Готова робота!

Конспект заняття логопеда – “Звуки ”С”, ”З”, ”Ц””

views 2786

ЗВУКИ  ”С”, ”З”, ”Ц”

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ ДЛЯ ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

ПІДГОТУВАЛА ВЧИТЕЛЬ-ЛОГОПЕД

ТЕМА: Звуки ”С”, ”З”, ”Ц”

МЕТА: Закріпити правильну вимову звуків ”С”, ”З”, ”Ц”. Вчити дітей диференціювати звуки на слух та у зв’язному мовленні. Вправляти в навичках звуко-буквеного аналізу та синтезу слів. Розвивати мовне дихання, фонематичне сприймання, загальну та дрібну моторику. Розвивати словесно-логічне мислення. Виховувати бережливе ставлення до пірнатих  друзів.

СЛОВНИКОВА РОБОТА: збагачення: прислів’я ”Грудень землю грудить, а хати студить”, іменники : стадо, зграя, замети, дієслова : студить, пристосовуватися, прислівник : скрутно; активізація : заметіль, хуга, годівниця, горобці, снігурі.

МАТЕРІАЛ: дошка, букви (демонстраційні, роздатковий матеріал), предметні, сюжетні малюнки, гра ”Склади  описову загадку ”, звукові пенали, ”Телеекран” із звуковими фішками, сніжинки із складами, скринька з буквами, мікрофон.

ХІД ЗАНЯТТЯ :

1. Організаційний момент.

Дихальні вправи за карткою-схемою №1

2.  Основна частина.  Визначення теми заняття.

Вчитель-логопед:”Діти, сьогодні ми будемо працювати з трьома звуками, а з якими – ви визначите самі, виконуючи мої завдання”

·         На дотик впізнати букву і назвати звук, який вона позначає (Скринька з буквою С)

·         Прочитати склади, назвати спільний приголосний звук (Сніжинки із складами ”азо, ізу, зи, із, оза, езо, ази)

·         Відгадати загадку і у слові відгадці визначити останній звук.

”Маленький хлопчик у сірій світині

По дворі літає, крихітки збирає” (Горобець) (Ц)

Сьогодні ми будемо працювати із звуками ”С”, ”З”, ”Ц”  (Діти читають букви)

3. Порівняльна артикуляція та характеристика звуків ”с”, ”з”, ”ц”.

”Так, діти, це різні звуки, їх не можна плутати. Над цими звуками ми і будемо працювати”

4.  ”Діти, яка донька Царя Року завітала вже до нас в гості? (Зима) На дошці кріпиться  портрет Зими.

”А який зараз місяць?” (Грудень)

”В народі кажуть ”Грудень землю грудить, а хати студить” (На дошці кріпиться сюжетний малюнок – зимовий пейзаж(хати, замети)

Робота з прислів”ям

5.  ”А тепер для нашої гості промовимо чистомовки

І ряд : Ас-ас-ас-прийшла зима до нас

ІІ ряд : Озу-озу-озу-не бійтеся морозу.

ІІІряд : Са-са-са-яка кругом краса

6. ”І хоча на вулиці ще немає снігу, він обов’язково скоро з’явиться, і тоді  в які ігри ви будете гратися? (Ліпити снігову бабу, гратися в сніжки, кататися на санчатах) І довго на вулицях не стихатиме дитячий сміх та гомін. Тож давайте для нашої гості викладемо звукові моделі слів – ”зима”, ”сміх” (1 дитина працює біля дошки – слово ”зима”, всі діти викладають модель слова ”сміх”.)

7. Порівняльний аналіз та синтез звуко-складових  моделей слів.

”А тепер викладіть ці слова із букв. (Діти читають слова ”зима”, ”сміх”)

8. Фізкультхвилинка. Пальчикові вправи. ”Апельсин”.

”Ми ділили апельсин, апельсин на всіх один.

Оця часточка котові, оця частка слимакові,

Оця частка їжакові, ще одненька для зозулі,

А вовчиську буде шкурка”.

Логоритмічні вправи ”Ой, сніг-сніжок’’

”Там, де поле, там , де луг, ходить завірюха,

Сипле сніг із рукавів і морозить вуха

Пр : Ой, сніг-сніжок, біленький, лопатий, ти звідки до нас прийшов погуляти.

Щоки полум’ям горять та біжать малята

Щоб везти із гірки сміх на своїх санчатах

Пр.

9.  ”Діти, які зміни настають у пташиному царстві з приходом зими? (Перелітні птахи відлітають у теплі краї, а зимуючі залишаються з нами). А які птахи залишаються зимувати у нас? (Синички, горобці, ворони, дятли, і прилітають снігурі). А як живеться у нас птахам взимку? (Тяжко) Так, можна сказати ще ”скрутно” (”очень тяжело” російською) Чому? (Тому що мало їжі) І як ми можемо їм допомогти? (Побудувати годівнички. Насипати туди крихти хліба, зернятка, ягоди горобини) Так, пташкам треба пристосовуватися до зимових умов . А як ви розуміє те слово ”пристосовуватися” – російською ”приспосабливаться” А ми їм допоможемо.

10.  ”Діти, коли збирається багато тварин, то їх називають ”стадо”. А коли збирається багато пташок, їх називають ”зграя”. Ось і до нас прилетіла невеличка зграя пташок. А які це пташки, ви повинні відгадати. Зараз вам треба за допомогою ось цієї схеми  скласти описову загадку про пташку,  не називаючи її. А інші діти Ії відгадають.

·  Опис синички (Синичка кріпиться на годівничці)

·  Розпитування за схемою (Горобчик) Теж кріпиться на годівничці

·  Віршована загадка про снігура  ”В нього груди як калина, любить їсти горобину”

11. Гра ”Інтерв’ю”

Логопед з мікрофоном підходить до дітей і задає їм проблемні запитання:

·  Як ти вважаєш, для птахів взимку страшніше голод чи холод?

·   Що б трапилося у нашому місті, якби зникли всі птахи?

·  Чи хотів би ти стати птахом? Чому?

12. Заключна частина.

”Діти, назвіть слова, в яких є звук ”с”, ”з”, ”ц”.

Написати коментар:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *