Безкоштовно

Зображення рельєфу на топографічних картах

views 87

Потреба створення геоморфологічних карт великого масштабу зумовлюється такими положеннями

1. Карти відображають поширення на певній ділянці земної поверхні сукупності форм рельєфу, що перебувають у різному стані відносно своєї природної рівноваги і впливу інтенсивної господарської діяльності.

2. Карти відображають міграцію речовин та енергії по земній поверхні, спричинену природним, природно-антропогенним та антропогенним впливом, настільки детально, що урахування цих даних дає змогу уникати геодинамічних процесів, несприятливих для господарської діяльності.

3. Процеси міграції речовин та енергії на картах великого масштабу відображені сукупністю різних генетичних типів і генетичних комплексів форм рельєфу та іншими категоріями геоморфологічного картографування.

4. Карти великого масштабу завдяки своїй детальності найповніше відображають сукупність антропогенних форм рельєфу і геоморфологічних процесів, зумовлених господарською діяльністю, і тому дають змогу кількісно оцінити розміри антропогенно утвореного рельєфу.

ТЕХНІКА СКЛАДАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ГЕОМОРФОЛОГІЧНИХ КАРТ ВЕЛИКОГО МАСШТАБУ

Геоморфологічні карти 1:10 0000, 1:50 000, 1:25 000, 1:10 000 детально відображають поширення на земній поверхні основних категорій рельєфу, що зумовлюють міграцію різних мас, які утворюються під час його формування та енергії.

I етап – проведення простих морфометричних вимірювань.

II етап – розрізнення певних генетичних типів і форм рельєфу.

III етап – індикація за топографічною картою великого масштабу певних форм рельєфу та можливе пояснення їх генезису.

IV етап – Розроблення легенди геоморфологічної карти великого масштабу.

Написати коментар:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *