Безкоштовно

Бухгалтерський облік: особливості, значення і завдання

views 89

При організації і веденні бухгалтерського обліку підприємства в своїй роботі керуються Положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, які є нормативно-правовими актами, затвердженими Міністерством фінансів України. Наказом Міністерства фінансів України від 30.11.1999г. за №291 був затверджений план рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств, який на даний час повністю упроваджений у всіх підприємствах.

Бухгалтерський облік забезпечує суцільну реєстрацію всіх господарських операцій, базується на документуванні всіх господарських процесів, проводці періодичних інвентаризацій (забезпечує виявлення і мобілізацію ресурсів підприємства з метою зниження собівартості продукції.

Основними завданнями бухгалтерського обліку є:

– збір, обробка і віддзеркалення господарських операцій, які відбуваються на підприємстві, в первинних і звідних документах;

– здійснення безперервного, суцільного, взаємозв’язаного і документального спостереження за економічними процесами і явищами господарській діяльності підприємства;

– забезпечення достовірною і своєчасною інформацією про господарські процеси і явища, про наявність і стан господарських засобів і джерел їх освіти.

Основним завданням бухгалтерського обліку є: виявлення об’єму випущеної продукції, придбаних товарів, їх реалізації, виявлення фактичних витрат по виготовленню продукції, аналіз і контроль собівартості, проведеної продукції, її зниження, визначення кінцевих результатів діяльності підприємства.

Написати коментар:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *