Готова робота!

Задачі з педіатрії

Купити за 142 грн.
views 141

Відповіді до задач з педіатрії

Задача №1
Хлопчик 3,5 років поступив у відділення із скаргами на геморагічний висип на ногах, підвищення температури тіла, поганий апетит. Дитина хворіє три тижні, коли з’явилась, зблідла, кволість, але продовжувала ходити до дитячого садочоку. За останні три дні підвищилась температура до 37,9 С, з’явились геморагії на ногах.
Дитина від нормальної вагітності та пологів, народився з масою 3600 г, зріст 52 см, виписаний на 6 добу. Розвиток відповідно віку, вигодовування штучне. Щеплення проводились згідно до календаря. Дитячий садочок відвідує з 1 року 2 місяців. Простудні захворювання були рідко. Матері 26 років, батькові 28 років, обидва здорові. Матеріально-побутові умови задовільні.

Задача №2.
Хвора дитина 14 років поступила у відділення із скаргами на збільшення лімфатичних вузлів на шиї зліва, біль в грудній клітині, блідість, слабкість. За тиждень до госпіталізації дівчина виявила у себе збільшення лімфатичних вузлів на шиї зліва. Підвищень температури не було, однак декілька разів на протязі тижня був проливний піт. Турбував свербіж на шкірі ніг. Дівчина схудла на 6 кг.
Народилась з масою 3600, від перших пологів. Вагітність та пологи протікали нормально. До 6 місяців на грудному вигодовуванні. Щеплення проведені за віком. Із перенесених захворювань – зрідка ГРВІ. Батьки здорові.

Задача №3
Дитина народилася від першої вагітності, перших пологів, які ускладнилися передчасним відходженням навколоплідних вод та пологостимуляцією окситоцином. Пологи затяжні, перший період прподовжувався 16 годин. Маса тіла при народженні 3600,0, зріст 54 см. Оцінка за шкалою Апгар на 1-й хвилині 8 балів, на 5-1 – 8 балів.
Який клінічний діагноз.
1. Яка тактика лікування.

Задача №4.
У дитини 4 років виникло загострення герпетичного стоматиту. Рік тому перенесла опікову хворобу (опік передньої поверхні правої ноги кип’ятком), а через 2 місяці на тлі ГРВІ (ринофарингіт), з’явився розповсюджений герпетичний висип на слизовій рота, губ. Захворювання супроводжувалось підвищенням температури тіла до 39-40о С упродовж 4-х днів. В подальшому на фоні ГРВІ чи самостійно з’являються майже кожен місяць нові елементи інфекції з температурною реакцією. Отримувала місцево “Герпевір”, інтерферон, антисептичні розчини та симптоматичну терапію.
Питання:
1. Діагноз, супутні захворювання.
2. Порушення якої ланки імунітету має місце?
3. Як лікувати герпетичну інфекцію у даного пацієнта?

Задача №5
Дівчинка народилася від 2-х пологів на 39 тижні вагітності. У матері А(ІІ) група крові , резус позитивна. За період вагітності був гестоз 1-ї половини, в пологах – прееклампсія, у зв’язку з чим були наложені вихідні акушерські щипці. Маса при народжені – 3200г, зріст 50 см, оцінка за шкалою Апгар 4\6 балів. До грудей не прикладали. Із соски ссала в’яло. На 3 добу стан різко погіршався, з’явилося блювання “кавовою гущею”, випорожнення чорного кольору із згустками крові.

Задача №6.
Хлопчик народився від 4-ї вагітності, других пологів в 36 тижнів. Матері 29 років, група крові А(ІІ) резус-негативна. Перша вагітність – штучне переривання, друга – пологи. В періоді новонародженості дитина перенесла гемолітичну хворобу новонароджених (ГХН), жовтяничну форму. Проведена операція – замінне переливання крові, фототерапія, дезінтоксикаційна терапія. Третя вагітність закінчилась антенатальною загибеллю плода від ГХН. Під час вагітності титр антирезусних антитіл складав 1:36, призведені дві трансплантації шкіри чоловіка.

Задача №8.
Хворий М., 17 років. Скаржиться на періодично виникаючі відчуття слабкості, запаморочення, головні болі в потиличній ділянці, які виникають після психоемоційного та фізичного навантаження, зниження працездатності, поганий сон. За даними анамнезу – з 14 років діагностовано вегетативну дисфункцію за гіпертензивним типом, батько дитини помер від інсульту.

Задача №9.
Хвора П., 14 років. Скаржиться на швидку втомлюваність, дратівливість, пітливість, слабкість, поганий сон, відчуття нестачі повітря, штовхання в ділянці серця, що інколи супроводжуються кашлем. Зазначені скарги турбують протягом останнього року, посилюються внаслідок психоемоційного навантаження. Раніше не обстежувалась.
:
А. Встановити ймовірний діагноз; В. План обстеження; С. План лікування.

Задача №10.
Дитина 5 років госпіталізована в дитяче відділення з приводу захворювання на грип. На тлі підвищення температури раптово різко зблідла, знепритомніла, розвинувся приступ клонічних судом.
Запитання.
1. Назвіть тип порушення серцевої провідності у даної дитини.
2. З якими захворюваннями необхідно диференціювати даний стан?
3. Який прогноз та тактика лікаря-педіатра в даному випадку?

Задача №11.
У хлопчика 6 міс. через 1 годину після підрізання гнуздечки язику виникла сильна кровотеча із післяопераційної ранки. Дитина госпіталізована до стаціонару.
З анамнезу відомо, що хлопчик народився в строк із масою 3400, закричав одразу. При народженні відмічалася кефалогематома. Із сімейного анамнезу встановлено, що батько матері дитини страждав на підвищену кровоточивість.
Біохімічні показники у межах норми. Аналіз сечі та копрограма без особливостей.
Обгрунтуйте можливий діагноз. Призначте лікування.

Задача №12.
Хлопчик 4 років поступив до стаціонару із скаргами на слабкість, зниження апетиту, біль у животі, підвищення температури до 38 0 С , жовтушне забарвлення шкіри та склер, потемніння сечі. Ці скарги спостерігалися протягом декількох днів. Було також встановлено, що перед захворюванням дитина проходила лікування у стоматолога з приводу карієсу зубів. Із сімейного анамнезу: у батька хлопчика у дитинстві відмічалася періодична жовтяниця, у 19 років переніс спленектомію.
У аналізі сечі – білірубін відсутній, рівень уробіліну декілька підвищений.
Який діагноз є найбільш вірогідним? Призначте лікування.

Задача №13.
Дівчинка 3 років поступила до дитячого відділення із скаргами на носові кровотечі та шкірну висипку. Захворіла гостро 4 дні тому, з анамнезу життя відомо, що дитина часто хворіє га респираторні інфекції, останню ГРВІ перенесла 2 тижні тому.
1. Який діагноз можливо встановити у даному випадку?
2. Яке необхідно призначити лікування?

Задача №14.
Хлопчик 9 років. Батьки звернулися до педіатра зі скаргами на те, що за останні три тижні у дитини порушився сон, з’явилася плаксивість, роздратованість, розсіяність, погіршалися успіхи у школі, змінився почерк (неакуратність, забруднення при письмі). Рухи стали розмашистими, особливо під час хвилювання. 1,5 міс тому переніс лакунарну ангіну, після якої періодично спостерігався субфебрилітет.
Ваш діагноз?
Який план додаткового обстеження?
Якою повинна бути тактика лікаря?

Задача №15.
Дівчинка 11 років, знаходилася на лікуванні у місцевому санаторії, куди була переведена через 1,5 міс. від початку першої атаки ревматизму, в задовільному стані. Перша атака перебігала з поліартритом, міокардитом, на верхівці серця та в точці Боткіна вислуховувався систолічний шум, що слабшав при переміні положення тіла або при фізичному навантаженні, не проводився за межі серця. Дівчинка отримувала біцилін-5 1 раз на 3 тижні.
В санаторії перенесла ГРВІ, через 4 тижні з’явилися скарги на задишку при фізичному навантаженні, сердцебиття, слабкість, втомлюваність, погіршення апетиту та сну, субфебрилітет.
Ваш діагноз?
З чим пов’язана динаміка аускультативних змін серця?
Ваш прогноз?

Задача №16.
Дівчинці 3 роки 9міс. У дитини з народження вислуховувався систолічний шум у другому міжребер’і зліва, діагностовано вроджену ваду серця – дефект міжпередсердної перетинки. Дитина знаходиться під наглядом дитячого кардіолога за місцем проживання. Часто хворіє на респіраторні захворювання, п’ять разів перенесла пневмонію, з них 3 – на першому році життя. Під час останнього візиту до лікаря мати поскаржилася на те, що дівчинка в останні тижні стала в’ялою, капризною, у неї погіршився апетит. З’явилася субфебрильна температура. При огляді: дитина бліда, відмічається ціаноз носогубного трикутника, мармуровість шкіри, тургор тканин знижений. Ознаки дисплазії сполучної тканини – стигми дизембріогенезу: епікант, високе піднебіння, порушення росту зубів, низьке розташування вух з наявністю малих прирощених мочок; маса тіла 13 кг, зріст – 90 см, периметр грудної клітки 50 см. Катаральних явищ немає. Лімфатичні вузли – підщелепні, пахвові, пахвинні: розміром до 0,3 мм у діаметрі, еластичної консистенції, неспаяні зі шкірою та між собою, безболісні; пульс синхронний на обох руках, задовільних властивостей, частота пульсу 120 ударів за хвилину;
Обґрунтуйте діагноз.
Які причини виникнення додаткового систолічного шуму?
Вкажіть принципи лікування.

Задача №17.
Хлопчик 4 роки, від першої вагітності, що мала перебіг з вираженим токсикозом першої половини. Пологи в строк. Маса тіла при народженні 3300 г., довжина 51 см. Ріс і розвивався задовільно. Зуби з 8 міс. На 1-му році життя з профілактичною метою отримував вітамін Д2 в курсовій дозі 250 тис. МО. Ходить з 1 року 3 міс. Велике тім’ячко закрилось в 1 р. 6 міс. Часто хворіє на ГРВІ. Алергоанамнез необстежений. Сімейний анамнез: у батька з дитинства виражена варусна деформація нижніх кінцівок, низькорослість; мати здорова.
1. Який діагноз?
2. Який план терапії ?

Задача №18.
Хлопчик, 13 років, поступив в гастроентерологічне відділення зі скаргами на болі в животі, що локалізуються в епігастрії, що виникають через 15-20 хвилин після прийому їжі і тривають від 30 хвилин до декількох годин, зниження апетиту, нудоту, гіркоту в роті. Хворіє на протязі 2 років, коли вперше з’явились вище вказані скарги, однак лікування не проводилось. За 2 тижні до поступлення в стаціонар у хлопчика посилився абдомінальний синдром, який зумовив госпіталізацію.
1. Який діагноз?
2. Який план терапії ?

Задача №19.
Хлопчик, 11 років, хворіє 1-у добу. Напередодні у школі під час перерви отримав удар ногою в живіт, появилися різкі, переймоподібні болі в животі з іррадіацією в спину, вночі багаторазова блювота, нудота.
Дитина від 1 вагітності, доношений, ріс і розвивався згідно з віком, щеплення зроблені всі, алергоанамнез не обстежений.
1. Який діагноз?
2. Який план терапії ?

Задача № 20.
Хлопчик 1 року 2 місяців, поступив в відділення зі скаргами на набряки, зменшення кількості сечі, розрідження кала. Анамнез життя: дитина від 1-й фізіологічної вагітності, 1-х термінових пологів. Маса при народженні 3300г, довжина 51 см. Закричав відразу. Період новонародженості проходив гладко. Вигодовування природне до 4 місяців, в подальшому – штучне, адаптованими сумішами. Прикорм кашами з 5 місяців (манка, геркулесова на молоці). До 5 місяців ріс та розвивався добре, у подальшому відмічалося деяке послаблення стільця, відставання в масі. В 1 рік маса тіла 8500 г. Анамнез хвороби: у віці 1 року переніс ГРВІ з кишковим синдромом. Захворювання було затяжним. Посіви кала на патогенну флору збудника не виявили. Антибактеріальна терапія, біопрепарати ефекту не дали. 2 дні назад з’явились набряки на обличчі.
1. Який діагноз?
2. Який план терапії ?

Задача № 21.
Дівчинка 12 років скаржиться на болі в животі тупого, ниючого характеру, які виникають через 30-45 хвилин після вживання їжі, а також слабкість, швидку втомлюваність, часті головні болі. Вперше вищепереліковані скарги з’явились 6 місяців тому, однак лікування та обслідування не проводилось.
1. Який діагноз?
2. Який план терапії ?

Задача № 22.
Хлопчик, 13 років, поступив на обстеження зі скаргами на поліартралгію протягом останніх 4 міс., тривалий субфебрилитет, підвищену втомленість.
Аналіз захворювання: початок даного захворювання пов’язують з перенесеною ГРРІ, що протікала з високою лихоманкою.
Вже на фоні субфебрилитету, що зберігався, хлопчик відпочивав влітку в Криму, після чого вказані скарги посилилися.
З анамнезу життя відомо, що до теперішнього захворювання дитина росла та розвивалася нормально, хворів 2-3 рази на рік застудними захворюваннями, що протікали відносно в легких формах.
1. Який діагноз?
2. Який план терапії ?

Задача № 23.
Дівчинка, 9 років, поступила до відділення з приводу болі в поперековій ділянці, часті сечовипускання.
Дитина від першої вагітності, що протікала з токсикозом першої половини. Пологи на 38 тижні. Маса при народженні 3500 г., довжина 52 см. Період новонародженості протікав без особливостей.
З дитячих інфекцій перенесла вітряну віспу, краснуху. ГРВІ – часто. Алергоанамнез не обтяжений.
1. Який діагноз?
2. Який план терапії ?

Задача № 24.
Хворий 7 років, поступив в клініку на 3-й день захворювання із скаргами на головний біль, набряклість обличчя, гомілок, появу сечі у вигляді „м’ясних помиїв”.
Дитина від першої вагітності, що перебігала з токсикозом першої половини, перших термінових пологів.
Маса при народженні 3150 г., довжина 50 см. Оцінка за шкалою Апгар 8/8 балів. Ранній розвиток без особливостей. На грудному вигодовуванні до 7 міс., щеплений згідно віку. З 5 років перебуває на диспансерному обліку у зв’язку з хронічним тонзилітом, частими ГРВІ.
УЗД органів черевної порожнини: печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка без патологій. Нирки розташовані звичайно, розміри не збільшені, паренхіма не змінена. ЧМС система має звичайну будову.
1. Який діагноз?
2. Який план терапії ?

Задача № 25.
Хлопчик, 10 років, поступив в нефрологічне відділення зі скаргами на порушення апетиту, болі у животі.
Дитина від другої вагітності, що протікала на фоні нефропатії другої половини. Пологи в термін, без ускладнень. Маса тіла при народжені 3600 г., довжина 53 см. Період новонародженості без особливостей, після 1 року життя часто хворіє ГРВІ.
Сімейний анамнез: матері 32 роки, здорова. Батько 36 років, страждає гіпертензією із захворюванням нирок, яке проявляється гематурією, протеїнурією, уратурією, оксалатно- кальцієвою кристалурією. У бабусі по лінії батька гіпертонічна хвороба, зміни в сечі у вигляді протеїнурії і гематурії. У дідуся по лінії матері сечокам’яна хвороба.
Екскреторна урографія: пієлоектазія зліва.
1. Який діагноз?
2. Який план терапії ?

Задача № 26.
Дівчинка Л поступила у стаціонар у віці 6 днів.
З анамнезу відомо, що матері 26 років, від першої вагітності, що перебігала з токсикозом у першому триместрі, нефропатія. Пологи в строк, слабкість пологової діяльності, стимуляція окситоцином. 1-й період – 12 годин, 2-й – 25 хвилин, безводний проміжок – 10 годин, у пологах відмічалось утруднення виведення плечиків.
Маса тіла при народженні 4200 г., довжина тіла 54 см. Оцінка за шкалою Апгар 7/8 балів.
Біохімічний аналіз крові: загальний білок – 65,0 г/л; білірубін: непрямий – 98 мкмоль/л, прямий – 0 мкмоль/л, калій – 5,8 ммоль/л, натрій – 136 ммоль/л, кальцій – 1,05 ммоль/л.
1. Який діагноз?
2. Який план терапії ?

Задача № 27.
Дівчинка 7 років, перенесла ГРВІ, яка ускладнилась пневмонією.
Лікувалась в стаціонарі, отримувала переливання препаратів крові. У віці 5 років при обстеженні по контакту (випадки вірусного гепатиту в дитячому садку) в сироватці крові визначений НВsAg і дворазове підвищення АлАТ. Поставлений діагноз: гепатит В, безжовтянична форма. У подальшому наглядалась по катамнезу. Через рік активність гепатоцелюлярних ферментів нормалізувалась, однак зберігалась персистенція НВsAg.
Хвіст підшлункової залози з набряком – до 26 мм. Паренхіма залози зниженої ехогенності.
1. Який діагноз?
2. Який план терапії ?

Задача № 28.
Хлопчик, 6,5 років, народився від вагітності з токсикозом на протязі всієї вагітності, загрозою переривання в третьому триместрі. На 5 тижні мати перехворіла на грип. Пологи термінові, фізіологічні. Маса дитини при народженні 2900 г, довжина 49 см. Ранній розвиток дитини без особливостей. Перенесені захворювання: ГРВІ 3-4 рази в рік, вітряна віспа.
Генеалогічний анамнез не обтяжений. Професійні шкідливості: мати дитини до і під час вагітності мала контакт з хімічними реактивами.
Екскреторна урографія: обидві нирки значно збільшені в розмірах, контури рівні, ЧМС деформована: паукоподібна конфігурація ниркової мисочки, чашечки полігональної форми, множинні кістозні утворення в паренхімі обох нирок.
1. Який діагноз?
2. Який план терапії ?

Задача № 29.
Дівчинка, 8 років, поступила в нефрологічне відділення зі скаргами на підвищену стомлюваність, болі в животі, часте болюче сечовипускання.
Дівчинка від першої вагітності з токсикозом другої половини пологів. Маса дитини при народженні 3300 г, довжина 51 см. Пологи без стимуляції, безводний період 3 години. При народженні констатовано асфіксію, проводились реанімаційні заходи. Виписана на 7-му добу. Період новонародженості без особливостей. До 1 року не хворіла, розвивалась добре. В подальшому хворіла 5-6 разів на рік ГРВІ, зі слів матері 2-3 рази були зміни в аналізах сечі (аналізи не збереглися); лікування з
Екскреторна внутрішньовенна урографія: деформація чашечно-мисочкової системи. Сечоводи розширені, звивисті, відмічається S – подібний загин і звуження правого сечоводу на рівні ІІ і ІІІ поперекових хребців. Видільна функція збережена.
1. Який діагноз?
2. Який план терапії ?

Задача № 30.
Хлопчик, 10,5 років, поступив у відділення зі скаргами на млявість, зменшення діурезу, зміну кольору сечі.
Дитина від першої вагітності у матері гіпертензія та набряковий синдром у третьому триместрі.
Дитина доношена. Маса при народженні 3000 г, довжина 49 см. На природному вигодовуванні до 3 міс. Алергії не відмічено. Щеплення за віком. Хворів на вітряну віспу, ангіну, 1-2 рази на рік хворіє на ГРВІ.
УЗД нирок: нирки збільшені в розмірах, контури нерівні. Ліва нирка – 122 • 50 мм, паренхіма – 17 мм. Права нирка – 125 • 47 мм., паренхіма – 16 мм. Відмічається нерівномірне підвищення ехогенності паренхіми. Мисочка щілиноподібної форми.
1. Який діагноз?
2. Який план терапії ?

Задача № 31.
Надя Л, 5 років, захворіла в перших числах травня. Початок захворювання характеризувався появою розповсюдженої ерітеми і одутловатості шкіри обличчя. Місцеве лікування, призначене лікарем-дерматологом ефекту не мало. Більше того, відмічалась зміна кольору шкірних покривів над внутрішніми поверхнями п’ясно-фалангових, міжфалангових, колінних і ліктьових суглобів. На шкірі повік з’явились телеангіоектазії, над міжфаланговими суглобами з’явились ділянки поверхневих некрозів.
Дані динамометрії свідчать про значне зниження м’язової сили.
1. Який діагноз?
2. Який план терапії ?

Задача № 32.
Хлопчик, 14 років, госпіталізований в дитячу лікарню зі скаргами на нудоту, однократну блювоту, біль в животі в епігастральній ділянці, закріп, стул періодично чорного кольору. Хворіє протягом 2 років, періодично скаржиться на гострі абдомінальні болі.
Гастроентерологічне обстеження раніше не проводилось.
1.Встановити попередній діагноз.
2. Визначити план обстеження.
3. Призначити лікування.

Задача № 33.
Хлопчик 4 років поступив у клініку зі скаргами на підвищення температури та кашель. Хворіє 2 тижні. Захворювання почалося з проявів ГРВІ. В останню добу спостерігався повторний підйом температури. При об’єктивному обстеженні відзначається зміна частоти дихання (36 за 1 хв.), його глибини та ритму з участю допоміжної мускулатури (втяжіння міжреберних проміжків та яремної ямки, роздування крил носа) у стані спокою.
Діагностовано гостру правобічну нижньочасткову полі сегментарну пневмонію з залученням плеври.
1. Вкажіть вид задишки та ступінь дихальної недостатності.
2. Визначте тактику лікування

ЗАДАЧА №34.
Олена К., 13 років, поступила до стаціонару зі скаргамии на швидку втомлюванність, періодичні запаморочення. При огляді значна блідість шкірних покровів. Аускультативно стійка брадікардія на фоні ослаблених серцевих тонів.
На ЕКГ два правильних незалежних ритми, котрі накладуються один на одний (Інтервали Р-Р коротші, ніж інтервали R-R).
1. Ваш діагноз?
2. Призначити план лікування.

Задача № 35.
Дівчинка 6 років, госпіталізована до стаціонару із скаргами на випорожнення рідкої консистенції з домішками крові та слизу 4-6 разів на день, біль в нижній ділянці живота, зниження апетиту, дратівливість.
Анамнез хвороби: вищезазначені скарги турбують дитину протягом 6 місяців, спостерігається гастроентерологом в поліклініці, протягом останнього тижня відзначається загострення хвороби.
Ультразвукове дослідження органів черевної порожнини: без патологічних змін.
1. Клінічний діагноз.
2. План лікування.

Задача № 36.
Дівчинка 10 років поступила у стаціонар на 8-й день від початку захворювання.
Захворіла гостро, коли піднялася температура тіла до 38,5ْ С, з’явився сухий непродуктивний кашель. Мати давала дитині панадол, але стан не покращувався. На 4-й день захворювання оглянута дільничним лікарем, який призначив амоксіцилін в таблетках та амброксол. На фоні зазначеного лікування стан дитини суттєво не змінювався. З 7 дня захворювання почала наростати інтоксикація, температура стійко утримувалася на рівні 39,0 – 39,5 ْ С, посилився та став болючим кашель, з’явилася задишка у стані спокою. Повторно оглянута дільничним лікарем. Направлена до стаціонару.
Дитина відзначає деяке полегшення стану у напівлежачому положенні на правому боці.
1. Сформулюйте попередній діагноз.
2. Складіть план обстеження та лікування дитини.

Задача № 37.
Діма С., 11 років, знаходиться на диспансерному нагляді у гастроентеролога з приводу хронічного гастродуоденіту (хелікобактер – негативного) з підвищеною кислотоутворюючою функцією шлунка. Відмічається відсутність клінічних проявів загострення на протязі 2-х років. Призначте комплекс необхідних реабілітаційних заходів по вторинній профілактиці хронічного гастродуоденіту.

Задача № 38.
Дитині 2 роки, мати скаржиться на частий сухий кашель, задишку, свистяче дихання, нежить, температуру 37,6.
Захворіла гостро. 4 дні тому піднялася температура та з’явився сухий кашель. В останню ніч з’явилися задишка та свистяче дихання.
З анамнезу життя відомо, що дитина часто хворіє гострими респіраторними захворюваннями. До року спостерігався ексудативно-катаральний діатез.
На рентгенограмі грудної порожнини – посилення легеневого малюнку, розширені міжреберні проміжки, куполи діафрагми згладжені, вогнищевих змін не виявлено.
Ваш діагноз?
Лікування?

ЗАДАЧА № 39.
Недоношена дитина від І вагітності І попередніх на 30-31 тижні пологів народилася з масою 1450 г, довжиною тіла 37 см. За даними первинного огляду у дитини після народження відмічались: слабкий короткочасний крик, ціанотичний відтінок шкіри, знижений м’язевий тонус та фізіологічні рефлекси, ЧСС 110 за 1 хв, ретракція міжреберних проміжків під час вдиху, ослаблене дихання при аскультації легень.
Завдання: встановити попередній діагноз, визначити ступінь дихальної недостатності, недоношеності, призначити лікування.

Задача № 40.
Дівчинка 12 років, на уроці фізкультури поскаржилася вчителю на появу ядухи, нестачу повітря. Лікар у школі відмітив під час огляду дитини блідість шкіри, тахіпное, важке дихання з подовженим.
Аналогічний стан спостерігався півроку назад під час фізичного навантаження.
1.Ваш діагноз?
2.Призначте план терапії.

Задача №41.
Хлопчик 14 років скаржиться на стійкий кашель з відходженням харкотиння слизово-гнійного характеру, іноді у вигляді “зліпків”, на біль у грудній клітці, поганий сон, задишку під час фізичного навантаження.
Анамнез хвороби: останнє загострення триває 2 тижні, пов’язане з попередньою ГРВІ. Хворіє протягом 4 років, звичайна кількість загострень на рік складає 2-3 рази.
Анамнез життя: від V вагітності, І пологів, які супроводжувались асфіксією плода. Мати дитини під час вагітності працювала на виробництві зі шкідливими умовами. Часто хворів на ГРВІ, гострі бронхіти зі схильністю до тривалого перебігу. Відставав у фізичному розвитку. Психомоторний розвиток згідно з віком.
Рентгенографія органів грудної порожнини: посилення бронхолегеневого малюнку з обох боків, корені неструктурні, вогнищевих та інфільтративних змін не має.
Завдання:
1. Встановити діагноз
2. Призначити план дообстеження та лікування.

Задача № 42.
Дитина від першої вагітності, яка перебігала з токсикозом у першій половині, народився хлопчик з масою тіла 3600,0. У зв’язку зі слабкістю пологової діяльності проводилася стимуляція. Навколоплідні води з меконієм.
1. Встановити діагноз.
2. Які головні принципи проведення первинної допомоги дитині в такому стані?

Задача № 43.
У клініку поступила дитина 8 місяців з приводу періодичного блювання, неспокою, порушення випорожнень (блискучі, з неприємним запахом, у великій кількості). Ознаки захворювання спостерігаються з народження, посилення їх відбулося після уведення прикорму. Дитина народилася з масою 3200,0 г; на природному вигодовуванні, отримує 3 прикорми, соки, фруктові пюре.
. Підшлункова залоза збільшена у розмірі, структура її неоднорідна, є вогнища підвищеної та зниженої ехогенності. Селезінка, нирки – без особливостей.
1. Встановити діагноз.
2. Призначити лікування.

Задача № 44.
Хлопчик 10 років разом з батьками був на екскурсії в ботанічному саду.
Через 1,5-2 години після початку екскурсії у дитини з’явився сухий кашель, нежить та скарги на відчуття „зайвого” у горлі. Батьки дитини змушені були перервати екскурсію в ботанічному саду та звернутися до лікаря.
1. Ваш діагноз.
2. Призначте план терапії.

Задача № 45
Хлопчик 12 років надійшов до кардіоревматологічного відділення педіатричного стаціонару зі скаргами на біль в грудній клітині, які з’явилися на тлі гострої респіраторної вірусної інфекції.
1. Ваш діагноз?
2. Призначте план терапії.

Задача № 46.
Хлопчик 11 років, який отримував терапію вдома з приводу нетяжкого перебігу поза лікарняної пневмонії (азітроміцин, ацетілцистеїн, симптоматичні заходи), став скаржитися на задишку, виражене серцебиття. Лікар госпіталізував дитину до педіатричного стаціонару.
1. Ваш діагноз?
2. Призначте план терапії.

Задача № 47.
Хлопчик 14 років звернувся до лікаря зі скаргами на швидку втомлюваність, рідкі кардіалгії. Астенічної конституції, вузька грудна клітина, високий зріст, слабкий розвиток м’язової маси. При аускультації серця ізольоване систолічне клацання над верхівкою, інтенсивність якого зростала у вертикальному положенні дитини, пізньосистолічний шум.
На ЕКГ – незначно виражені порушення фази реполяризації. Рентгенологічно – без патологічних змін. Ехокардіографічно – прогинання задньої стулки мітрального клапана у протосистолу на 6 мм, виражені ознаки міксоматозу, допплєрографічно – явища мітральної регургітації І ступеня. Зазначені зміни у дитини були виявлені вперше.
1.Ваш діагноз?
2. Призначте план терапії.

Задача № 48.
Хлопчик 15 років має скарги на кардіалгії, задишку при навантаженні. В анамнезі – синкопальні явища. Відмічається помірна блідість шкіри. Межі відносної серцевої тупості зміщені ліворуч, при аускультації тони серця напружені, систолічний шум, за тембром – шум викиду в точкі Боткіна-Ерба та ІІ міжребір’ї праворуч від грудини. На ЕКГ: ознаки гiпертрофiї лiвого шлуночка, глибокий зубець Q у вiдведеннях ІІ, III, avF, негативний зубець Т, депресія сегмента ST. Рентгенологічно – вибухання лівого шлуночка, відсутність талії серця. Ехокардіографічно: асиметрична гiпертрофiя стінок шлуночків, особливо міжшлуночкової перегородки, збільшення фракції вигнання, допплєрографічно: порушення діастолічної функції лівого шлуночка, наявність значного градієнту тиску між лівим шлуночком та аортою.
1. Ваш діагноз?
2. Призначте план терапії.

Задача 49.
Дівчинка, 12 років, скаржиться на підйоми температури до 37,5С-38С, слабкість, болі в ліктьових суглобах, кінцівках, утруднення при ковтанні. Дані скарги утримуються протягом місяця. За останні дні навколо очей з’явився набряк та лілова ерітема.
Народилася від І вагітності, фізіологічних пологів з масою тіла 3500 г, довжиною 53 см. Росла та розвивалась відповідно до віку.
Міографія зниження амплітуди електропотенціалів з верхніх кінцівок.
Завдання.
Поставте діагноз.
Призначте лікування.

Задача 50.
Хвора С., 6 років, поступає в стаціонар планово повторно зі скаргами на болі і порушення рухів в колінних, гомілковостопних, променевозап’ястних і кульшових суглобах, вранішню скутість суглобів.
З анамнезу відомо, що дитина хвора з 2 років, коли після перенесеної ГРВІ відмічалося
Загальний аналіз крові: Hb – 90 г/л, ер – 3,1х1012, Лейк – 15,0×109/л, п – 4%, с – 42%, е – 6%, л – 47%, м – 1%, ШОЕ – 25 мм / годину.
Загальний аналіз сечі: питома вага – 1014, білок – 0,033 г /л лейкоцити – 1-3 в п/з, еритроцити – відсутні.
Біохімічні аналіз крові: загальний білок – 83 г/л, альбуміни -48%, глобуліни: α1- 5%, α 2 – 12%, β – 5%, γ – 30%, серомукоїд – 0,8 (норма-до 0,2), АЛТ-32 Од/л, ACT – 25 Од/л, сечовина – 4,5 ммоль/л. СРБ +++
Рентгенографія кульшових та колінних суглобів: визначається епіфізарний остеопороз, звуження суглобової щілини.
Завдання
1.Поставте діагноз.
2.Призначте терапію.

Задача 51.
Мати 7-ми місячної дитини скаржиться на порушення сну, дратівливість, знижений апетит, часті сечовипускання. Зазначені скарги утримуються протягом останнього тижня.
Дитина народилась з масою тіла 3200. Знаходиться на штучному вигодовуванні з 1,5 лейкоцити – 20-25 в п/зору, еритроцити незмінені 5-8 в п/зору.
Завдання:
1.Поставте діагноз.
2.Призначте лікування.

Задача 52.
Мати 3-х-місячної дитини звернулась до педіатра зі скаргами на занепокоєння. Дитина від І нормальної вагітності, пологів в строк. Маса тіла при народженні 3100,0, довжина тіла 51 см. Годується розведеним коров’ячим молоком за вимогою. Тримає голівку ШОЕ – 3 мм / годину.
Завдання:
1.Поставити діагноз.
2.Призначити лікування.

Задача 53.
Мати дитини віком 3-х років скаржиться на часті ГРВІ, ринофарингіти, ларингіти, кон’юнктивіти, які мають затяжний перебіг.
Рентгенографія органів грудної клітки – легеневий малюнок не змінений, тінь серця звичайної форми та розмірів, відмічається збільшення тіні вилочкової залози.
Консультація отоларинголога: аденоїдні вегетації – ІІІ ступеня.
Завдання:
1. Поставте діагноз.
2. Призначте лікування.

Задача 54.
Дівчинка Д., 1рік 6 міс., народилась від ІІ вагітності, ІІ фізіологічних пологів. Від першої вагітності є здоровий хлопчик 5 років. Перебіг ІІ вагітності без патології. Дитина народилася переношеною на 42 тижні, з масою 4000 г., закричала відразу. З перших днів життя спостерігали загальна слабкість, сонливість, знижений апетит, в’яле смоктання.
Рентгенографія: ”Кістковий вік” відповідає 3-4 місяцям. Дослідження на гормони: ТТГ- 45мМЕ л (норма – менше 4,05), Т4-35 нмоль/л ( норма більше 60)
Завдання.
Поставте діагноз.
Призначте лікування.

Задача 55.
Мати дівчинки 10 років звернула увагу на припухлість на шиї з лівого боку. Дані зміни спостерігаються протягом 3-х місяців. До лікаря звернулись вперше.
Дівчинка від нормальної вагітності, термінових фізіологічних пологів, росла та розвилась згідно з віком. З 6 років спостерігається отоларингологом з приводу хронічного тонзиліту. Неодноразово проходила курси фізіотерапії стосовно даного захворювання.
Завдання:
Вкажіть попередній діагноз
Тактика ведення хворої

Задача 56.
Дівчинка, 8 років, скаржиться на надлишок маси, втомлюваність при фізичному навантаженні, підвищений апетит.
Народилась з масою тіла 4100, вагітність фізіологічна, пологи шляхом кесаревого розтину.
Спадковість – гіпертонічна хвороба, ожиріння, жовчокамінна хвороба, цукровий діабет ІІ типу.
завдання
Поставити діагноз.
Призначити лікування.

Завдання 57.
Хлопчик 9 міс, лікується з приводу гострого бронхіоліту. Крім явищ ураження дихальної системи відмічаються зміни скелету, виражені лобні та тімяні горби, велике тімячко (2,51,5 см), краї податливі, пальпуються “чітки”, “браслети”, “нитки перлів”, має місце
Загальний ан. крові: Нв –98 г/л,ер – 2,7х1012/л, К.П. – 0,85,лейк – 4,8х109/л, п-3%,с-31%,е – 1%,л -57%,м-8%, ШОЕ-7мм/год
Біохімічне дослідження крові – рівень загального кальцію в сироватці – 2,2 ммоль/л, рівень неорганічного фосфору – 0,92 ммоль/л.
Завдання: 1. Сформулювати супутній діагноз згідно з класифікацією.
2.Тактика ведення хворого.

Задача 58.
Мати дитини 3 років 10 місяців на пропускнику скаржиться на наявність у дівчинки болю в животі та висипу на шкірі.
Захворювання почалось гостро 2 дні тому, з появи рясної плямистої висипки червоного кольору на руках, ногах, тулубі, сідницях. Явної причини захворювання батьки не відмічають. Відомо, що незадовго до цього дитина перенесла лівосторонній гнійний отит.
З анамнезу життя: дитина від ІІІ вагітності, народилась з масою 3250гр, довжиною тіла 49 см, на грудному вигодовуванні знаходилась до 1 року. Перші зуби прорізались у 8 міс., сидіти почала у 8 міс., ходити – на 2-му році життя. Страждала на рахіт, ексудативно-катаральний діатез, надмірну масу тіла. – 1014, білок – 0,033 г /л лейкоцити – 1-3 в п/з, еритроцити – відсутні.
Завдання:
Поставте діагноз.
Призначте лікування.

Задача 59.
Хвора Р., 14 років, скаржиться на слабкість, періодичні болі в ділянці серця, серцебиття, сонливість, дратівливість. Хворіє 3 роки. Лікувалась без ефекту у кардіолога та невропатолога.
Об’єктивно: ріст 166 см, маса тіла 40 кг. Шкіра звичайного кольору, волога. Щитовидна
Сканограма щитовидної залози: контури чіткі, штриховка густа, нерівномірна, форма підковоподібна. Сонограма: акустично дрібні ущільнення тиреоїдної тканини, які чергуються з зонами акустично м’якої тканини, що характеризується частими ультразвуковими коливаннями (хвилями) середньої величини та інтенсивності.
Завдання:
Поставте попередній діагноз:
Призначте терапію.

Задача 60.
6-місячний хлопчик поступив у лікарню. Скарги на висип на шкірі обличчя, тулуба, кінцівок, що супроводжується свербежом, вперті попрілості в складках шиї, порушення сну, послаблені випорожнення.
Загальний аналіз сечі: кількість 20,0, щільність 1006, колір – солом’яно-жовтий, реакція – слабо-кисла, прозорість – прозора, білок – 0,03 г/л, клітини плоского епітелію – 6-8 в п/зору, лейкоцити – /-5 в п/з, еритроцити – 0-1 в п/зору, слиз – немає, бактерії – немає.
Завдання:
Клінічний діагноз.
Лікування.

Задача 61.
Дівчинка 7 років, поступила до лікарні зі скаргами на періодичні болі в животі, зниження апетиту, головний біль, біль у суглобах, слабкість.
Дані скарги турбують протягом останніх двох тижнів.
З анамнезу відомо, що дівчинка від першої вагітності з токсикозом першої половини. Пологи в строк, фізіологічні. Маса тіла при народженні 3400 г, довжина тіла – 52 см. На першому році життя вигодовування – природнє, відмічались часті зригування, повільно набирала масу тіла. В рік важила 9100 г.
УЗД органів черевної порожнини – жовчний міхур витягнутий, стінки ущільнені, підшлункова залоза, селезінка та нирки без патології.
Завдання.
Поставте клінічний діагноз.
Призначте лікування.

Задача 62.
Хлопчик І., 11 років, поступив у відділення без направлення зі скаргами на слабкість, мимовільні рухи м’язів обличчя та рук.
З анамнезу відомо, що 2,5 місяці тому він переніс скарлатину (типова форма, середнього ступеня тяжкості), одержував бісептол. Через місяць був виписаний в школу. Тоді ж стали відзначати зміни почерку, хлопчик став непосидючим, знизилася успішність в школі, з’явилася плаксивість. Незабаром мама стала помічати у хлопчика сіпання лицьової мускулатури, неточність рухів при одяганні і під час їжі. Періодично підвищувалася температура до субфебрильных цифр, катаральних явищ не було.
Загальний аналіз сечі: питома вага – 1018, білок – 0,033, лейкоцити -2-3 в п/з, еритроцити – відсутні.
Завдання:
Поставте діагноз.
Призначте лікування.

Задача 63
Хлопчик 10 місяців, знаходиться в лікарні зі скаргами на неспокій, підвищену рухливість. Мати відмічає, що даний стан відмічається протягом останнього місяця і пов’язує з призначенням дільничним лікарем вітаміну Д в дозі 4,5 тисяч МО.
З анамнезу життя відомо, що дитина від I вагітності, що перебігала з токсикозом в I-му триместрі, анемією в II триместрі та загрозою переривання вагітності. Пологи на 39 тижні. Оцінка за шкалою Апгар 6-8 балів. Маса при народжені 3400 гр., довжина тіла 51 см. Мати знаходиться під диспансерним спостереженням з приводу гіпопаратиреодизму..
Загальний аналіз сечі: колір – солом’яно-жовтий, реакція – кисла, питома вага – 1010, білок відсутній, епітелій плоский – не багато, Le – 2-3 в п/з, Е – немає, циліндри – немає.
Біохімічний аналіз крові: загальний білок – 55 г/л, кальцій – 1,8 ммоль/л, фосфор – 1,9 ммоль/л.
Завдання:
Ваш діагноз?
Призначте лікування.

Задача 64.
Дівчинка 13 років, потрапила до лікарні зі скаргами на загальну слабкість, підвищену дратливість, легку збудженість, порушення сну, пітливість, серцебиття, почуття жару та “піску” в очах, пітливість, тремтіння в руках. Інколи з’являються болі колючого характеру в ділянці серця, послаблення стільця.
З анамнезу хвороби відомо, що перелічені скарги з’явилися після перенесеної 2 місяці тому ГРВІ, дівчинка схудла на 2 кг, відмічається підвищений апетит.
УЗД щитовидної залози: щитоподібна залоза збільшена в розмірах, обєм правої долі 6,5 см3, лівої долі 7 см; ехогенність дифузно знижена, ехоструктура не однорідна за рахунок множинних гіпоехогенних вогнищих від 3 до 8 мм.
Доплер-ЕХОграфія: значне посилення кровотоку в щитоподібній залозі.
Аналіз крові на гормони: ТТГ – 0,01 MIU/L (0,17 – 4,05 MIU/L);
Т3 вільний 8 рМ (2,5 – 5,8 рМ);
Т4 вільний 33 рМ (11,5 – 23,0 рМ);
Антитіла до тиреоглобуліну 200 IU/ml (до 190 IU/ml)
Завдання:
1. Ваш діагноз?
2. Призначте лікування.

Задача 65.
Дівчинка 7 років, поступила до лікарні зі скаргами на загальну слабкість, сонливість, задишку при незначному навантаженні, нічний та денний енурез, болі в животі. Дані скарги турбують протягом декількох днів. За останній місяць мати відмітила, що дівчинка багато п’є рідини, має часті сечовипускання, схудла на 3 кг. Мати повьязує це з перенесеним грипом та надмірними навантаженнями в школі.
Загальний аналіз сечі: колір – блідо-жовтий, реакція – кисла, щільність – 1025, цукор – 4%, кетонові тіла (++++), білок відсутній, епітелій плоский – не багато, Le – 2-3 в п/з, Е – нема, циліндри – немає.
Цукор крові – 25 ммоль/л.
РН крові -7,2.
Завдання:
1. Поставте діагноз.
2. Призначте лікування.

Задача № 66.
Дівчинка 11 років при госпіталізації у клініку скаржиться на слабкість, втомлюваність, головний біль, кашель, нежить, утруднене дихання, задишку, біль у грудях під час кашлю, підвищення температури тіла до 38,7 С.
Печінка на 1 см нижче краю реберної дуги.
ЧСС – 95 за 1 хв., ЧД – 24 за 1 хв., АТ – 100/70 мм рт. ст..
1. Встановити попередній діагноз
2. Які обстеження необхідно провести для уточнення діагнозу?
3. Призначити лікування.

Купити за 142 грн.

Написати коментар:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *