Безкоштовно

Рецензія на фільм Тюремний рок Річарда Торпе

views 61

«Тюремний рок» – чорно-білий художній фільм американського режисера Річарда Торпе, в головній ролі якого знявся сам Елвіс Преслі. Кінострічка вийшла на екрани 1957 році.

Жанр – мелодрама, музичний фільм. Це доволі драматична історія про життя простого робочого, який через випадкове вбивство потрапляє у в’язницю, де знайомиться із співаком кантрі, який навчає Вінса Еверета (Преслі) гри на гітарі і співу, після чого той здобуває популярність. Це історія, як селянин завдяки своєму голосу і чудовій компанійці, яка розпізнала талант, стає зіркою. Але через гонор і богемне життя в результаті бійки з колишнім однокамерником пошкоджує голосові зв’язки, що ставить під загрозу втратити голос і більше ніколи не співати. Після цього лише, він розуміє, що кохає свою партнерку по шоу-бізнесу і в пісні освідчується їй.

Сюжет фільму як на той час доволі цікавий і захоплюючий, швидко змінюються події, нема довгих кадрів і пояснення до них. Фільм зроблений переважно на загальних планах, що втомлює зір, мало крупних чи детальних планів. Щодо гри акторів, то спочатку доцільно розібрати гру самого Елвіса Преслі. Одразу видно, що акторство це не його течія – жвавий, енергійний і впевнений на сцені, з чітко вираженою мімікою і пластикою, і зовсім ніякий у фільмі. Постійно наче уникає прямого попадання в камеру, ховає голову на грудях. Але епізод його танцю разом із тюремниками досягнув найвищої ланки, це стало успіхом і залишається своєрідною основою по сьогодні, яку в різних мюзиклах ніхто не може затьмарити. Із популярнісю Еліса Преслі зростав і новий напрям у мистецтві.

Що стосується інших акторів, то Джуді Тайлор зіграла неперевершено, чітка міміка, гарна подача тексту, пластика. Було помітно що з ролі вона не випадала, такій актрисі світила пряма дорога у знаменитості якби не трагічний факт її загибелі, одразу по закінченні зйомок «Тюремного року».

Фільм став касовим успіхом – і це не дивно, адже в той період всі жили життям Елвіса Преслі і навіть те, що він намагався підкорити Голівуд, хоча йому це не дуже вдавалось, він все одно залишився неперевершеним по сьогодні.

Фільм вартий неодноразового перегляду, адже не змушує думати над життєвими дилемами, а просто дозволяє насолоджуватись самим Елвісом Преслі, навіть якщо він і не найкращий актор.

Написати коментар:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *