Безкоштовно

ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ ПРОФЕСІЙНОГО СПОРТУ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ (в ЗМІ України)

views 97

Завдання. Знайти приклади висвітлення аналізованої проблеми у регіональній пресі. Додати ксерокопії статей. Проаналізувати зміст матеріалів та форму їхньої подачі.

Аналіз проблем розвитку професійного спорту в Запорізькій області проводився за матеріалами регіональної преси. Джерелами інформації послугували такі запорізькі газети, як «Суббота Плюс», «МИГ», «Правда» та «Запорозька Січ».

Газета «Суббота Плюс»

Щотижневик «Суббота Плюс» – це незалежне інформаційно-політичне видання, що висвітлює події міста та області. Газета «Суббота Плюс» має найбільший тираж в Запорізькому регіону (35-38 тисяч екземплярів).

Газета орієнтована на сімейне читання від дітей та молоді до батьків та пенсіонерів.  Згідно з проведених компанією TNS маркетингових дослідів, більшість читачів мають прибуток вище середнього. Один номер газети у середньому читає близько 190 тисяч жителів міста та області.

Для висвітлення інформації про спорт в газеті присвячена окрема не регулярна рубрика у вигляді шпальти під назвою «Спорт» (55 сторінка). Зазвичай матеріали вміщені на цій сторінці представлені у вигляді репортажів та заміток, інколи у вигляді інтерв’ю. Нашу увагу привернули наступні матеріали.

Где же этот «правильный путь»? // Газета «Суббота Плюс». – 2010. – №39. – С. 55.

Матеріал представлено у вигляді листа, що є незвичним явищем для рубрики зі спортивною тематикою. Але цей лист – це спроба привернути увагу власників запорізького футбольного клубу «Металлург».

Лист розпочинається з слів-співчувань, щодо того, як важко футбольним фанатам спостерігати «не лише за турнірною таблицею, яка свідчить про безвихідне становище, а й за грою команди, яка демонструє лише той футбол, до якого ми звикли з часом». Далі в матеріалі піднімається питання щодо «правильного шляху», запропонованого директором клубу.

Представники фанатського руху наполягають на зустрічі з керівництвом клубу для обговорення нагальних питань.

Цей матеріал ще раз показує нам недбалість місцевих власників, їх пасивне ставлення щодо подій навколо власного футбольного клубу.

Ведущие игроки покидают тонущий корабль «Металлурга» // Газета «Суббота Плюс». – 2010. – №52. – С. 55.

Ця стаття піднімає питання щодо розпаду запорізького футбольного клубу «Металлург», «запорізького старожилу вищого українського футбольного ешелону» та висвітлює проблеми запорізького футболу, коли самі власники футбольного клубу не зацікавлені в вирішенні проблем.

З початку року, четверо гравців залишили лави футбольної команди. А нещодавно в українській пресі з’явилася інформація про те, що ще двоє футболістів Володимир Аржанов та Володимир Польовий збираються покинути клуб «Металлург». Керівник прес-служби запорізького клубу Ігор Павленко прокоментувати цю ситуацію ніяк не зміг, лише запевнив, що коли гравці повернуться з відпочинку – то все відразу проясниться.

Далі автор статті нагадує за яких обставин пішли з клубу гравці Максим Коваль, Тарас Степаненко, Сергій Кривцов, Дмитрій Невмивака та ставить риторичне  питання «чи не час діяти?».

Виктор Межейко: «Думаю, после Нового года запорожские власти всерьез займутся «Металлургом» // Газета «Суббота Плюс». – 2010. – №53. – С. 55.

Цей матеріал є продовженням піднятої у попередніх випусках газети теми щодо розпаду запорізького футбольного клубу «Металлург». Матеріал представлено у вигляді інтерв’ю, де головний редактор газети Богдан Василенко (Іван Ювас) ставить питання до голови обласної федерації футболу Віктора Івановича Межейко який посвятив цьому виду спорту 30 років свого життя.

Перше питання до співбесідника – що відбувається з клубом? На що отримуємо відповідь: – Криза в команді створена штучно. Замість того, щоб зміцнювати команду, керівництво продає головних гравців клубу. Власники клубу вирішують якісь свої проблеми, а на вболівальників їм справи немає. Далі в інтерв’ю говориться про те, що в інших командах футбольний клуб належить не окремим особам, а знаходиться під контролем акціонерів та футбольної спільноти. Як вирішення ситуації обидва співбесідника сподіваються, що після нового року всі зацікавлені особи зберуться у губернатора та запропонують конкретні вирішення.

Отже як ми можемо бачити в газеті «Суббота Плюс» рубрика «Спорт» зазвичай висвітлює лише проблеми місцевого футболу, хоча на сторінці наявна інформація і про інші види спорту, але вона подається у вигляді заміток чи таблиць.

Газета «МИГ»

Щотижневик «МИГ» – це одна з основних щотижневих обласних газет, яка користується попитом серед мешканців міста та області. Газета виходить на 52  сторінках загальним тиражем 40 тисяч екземплярів. Вміст видання складають  новини міста та області, факти і коментарі з актуальних проблем та подій, а також гості журналістські статті.

Газета орієнтована на сімейне читання, і за даними дослідницької компанії TNS являється самою популярною газетою серед читачів міста та області. Один номер газети у середньому читає близько 100 тисяч жителів міста та області.

На відміну від «Субботы Плюс» в газеті «МИГ» рубрика «Спорт» є постійною (сторінки 40-41). Матеріали на цих шпальтах представлені зазвичай у вигляді статей, репортажів та заміток.

“Шеф, все пропало!” // Газета «МИГ». – 2010. – №31. – С. 40.

Стаття з таким цікавим заголовком по суті є критичним репортажем, який описує хід однієї з ігор запорізького футбольного клубу «Металлург». На початку цього матеріалу гостро постає питання щодо гри улюбленої команди: «Хазяї лиш епізодично нагадували команду, яка два тижні назад змогла відібрати бали у чемпіона країни та учасника Ліги чемпіонів». Після критики йде опис подій, що відбувалися під час та після гри.

Ця стаття висвітлює одну з проблем, яка реально існує на наш час у запорізькому спорті – неякісна гра місцевої футбольної команди. Хто в цьому винен ще доведеться вияснити, але те, що проблема існує є фактом.

Куда девались мужики? // Газета «МИГ». – 2010. – №43. – С. 44.

Ця стаття теж представляє собою репортаж з футбольної гри і є продовженням серії критичних матеріалів про якість гри запорізького футбольного клубу «Металлург».

«Важко щось сказати в ситуації, коли команда, яка ніби то бажає вибратися з низин турнірної таблиці, абсолютно не проявляє характеру. Повинна ж бути хоч якась професійна честь, гордість, повага до улюбленої справи і, перш за все, – до людей, які щиро переживають за колектив, за плечима якого 75-річна історія далеко не самого маленького міста України» – так коментує ситуацію сам журналіст.

Цей матеріал висвітлює проблеми розвитку запорізького футболу.

Валерий Элькинсон: “Надеемся на встречу с мэром!” // Газета «МИГ». – 2010. – №43. – С. 44.

Хоча це інтерв’ю і є лише інформаційним, але воно висвітлює проблеми розвитку запорізького баскетболу.

Так, основними проблемами є те, що команда вибилась з еврокубку, отримала травми. Також не завжди вдається придбати гравців високого рівня за невеликі гроші (проблема недофінансування). Постає питання і щодо розвитку дитячого баскетболу, хоча база для цього відсутня.

Всі проблеми президент обласного баскетбольного клубу Валерій Єлькінсон збирається вирішити на зустрічі з мером: «Сподіваємося, після свят ця зустріч відбудеться, і тоді можна буде щось сказати більш конкретніше про розвиток спорту в Запоріжжі й баскетболу вчасності», – зазначив президент клубу.

Отже, як бачимо, в газеті «МИГ» рубрика «Спорт» є більш розвинутішою, професійнішою. Вона висвітлює не лише проблеми запорізького футболу, а й спорту в Запоріжжі загалом. Також на відміну від «Субботы Плюс» в газеті «МИГ» відповідальним за розділ «Спорт» є окремий журналіст, в нашому випадку Ігор Павленко. Це дає змогу вести рубрику постійно.

Газета «Правда»

Інформаційно-аналітичний щотижневик «Правда» виходить з 9 листопада 2006 року на 36 сторінках загальним тиражем 9811 екземплярів на тиждень. Головний редактор газети “Правда” – Валерій Зотов. У минулому начальник кримінальної міліції міста Запоріжжя, заступник і найближчий соратник колишнього мера Запоріжжя Олександра Поляка, редактор газети “Іскра”. Читацьку аудиторію газети складають люди віком 19-55 років, представники бізнесу, влади, люди із середнім достатком, вище середнього і значно вище середнього.

Рубрика «Спорт» в газеті є постійною і нею, як і в газеті «МИГ», займається одна людина – журналіст Роман Акбаш.

Избит главный тренер «Металлурга» Олег Лутков // Газета «Правда». – 2010. – №49. – С. 31.

Ця стаття описує факт побиття головного тренера ФК «Металлург»: «За неофіційною інформацією, Олег Анатолійович підвергся нападу невідомих хуліганів біля свого дому в Шевченківському районі ще в середині минувшого тижня, коли пізно ввечері повертався з вечоринки, на якій футболісти і тренери «Металлурга» вирішили відмітити початок своєї зимної відпуски». Інформацію про те, що до цього причетні самі фанати президент фан-клубу «Ураган» Ростислав Білий спростував: – Фанати незадоволені поганою грою команди але прекрасно розуміють, що Олег Лутков не є головною причиною.

Ця стаття теж висвітлює проблеми запорізького спорту. Прикро, що в Запоріжжі є такі люди, які здатні калічити своїх місцевих тренерів.

Зазвичай на сторінці «Спорт» висвітлюються події з життя місцевого спорту (футбол, баскетбол та інші менш-популярні види спорту, які теж представлені в місті). Матеріали подаються у вигляді статей, інколи – репортажі та короткі замітки.

Газета «Запорозька Січ»

Газета Запорізької міської ради «Запорозька Січ» виходить тричі на тиждень загальним обсягом 40 сторінок. Це універсальне видання, яке містить не тільки новини регіону, аналітичні матеріали та розслідування журналістів, але й офіційні документи, які вступають в силу після опублікування в газеті: нормативні акти, рішення міськради і міськвиконкому, зокрема щодо проведення земельних аукціонів, тендерів та багато іншого.

Избили Олега Луткова // Газета «Запорозька Січ». – 2010. – №147. – С. 8.

Матеріал подано у вигляді замітки, яка містить у собі відомості про побиття запорізького футбольного тренера клубу «Металлург» Олега Луткова.

На відміну від газети «Правда», в статті цієї газети міститься менше відомостей про цю подію, але є інформація, яку не було вміщено в інших газетах. Це повідомлення про те, що Олег Лутковський відмовився подавати заяву до міліції, хоча факт побиття згідно зі статтею 122 Кримінального кодексу України передбачає позбавленні волі на термін до 3 років. Замітка закінчується побажаннями скорішого виздоровлення.

Рубрика про спорт в газеті «Запорізька Січ» є постійною, але матеріали які подаються зазвичай є лише інформативними. Проблеми розвитку запорізького спорту в газеті розглядаються через призму репортажів, коротких заміток та статей. Але подана інформація не містить усієї картини проблем, на відміну від газети «МИГ» чи «Суббота Плюс».

Написати коментар:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *