Пишеш сам? Готові роботи дешево:
Останні додані готові роботи
Поема І. П. Котляревського “Енеїда” побачила світ у ті часи, коли на українській землі все більше і більше посилювався національний гніт Росії: розформовувалися козацькі слобідські полки, нищилися рештки автонономії після зруйнування Катериною II Запорізької Січі. У дискусіях про український народ досить поширена була думка про те, що, мовляв, не існує українського народу, що це лише плем`я без своєї мови, яке живе на “окраїні” Російської імперії.
Котляревський же, написавши поему, усім довів, що українська мова існує, що вона колоритна і милозвучна. У Петербурзі 1798 року, де були надруковані три перші частини поеми, Україна заговорила, засміялася мовою, яка розцінювалась як зникле наріччя, як суміш мов польської і російської. Вже з перших рядків твору ми потрапляємо в дивосвіт українського життя і національного характеру:
Еней був парубок моторний
І хлопець хоч куди козак,
Удавсь на всеє зле проворний,
Завзятіший од всіх бурлак.
Винятково важлива місія судилася І. П. Котляревському – творити і     стверджувати літературну мову на народнорозмовній основі. Бо ж не існувало до нього великих творів, написаних живою мовою українського народу. І цією мовою автор “Енеїди” заговорив про народ, що має свої традиції, свою культуру.
І. П. Котляревський зображує події VII століття до нашої ери, коли син троянського царя Анхіза після зруйнування Трої греками з волі богів вирушає шукати землю для заснування нового царства. Перед нами розгортаються усі карколомні перипетії подорожі Енея і його ватаги. Усе переплетено в творі: боги з Олімпу, земні герої, навіть представники потойбічного світу. Зовнішня сюжетна схема твору близька до Вергілієвої “Енеїди”, проте І. П. Котляревський все одно оригінальний, бо, розповідаючи начебто про античний світ, він зображує життя козаків, звичаї українського суспільства другої половини
XVIII століття, наснажує поему неповторним українським колоритом. Так, оті козаки-троянці дуже люблять гарну народну пісню:

_________________________

Формат: doc

Тип роботи: Реферат

Предмет: Українська література

Кількість сторінок: 3

Країна і місто: Україна, Коломия

Рік написання: 2004

Щоб КУПИТИ готову роботу або ЗАМОВИТИ написання реферату, курсової, дипломної,.. , зв’яжіться з нами або заповніть форму замовлення

Завантажити реферат безкоштовно:

«ЕНЕЇДА» І. П. КОТЛЯРЕВСЬКОГО
9.2 KiB
Завантажень: 0
Деталі...

Pages: 1 2

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *