан тяжкий. Млявий, адинамічний. Шкіра бліда, дрябла. Слизові сухі, гіперемійовані. Тургор тканин знижений. Тони серця послаблені, 166 в 1 хв. Виражені прояви периферичного спазму. Дихання в легенях жорстке, 48 в 1 хв. Збільшені печінка та селезінка. Маса за тиждень до госпіталізації 5500, при госпіталізації 5200.
1. Визначте ведучі синдроми захворювання.
2. Сформулюйте попередній діагноз.
3. Призначте обстеження та лікування.

ЗАДАЧА 27.
Дитина 6 років захворіла гостро, підвищилась температура до 38,90С, відмічалась 2-разова блювота, біль в животі. Випорожнення рідкі із слизом та прожилками крові, малими порціями, 10 разів на добу. При дефекації спостерігаються тенезми.
При огляді: загальний стан середньої тяжкості, в свідомості, температура – 39,50С. Шкіряні покрови бліді, язик обкладений сірим нальотом. В легенях везикулярне дихання. Тони серця дещо приглушені, ритмічні. Пульс 110\хв., ритмічний. Живіт м`який, запалий, печінка і селезінка не збільшені. Сигмоподібна кишка ущільнена при пальпації, чутлива.
1.Виділіть основні клінічні синдроми.
2.Сформулюйте діагноз.
3.Призначте обстеження та лікування.

ЗАДАЧА 28.
Дитина 3 років захворіла гостро з підвищення температури до 39,40С, скаржилася на головний біль, була одноразова блювота. Через годину з`явилися генералізовані тоніко-клонічні судоми.
В дитячому садку спостерігались випадки захворювання на кишкову інфекцію.
При госпіталізації в стаціонар стан тяжкий, сопор, Т 390С, пульс-140 в 1 хв., частота дихання – 48 за 1 хв. Шкіра бліда, язик обкладений білим нальотом, салівація знижена. В легенях дихання жорстке, хрипів немає, А\Т – 90\60 мм рт. ст. Живіт втягнутий, м`який, болючість при пальпації в лівій здухвинній ділянці. Позитивний симптом Керніга, Брудзинського (верхній). Зіниці помірно розширені. Через 6 годин від початку захворювання відмічені випорожнення – малокалові зі слизом та домішками крові.
1.Виділіть ведучі синдроми захворювання.
2.Сформулюйте попередній діагноз.
3.Призначте обстеження та лікування.

ЗАДАЧА 29.
Дитина 5 міс., захворіла гостро з підвищення температури до 38,40С, блювоти, частих водянистих випорожнень. Стан дитини при госпіталізації в стаціонар на четвертий день від початку захворювання вкрай тяжкий. Втрата маси – 10% протягом 3-х днів. Т 35,80С, пульс – 182 / 1 хв. Сопор. Крик монотоний, слабкий. Голос сиплий. Шкіра блідо-сірого кольору з вираженим “мармуровим малюнком”. Кінцівки холодні. Риси обличчя загострені. Очні яблука глибоко розташовані в орбітах. Велике тім`ячко втягнуте. Слизові оболонки ротової порожнини сухі. Язик сухий, обкладений сірим нальотом. В легенях – жорстке дихання, тони серця глухі, ритмічні. Метеоризм. Випорожнення рясні, часті, бризжучі, оранжового кольору. Олігурія. Маса 6 кг.
В крові: K-2,0 млмоль\л, Na-120млмоль\л. Копрограма: нейральний жир- невелика кількість, слиз- невелика кількість, лейкоцити- 7-8 в п\з.
1. Сформулюйте клінічний діагноз.
2. Призначте план обстеження.
3. Принципи терапії.

ЗАДАЧА 30.
Дитина 7 міс., захворіла взимку гостро з підвищення температури до 39,00С, блювоти, рідких випорожнень, незначні катаральні явища.
Госпіталізована на другий день хвороби. Стан тяжкий. Випорожнення безкалові, водянисті, жовтого кольору, кожну годину. Дитина млява, адинамічна. Шкіра, слизові оболонки сухі, язик обкладений білим нальотом, тургор тканин знижений. Велике тім`ячко злегка западає. Голос послаблений. Тони серця приглушені, помірна тахікардія. Живіт здутий, печінка збільшена. Діурез знижений. Маса дитини при госпіталізації 6 кг 500 г. Напередодні захворювання маса була 7 кг.
Проведені бактеріологічні дослідження випорожнень негативні.
1.Сформулюйте клінічний діагноз.
2.План обстеження.
3.Принципи лікування.

ЗАДАЧА 31.
Дівчинка 7 років захворіла гостро через 2 години після того, як з`їла тістечко, яке купила напередодні. З`явилася нудота, багаторазова блювота, болі в животі, рідкі випорожнення. Водночас захворіли ще дві сестри, які теж вживали тістечка. При огляді стан дівчинки середньої тяжкості, бліда, млява, температура тіла 37,40С, декілька разів була блювота, живіт м`який, болючість по всьому животу, урчання. Випорожнення рідкі, водянисті, коричневого кольору. Тони серця приглушені.
1.Сформулюйте попередній діагноз.
2.Призначте обстеження.
3.Призначте лікування.

ЗАДАЧА 32.
Хворий 1 міс. Захворів три дні тому, коли підвищилася температура до 390С, з`явилася блювота, рідкі випорожнення зі слизом до 10 разів на добу. До лікаря не звертались, лікувались фуразолідоном.
При госпіталізації в стаціонар стан тяжкий. Млявий, адинамічний. Шкіра бліда, дрябла. Слизові сухі, тургор тканин знижений. Тони серця послаблені, 166 в 1 хв. Виражені прояви периферійного спазму. Дихання в легенях жорстке, 48 в 1 хв. Маса до захворювання – 4500 г, при госпіталізації – 4200 г.
Годується грудним молоком, у матері явища маститу протягом тижня.
1.Сформулюйте клінічний діагноз.
2. Призначте обстеження.
3.Принципи лікування.

ЗАДАЧА 33.
Дитина 5 років, захворіла гостро. Підвищилась температура до 380С, з`явився біль в животі, нудота, млявість, знижений апетит. Через 3 дні температура нормалізувалася, але виявили потемніння сечі і знебарвлення калу. Ще через 2 дні з`явилася жовтяниця шкіри та склер.
В дитячому садку, який відвідувала дитина, спостерігалися випадки вірусного гепатиту.
Об`єктивно: жовтяниця шкіри та склер. Серце і легені без змін. Живіт м`який, печінка виступає на 3 см. З-під краю ребра, ущільнена, болюча при пальпації.
1.Поставте попередній діагноз.
2.Призначте обстеження.
3.Принципи лікування.
4.Протиепідемічні заходи.

ЗАДАЧА 34.
Дитина 4 років, захворіла гостро з підвищення Т до 380С, млявості, зниження апетиту, 2-разової блювоти, болю в животі. Звернулись до лікаря на 3-й день. При обстеженні шкіра та склери звичайного кольору, чисті, слизові оболонки ротоглотки рожеві. Тони серця звучні, ритмічні. В легенях – везикулярне дихання. Живіт м`який, болючий в правому підребер`ї, печінка на 3см. Виступає з-під краю підребер`я, ущільнена, болюча, селезінка не пальпується. Випорожнення та сеча звичайного кольору.
При обстеженні: білірубін крові : загальний – 15,1 мкмоль\л, прямий – не виявлений, непрямий – 15,1 мкмоль\л, АлАт – 3,2 млмоль\л.год. В сечі жовчних пігментів не виявлено, уробілін вище норми.
1.Поставте попередній діагноз.
2.Призначте додаткове обстеження для з’ясування етіологічного чинника
захворювання.
3.Призначте лікування.
4.План протиепідемічних заходів у вогнищі інфекції.

ЗАДАЧА 35.
Дитина 5 років була в контакті у дитячому садку з хворим на вірусний гепатит. Почувала себе добре. При огляді лікарем, як контактної, у неї виявлено збільшення печінки на 2 см. Нижче правого краю ребера, печінка ущільнена, дещо болюча при пальпації. Шкіра, склери, сеча та випорожнення звичайного кольору.
Була обстежена: білірубін крові загальний – 10,2 мкмоль\л, прямий – не виявлено, непрямий – 10,2 мкмоль\л, АлАТ – 3,2 млмоль\л.год.
1.Поставте попередній діагноз.
2.Призначте додаткове обстеження для з’ясування етіологічного чинника
захворювання.
3.Призначте лікування.

ЗАДАЧА 36.
Дитина 3 міс. захворіла з неспокою, зригувань після їжі, іноді скрикування. В наступні 2 дні відмічалось порушення сну, блювота. Оглянута лікарем, який запідозрив отит. Але наступного дня помічено, що на пелюшках від сечі залишаються темні плями, випорожнення знебарвилися. Наступного дня стан різко погіршав: з’явилось жовтяничне забарвлення склер, шкіри, тремор верхніх кінцівок, різке збудження, яке змінювалося періодичною відсутністю свідомості, адинамія, сонливість, блювота “кавовою гущею”, геморагічні елементи висипу на шкірі, кровотеча з місць ін`єкцій, підвищилась температура тіла до 38,5 град. С, тахіпное. Шкіряні рефлекси (очеревинні) відсутні. Печінка збільшена до 4 см. Нижче краю ребра, селезінка на 2 см.
Білірубін сироватки крові: загальний – 180 мкмоль\л,
прямий- 100 мкмоль\л,
непрямий – 80 мкмоль\л,
АлАТ – 5,2 млмоль\л.год.,
Протромбіновий індекс – 40%.
За час нагляду відмічена тенденція печінки до зменшення.
1. Встановіть діагноз з визначенням синдромів.
2. Оцініть лабораторні показники, призначте додаткове обстеження.
3. Призначте лікування.

ЗАДАЧА 37.
Дитина 4 міс. захворіла гостро з появи багаторазової блювоти, відмовилася від їжи. Наступного дня з`явилася жовтяниця шкіри та склер, яка швидко наростала.
Із анамнезу відомо, що у віці 1 міс. Дитина хворіла на стафілококовий сепсис, одержувала інфузійну терапію з препаратами крові.
Об`єктивно: стан тяжкий. Дитина збуджена вночі та квола вдень. Виражена жовтяниця шкіри та склер. Тони серця приглушені, тахікардія. В легенях везикулярне дихання. Живіт м`який, трохи здутий. Печінка на 2 см. Нижче реберного краю, ущільнена, болюча при пальпації, селезінка – на 1см. Сеча темна, випорожнення знебарвлені.
В наступні 2 доби стан продовжував погіршуватися. Посилилася жовтяниця. Дитина без свідомості. З`явився печінковий запах із рота. Блювота “кавовою гущею”. Печінка скоротилася, пальпується у підребер’я. Сечовиділення рідке. Відсутні шкіряні рефлекси.
1. Поставте попередній діагноз.
2. Призначте обстеження.
3. Принципи лікування.

ЗАДАЧА 38.
Хворий 12 років відвідує школу, де були захворювання схожі на скарлатину. Захворів гостро, підвищилась температура до 38,90С, 3 рази було блювання, знизився апетит. Наступного дня з’явились болі в животі, а на 3 день – плямистий і дрібнокрапковий висип на всьому тілі.
При надходженні в стаціонар на третій день хвороби стан середньо тяжкий, температура 38,20С. Спостерігається гіперемія та одутлість обличчя. На шкірі бокових поверхнею тіла, навкруги ліктьових і колінних суглобів, на внутрішніх поверхнях стегон – дрібнокрапковий висип, місцями – плямисто-папульозний. Стопи і кисті гіперемовані, набряклі. Виражені прояви склериту і кон’юнктивиту, в ротоглотці – помірна розлита гіперемія. З боку легень і серця без змін. Тахікардія. При пальпації живота відмічається болючість а правій здухвинній ділянці. Печінка збільшена на 2 см. Випорожнення рідкі, з домішками слизу та зелені.
1. Сформулюйте клінічний діагноз.
2. Призначте план обстеження.
3. Принципи терапії.

ЗАДАЧА 39
При госпіталізації до інфекційного стаціонару дитини віком 4,5 років з попереднім діагнозом: інфекційний мононуклеоз, встановлено, що маса дитини на момент госпіталізації становить 12 кг. Із анамнезу відомо: дитина народилась від I вагітності, перебіг якої не був ускладненим з масою 2500 г, зріст 49 см. З перших днів життя спостерігалось збільшення привушних слинних залоз. В 1,5 місячному віці перенесла тяжку пневмонію, з того ж часу у дитини діагностований атопічний дерматит. З 2-х річного віку спостерігались часті ГРВІ (7-9 разів на рік), анемія, постійний субфебрилітет, послаблення випорожнень, збільшення шийних та підпахвинних груп лімфатичних вузлів до 1-2 см в діаметрі, при пальпації вони безболісні, еластичні, не спаяні між собою. При огляді виявлено збільшення розмірів печінки до 4,0 см нижче краю ребра та селезінки – до 3,0 см. В периферичній крові виявлено: анемія (Hb – 80г/л), тромбоцитопенія (150 тис.), лейкопенія ( 2,3 тис.) з лімфопенією, віроцити не виявлені.
1. Сформулюйте клінічний діагноз.
2. План обстеження.
3. Принципи терапії.

ЗАДАЧА 40.
Дитина 2 років захворіла гостро: підвищилась температура до 39,2°С, відмічалось одноразове блювання, дитина збуджена. При обстеженні виявлені незначні катаральні явища з боку верхніх дихальних шляхів, на губах – дрібнопухирцевий висип, розтащований групою на інфільтрованій основі. Наступного дня дитина втратила свідомість, з’явились генералізовані клоніко-тонічні судоми. При дослідженні ліквору виявлено: білок – 0,23 г/л, реакція Панді (-), цукор – 2,8 ммоль/л, хлориди – 126 ммоль/л, лейкоцити – 30 в 1 мкл (лімфоцити). Позитивна ПЛР ліквору на HSV 1-го типу.
1.Сформулюйте клінічний діагноз.
2.Оцініть результати лабораторного обстеження.
3.Принципи лікування.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *