Пишеш сам? Готові роботи дешево:
Останні додані готові роботи

Велесова книга – скрижалі буття українського народу в прадавні часи

Нещодавно на уроці української література я познайомився з дуже цікавою пам’яткою нашого народу -”Велесовою книгою”. Вона була знайдена в 1919 році полковником Алі Ізен-беком у маєтку родових дворян селища Великий Бурлук Харківської губернії. До революції тут жили нащадки козацького полковника Григорія Донця. Ізенбек вивіз ‘Велесову книгу’ до Бельгії і там намагався прочитати письмена дев’яти дощечок. Перше розшифрування було неповним і з пропусками. Довгий час офіцер тримав книгу у себе нікому не показуючи її, але потім розповів про знахідку своєму знайомому Ю.Миролюбову. Зацікавившись неймовірною знахідкою, учений присвятив багато років переписуванню та розшифруванню дощечок, на яких були записані давні літери. Його робота виявилася дуже важливою, тому що під час війни пам’ятка була втрачена разом із бібліотекою Ізен-бека. Довгий час у літературному світі точилися щодо непідробності та справжньої історичної цінності “Велесової книги”.

З 1925 року до роботи над книгою підключився український емігрант  Миролюбов.

Його розшифрування надрукував Микола Скрипник, тільки після 1970 року. Але в 50-их роках у США були опубліковані розшифрування Ізен-бека . За цими текстами у Великій Британії в 1967 році було зроблено український переклад А. Киртича. А в Росії в 1992 переклав О. Асов. Проте обидва переклади неналежні, користуватися ними неможливо. Перший повноцінний переклад було зроблено Яценком у 1994 році.

“Велесова Книга” дуже докладно розповідає про життя праслов’янського народу. Вона детально описує події, які сталися з нашими пращурами в давні часи.Ця книга складається з 74 дощечок які були пронумеровані Миколою Скрипником. “Велесова Книга” – оригінальна пам’ятка, що донесла нам сторінки нашої славетної історії.

Віднайдена випадково на початку ХХ століття пам’ятка повністю перевернула багатьох учених-істориків на те, яким чином розвивалася слов’янська культура в дохристиянський період. Ми бачимо, що наші предки були не кровожерливими варварами, а мирним високорозвиненим народом.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *