Безкоштовно

Безпечні прийоми праці бухгалтерії

views 88

Безпечні прийоми праці бухгалтерії

Виробничі  приміщення,  призначені  для  роботи, не винні, граничити з приміщеннями, в  яких  рівні шуму у вібрації перевищують нормовані значення.

Приміщення повинні обладнатися системами опалювання, кондиціонування  повітря  або  ефективною  припливно-витяжною  вентиляцією.  Розрахунок  повітрообміну  слід  проводити  по  тепло надлишкам машин, людей. Сонячної радіації і штучного освітлення.

Приміщення конторського службовця  повинні  мати  природне  і   штучне   освітлення. Природне   освітлення   винне    здійснюється    через    светопроемы, орієнтовані переважно на  північ  і  північний схід  і  забезпечувати коефіцієнт природної освітленості не нижче 1,2% Площа на одне робоче місце оператора  комп’ютерного  набору  повинен складати не менше 6,0 м, а об’єм – не менше 20,0 м.

Поверхня підлоги в приміщенні  експлуатації  комп’ютерів  повинна  бути рівною. Без вибоїн,    неслизькою, зручною для очищення  і  вологого  прибирання. Володіти антистатистичними властивостями.

Штучне  освітлення   в   приміщенні   експлуатації   персональних комп’ютерів винне здійснюється системою загального рівномірного освітлення.  У виробничих  і  адміністративно-суспільних  приміщеннях,   у   випадках переважної  роботи  з  документами,  допускається  застосування   системи комбінованого освітлення.

Як  джерела  світла  при  штучному  освітленні   винні застосуються переважно люмінесцентні  лампи  типу  ЛБ.  При  пристрої відбитого освітлення у  виробничих і адміністративно-суспільних приміщеннях допускається застосування металлогалогенных ламп потужністю 250 Вт.  Допускається застосування ламп  розжарювання  в  світильниках  місцевого  освітлення.  Робочі місця операторів в  залах  електронно-обчислювальних  машин  або  в  приміщеннях  з джерелами  шкідливих  виробничих   чинників   повинні   розміщуватися   в ізольованих кабінах з організованим повітрообміном.

Віконні   отвори   в   приміщеннях,   призначених   для   оператора комп’ютерного набору, повинні бути  обладнані  регульованими  жалюзі  або завісами, що дозволяє повністю закривати віконні  отвори.  Шафи,  сейфи, стелажі  для  зберігання  дисків,  дискет,  комплектуючих  деталей,  запасних блоків  персональних  комп’ютерів,  інструментів,  слід   розташовувати   в підсобних приміщеннях, для учбових закладів – в лабораторіях.

Приміщення  перед початком  роботи   повинне   бути провітрене, що забезпечує поліпшення якісного складу повітря, у тому числі і аероіонний, режим, а також необхідно  щодня  проводити  вологе прибирання.

Техніка безпеки при роботі з персональним комп’ютером

Конструкція персонального комп’ютера повинна забезпечувати:

1. потужність  експозиційної  дози   рентгенівського   випромінювання   при   будь-яких положеннях  регулювальних пристроїв не повинна перевищувати  7.74*10-12.  А/кг, що відповідає еквівалентній дозі, рівній 0.1 мбэр/час.

2. рівень ультрафіолетового  випромінювання  на  робочому  місці  користувача  в довгохвильовій області повинен  бути  не  більше  10  Вт/м,  в  середньохвильовій області не більше 0,01 Вт/м, і бути відсутнім в короткохвильовій області.

Вимоги безпеки перед початком роботи

Включити систему  кондиціонування  повітря  в  приміщенні.  Перевірити надійність установки апаратури на робочому столі. ВДТ не  повинен  стояти  на краю столу. Повернути ВДТ так, щоб було зручно дивитися  на  екран  –  під прямим кутом (а не збоку) і трохи зверху вниз при цьому екран  повинен  бути нахилений – нижній край ближче до оператора.

Вимоги безпеки після закінчення роботи

Закінчити і записати в пам’ять комп’ютера файл, що знаходиться  в  роботі . Вийти з програми оболонки і повернуться в середу MS-DOS. Вимкнути  принтер,  інші  периферійні  пристрої,   вимкнути   ВДТ   і процесор.

Вимкнути стабілізатор, якщо комп’ютер підключити до мережі через нього. Штепсельні  вилки  витягнути  з  розеток.  Накрити  клавіатуру  кришкою  щоб уникнути попадання в неї пилу.

Привести  в  порядок  робоче  місце.  Оригінали  і  інші  документи покласти в ящик столу. Ретельно вимити руки холодною водою з милом.

Вимкнути кондиціонер, освітлення і загальне електроживлення підрозділу. Рекомендується  в  спеціально  обладнаному  приміщенні,   і  провести  сеанс психофізіологічного розвантаження і зняти втому    виконання  спеціальних вправ автогенного тренування.

Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

При раптовому припиненні подачі електроенергії вимкнути комп’ютер в такій послідовності: периферійні пристрої, ВДТ, процесор, стабілізатор напруги; витягнути штепсельні вилки з розеток.

При виявленні ознак горіння (дим, запах гару) відключити апаратуру, знайти джерело загоряння і прийняти заходи для його ліквідації, повідомити керівника роботи.

У випадки виникнення пожежі необхідно повідомити в пожежну частину, прийняти необхідні заходи для евакуації людей і приступити до гасіння первинними засобами пожежогасінні. Робочі місця з ВДТ і ПЕВМ винні розміщується в приміщеннях з природним освітленням при орієнтації віконних отворів на північ або північний схід. Робочі місця з ВДТ т ПЕВМ в залах електронно-обчислювальних машин або в приміщеннях з джерелами шкідливих виробничих чинників повинні розміщуватися в ізольованих кабінетах з організованим повітрообміном. Робочі місця з ВДТ і ПЕВМ при виконанні творчої роботи, що вимагає значну розумову напругу або високій концентрації уваги.

Написати коментар:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *