Безкоштовно

Заняття з фізкультури в ДНЗ (конспекти)

views 9073

ЗАНЯТТЯ З ФІЗКУЛЬТУРИ В І МОЛОДШІЙ ГРУПІ „Зайченята”

Мета: розвивати функцію рівноваги під час ходьби по  доріжці „сліди”,  координацію рухів. Виховувати увагу, організованість, швидку орієнтацію в просторі. Вправляти у повзанні на колінах в упорі по  підлозі з підлізанням під дуги Обладнання: доріжка „сліди”, 2 дуги,  2 великих обручі,  іграшки „зайчик” та   „лисиця” .

Хід заняття 

І.  Зимонька – зима прийшла

Скільки снігу намела.

Зайчик  біг через лісок,

І  прибіг  у  дітсадок.

Ходьба за вихователем, підскоки  на місці з присіданням (зайці ховаються від ведмедика),  гра „Дожени”,   ходьба.

ІІ. Комплекс загальнорозвиваючих вправ „Зайчатка”.

1. „Зайчик   прислуховується”

Руки – лапки розвели

І  підняли  до  гори. (Піднімання рук вгору,  імітація  рухів  вушок)

2. „Де лисичка?” (нахили тулуба вправо – вліво)

3. Ой і змерзли наші лапки,

як зігрітись зайченяті?

(в.п. – стоячи, потирання долоньок.

в.п.- сидячи,  тупотіти  зігнутими  в  колінах  ногами)

4. Ми вухастенькі зайці,

Ще й веселі стрибунці. (стрибки на двох ногах.)

5. Розігрілись  в  зайця  ніжки,

він  подмухає  ще   трішки.

(дихальна вправа: здуваємо сніжинки)

  1.    Ходьба по доріжці „сліди”
  2. Повзання по підлозі на колінах в упорі з підлізанням під дуги.
  3. Рухлива гра „зайчик побігайчик”

 

  1. Вийшли зайчики гуляти,

Будуть весело стрибати: ось так!

Зайчики поспішайте, від лисиці ви тікайте.

  1. Вийшли зайчики гуляти,

будуть зайці танцювати.

  1. Вийшли зайчики гуляти,

будуть зайчики кружляти.

ІІІ. Заключна ходьба „зайчик поспішає до лісу”.

СПОРТИВНЕ СВЯТО З ЕЛЕМЕНТАМИ ДРАМАТИЗАЦІЇ В СТАРШІЙ ГРУПІ „В  ліс  за  пригодами”

Мета: 1. Виховувати  морально-вольові якості: колективізм, рішучість, чесність.  Розвивати швидкість реакції під час  естафет.

2 . Продовжувати закріплювати в дітей рухові навички і уміння: силу,  спритність, швидкість, витримку.

3. Активізувати сценічні навички. Дати дітям  наснагу, створити радісний  настрій.

Обладнання:  м’ячі різних кольорів,  6 обручів,  довгий шнур,  2 великих обручі.

Матеріал:   декорації  повітряні  кульки, сценічні  костюми  для  дітей.

Дійові особи:  Осінь та Черепаха – вихователі.  Дощик, Заєць, Сорока, Їжак, Лисиця,  Вовк.

Ведучий:  відлітають гуси та лелеки

У  краї  заморські і далекі

Осінь тиха, осінь золотава

Вийшла мов лисичка на галяву.

Осінь: Я всміхнуся  сонечку:

”Здрастуй, золоте!”

Я всміхнуся дівчинці:

–  Хай вона росте

Я  всміхнуся дощику:

„Лийся , мов з відра”.

Друзям усміхнуся

Зичу їм добра.

Ведучий:  Осінь, А хто ховається в тебе за спиною?

Осінь:        А ви вгадайте!

Дощик :     Барабана я не маю,

Нотну грамоту не знаю,

Та бува, що безліч діб

Вибиваю влучно дріб.

Тільки жаль у днину гожу

Барабанити не можу.

Діти:     Дощ.

Осінь:     Дощик поливає

Діти підростають

Дощик біжить по колу,

бризкаючи на дітей водою.

Осінь:          А ще принесла я вам багато

Різнобарвного листя.

Ці листочки,  діти вам

Зараз я усім роздам.

Всі до мене вибігайте

Вправи дружно починайте.

Діти  виконують  комплекс   з   листями.

Осінь:    Діти я хочу розповісти вам, яка в моєму лісі стала пригода, тільки

спочатку відгадайте загадку:

Хоч і хатка, а жива,

Є у неї голова.

Лапи аж чотири,

Кожній по квартирі.

Дах, мов костомаха,

Зветься … (черепаха).

Діти:  Черепаха.

Виходить Черепаха під музику „ Я на сонечку… грає з дітьми”

Черепаха:  Йшла купатись Черепаха,

Всіх кусала з переляку

–Кусь! Кусь! Кусь!

Я нікого не боюсь

Взагалі діти, я дуже розумна черепаха. І хоробра. І навіть іншим допомогаю стати такими Ось!

До будиночку  скаче  зайчик  Тремтить.

Заєць:   Доброго ранку! Страшного ранку!

Черепаха:   Здрастуй, заєць. Що ти хочеш?

Заєць:    Я хочу рецепт від страху,

Допоможи  мені Черепахо.

Черепаха:     Від твоєї страшної хвороби

Дам рецепт я безумовно.

Попрацюй – не буде страху…

Заєць:     Бувай здорова. Черепахо.

Заєць радісно стрибає.

Ведучий: Діти, давайте допоможемо Зайчику.

І естафета: стрибки сидячи  на ортопедичних м’ячах.

До Черепахи приходять Їжак та Сорока.

Сорока:  Скре-ке-ке, скре-ке-ке.

Сьогодні  разом ми тобі

Новини з лісу принесли.

Їжак:   Новину таку Сорока

нам сьогодні розказала,

що  від Лисиці  Черепаха

Вчора  зайця  врятувала.

Йшла Лисиця по стежині

Бачить зайчика в ліщині.

Він під кущиком сидів

Булку з ковбасою їв.

Сорока:  Почала Лиска просити:

„- Дай шматочок відкусити”

А зайчисько: – Бач-яка!

Ти  вже  з’їла  колобка.

У ворони сир ти вкрала…

І тобі,  цього,  замало?!

Нічого  тобі  не  дам.

Ковбасу  я  з’їм  і  сам.

Черепаха:   Так, хоробрим Заєць став

І лисиці не злякався.

Це  тому, що  з  малюками

Спортом  він  займався.

Їжак:    І нам допоможи , Черепахо,

Стати веселими та бадьорими.

Черепаха:    Зараз вам допоможу,

Злість і смуток віджену.

До уваги треба взяти:

Слід вам всім попрацювати.

ІІ естафета  з Їжаком та Сорокою. Старша група з обручами.

До Черепахи виходить Лиска.

Лиска:    Я руда, низького зросту,

Хитра  я  і  довгохвоста.

На  курей  я вельми ласа-

В них таке смачненьке м’ясо.

Вовку – брату я  сестриця,

А зовуть мене …

Діти:                                      Лисиця.

Лиска:             Мені  заєць  розповів,

Що  від  страху

Позбавляє Черепаха.

Міркувала я, що ти

Зможеш дати доброти.

Щоб лисиця доброю стала

І звірят не ображала.

Черепаха:  Більше  грати,  працювати

Ось рецепт від черепахи.

ІІІ естафета  бігти та перенести по одному м’ячу „Зміни м’яч одного кольору на інший”

До будинка входить Вовк.  Стукає.

Вовк:        Швидше двері відчиняйте,

Мене, Вовка,  зустрічайте.

Дивне щось у нашім гаю

Звірів я не впізнаю.

Черепаха:      Веселяться  всі, співають?

Сильні слабших пригощають?

Вовк:        У-у-у! Підказала раз кума,

Що в мене розуму нема.

Тож  допоможи, мій друже,

Стать мені розумним дуже.

Стану другом звірям, усім!

Може і тебе не з’їм.

Черепаха:         Ось тобі моя порада:

Навчання душі відрада.

Так навчайся ти завжди

І не станеться біди.

ІV естафета з Вовком. ”Вовк та семеро козенят”, 2 команди по 8 чоловік (1 вовк та  7 козенят) зал на 2 половини: 1 – для  однієї команди,

ІІ – для другої. По сигналу обидва вовки входять у „чужий будинок” і ловлять козенят. Хто  швидше переловить, той і виграв.

Осінь:       Як віддячити  вам , за ласку,

за чарівну та добру казку?

Пригощаю своїм урожаєм

І здоров’я всім вам бажаю.

Осінь під музичний супровід  виводить  дітей  „ланцюжком”.

СПОРТИВНЕ СВЯТО „Сюрпризіада”

Діти заходять до зали  й утворюють коло, взявшись за руки.

Ведуча:        Сьогодні в нас, малята

Фізкультурне свято!

Дозвілля починаємо,

Гостей усіх вітаємо! Фізкульт….

Діти:  Привіт свято наше незвичайне, адже сьогодні до нас завітав незвичайний гість. Звати його Кіндеріно. Нумо, разом, його покличемо

Діти:   Кін-де-ріно! Кін-де-рі-но!

До зали забігає Кіндеріно.

Кіндеріно:  Ой-йой-йой! Зупиніть швидше мене.

Ведуча: Зупиняє Кіндеріно.

Кіндеріно: Добрий день, малята, хлопчики й дівчата!

Я –Кіндеріно.

По всьому світі я мандрую,

І сюрпризи всім дарую.

Ось такі! (Дістає з кишені та показує  кіндерсюрприз)

Ні: Не всім! А тільки вправним та спритним малюкам!

А ви такі? А ну покажіть які ви сильні.

А які швидкі? (Біг на місці) А зараз ще перевіримо які ви вправні.

Ведуча:   Раз-два,   раз – два

– кроком,  кроком,  дітвора!

Кіндеріно:  Завели руки танок,

круть і круть немов млинок.

Ведуча:   Руки вгору ось злетіли,

Ніби крила літака.

Вправо – вліво,  вправо – вліво-

В нас гімнастика така.

Кіндеріно:   Ви і справді спритні.

А може, ще й уважні?

А давайте перевіримо!

Ігрова  вправа  № 1    „Злови м’яч”

Діти утворюють два кола

Кіндеріно, ведуча та вихователі кидають м’яч дітям, а діти дорослим.

Кіндеріно грає з дітками  І – ї команди,  потім ІІ – ї команди

Кіндеріно:  То ви справжні майбутні чемпіони? І вам під силу будь-які завдання?

Ведуча:  Дітки, покажемо Кіндеріно, що ми справжні чемпіони! За мною кроком руш до країни  Кіндеріно, (команди  їдуть на протилежних напрямках)

Як ведмідь іде – ступає, важно лапи піднімає? (ходьба  „як ведмідь”)

Ми вже не малята! Маленькі кошенята! (повзають на колінах в упорі на долоні).

А тепер разом, малята,

Пострибаєм, мов зайчата!

Кіндеріно:  Усі мешканці країни Кіндеріно дуже вправно володіють м’ячем. Щоб стати почесним мешканцем цієї країни, вам треба показати на що ви здатні.

Ігрова   вправа   № 2   „М’яч  по  колу”

М’яч  ○ – 20 см діти передають одне одному так, щоб він не впав на підлогу.

Перед початком гри показати як передавати м’яч.

Кіндеріно:  Дітки, а знаєте щоб перемогти треба, бути справжніми товаришами. А  ви добрі друзі?

Діти:  Так!

Кіндеріно:  Отже у країні Кіндеріно проходить Чемпіонат дружби.

Ігрова   вправа    № 3    „Змійка”

Ведучий підходить до дитини,  впізнає в ній свій хвостик,  дитина пролазить між ніг ведучої бере його за талію. Діти утворюють змійку, поклавши руки на талію одне одному.  Команда  „змійкою” повинна обійти три кеглі  та повернутися на місце по прямій, не загубити жодного учасника.  Кіндеріно називає команду яка краще справилась з завданням.

Кіндеріно: Діти ви такі сильні, швидкі, вправні, уважні, гарні друзі.. А ви слухняні?

Діти:  Так!

Кіндеріно: А в країні Кіндеріно м’ячики часто бувають неслухняні. Ну ніяк вони не хочуть сидіти у кошику.

Рухлива  гра.   „Неслухняні   м’ячики”

Ведуча:   Кіндеріно, я впевнена, що м’ячики в твоїй країні тепер обов’язково стануть слухняними.

Кіндеріно:  Ви сьогодні – просто клас!

І настав премоги час.

Ви старались, як могли.

Й дружно всі перемогли.

Вітаємо вас із спортивною перемогою,  любі малята!  Та  дарую Вам  подарунки: грамоти та м’ячи, які будуть нагадувати вам про  наше свято. Ви справжні сюрпризіанці!

І, звичайно ж,  щоб ви пам’ятали про мене я дарую вам кіндер – сюрпризи.

До нових  зустрічей,  друзі!

Усім вам Кіндеріно – привіт!

ПОДОРОЖ НА КАЗКОВУ ПЛАНЕТУ (фізкультурна розвага з елементами психогімнастики)

Мета: розвивати інтерес до фізичних вправ, пам’ять, увагу та уяву; створити емоційний настрій, що сприяє усуненню замкненості та зняттю втоми; набуття навичок концентрації, пластики, координації рухів; вправляти в ходьбі та рівновазі, повзанні, стрибках, бігу «змійкою».

Обладнання: гімнастичні лави, кеглі, гімнастичні палиці.

І. Діти стають у коло, а вихователь повідомляє їм про те, що на одній із казкових планет сталося лихо. Там побував злий чарівник. Він зачарував звірів, птахів, дерева, квіти, тож їм усім потрібна до­помога.

Ввідна медитація (проводять під спокійну музику). Запропону­вати дітям знайти своє серце, притуливши обидві руки до грудей, і прислухатися, як воно стукає: «Стук, стук, стук». Потім кожен повинен уявити, що в нього в грудях замість серця шматочок лас­кавого сонечка. Його яскраве й тепле світло розливається по тілу, по руках, по ногах. Світла так багато, що воно вже не вміщається в нашому тілі.

Вихователь пропонує дітям послати постраждалій планеті тро­хи світла й тепла, і, можливо, вона оживе (руки випростати вперед, кисті рук вертикальні).

Вихователь говорить, що планета почала оживати, оскільки ко­жен подарував їй трохи тепла й світла. Та щоб перевірити це, треба потрапити до цієї планети.

ІІ. Ми – астронавти (підготуємось до космічного польоту)

1.  Шикування в колону по одному.

2.  Ходьба звичайна.

3. Біг з високим підніманням коліна.

4. Ходьба на носках (руки вгору) в чергуванні з ходьбою на п’ятах (руки за голову).

5. Ходьба  напівприсівши в чергуванні зі звичайною ходьбою.

6.  Перешиковування в дві колони.

ІІІ. Ми на планеті

Загальнорозвивальні вправи

1. «Теплий дощ» (змочив землю, освіжив траву й листя; пограймо
з дощовими краплями).

В. п.— основна стійка, руки за спину. 1, 2 — підняти вперед пряму праву (ліву) руку (долонею вгору); 3, 4 — праву (ліву) руку заховати за спину. Виконати 6—8 разів.

2. «Барвиста веселка» (засяяла різними кольорами, прикрасила
планету).

В. п. — ноги на ширині плечей, руки в сторони, кисті долонями вгору. 1 — нахил тулуба праворуч, ліву руку підняти через сторону вгору й опустити долонею на долоню правої руки; 2 — в. п. Те саме вліво. Виконати 6 разів.

3. «Рослини оживають» (дерева, трава, квіти потягнулися до со­нечка).

В. п.— ноги разом, руки вздовж тулуба, голова опущена. 1 — підняти прямі руки перед собою вгору, праву ногу поставити назад на носок, подивитися вгору; 2 — в. п. Те саме лівою ногою. Вико­нати 8 разів.

4. «Політ птахів» (красиві казкові птахи то помахом крил зді­ймаються високо в небо, то летять низько над землею).

В. п.— основна стійка, руки внизу. 1,3— руки в сторони; 2 — сісти; 4 — в. п. Виконати 6—7 разів.

5. «Звірі прокидаються» (потягуються від довгого сну й струшу­ють із себе його залишки).

В. п.— сидячи навприсядки, руки на підлозі. 1 — підвестися на руках та ногах, вигнувши спину; 2, 3 — повиляти «хвостиком» ліворуч та праворуч; 4 — в. п. Вико­нати 7—8 разів.

6. «Метелики» (пурхають навколо квітів, сідають на них, п’ють
нектар, здіймаються й знову летять до іншої квітки).

В. п.— о. с., руки внизу. 1,3- стрибок (руки вгору, ноги нарізно); 2,4 – в. п  . Виконати 6 разів.

7. «Дихаємо чистим повітрям».

Виконати 6—8 разів.

Вихователь. Головною прикрасою казкової планети” є кві­ти. Діти, давайте уявимо себе трояндами, тюльпанами, ромашка­ми, що танцюють, кружляють у вальсі.

Діти вільно рухаються, виконуючи будь-які рухи під музику.

ІV. «Повертаємось до ракети»

Далі малюки шикуються в колону по одному.

Основні рухи (спосіб організації — потоковий).

1.  Повзання по гімнастичній лаві з опорою на долоні й ступні. Виконати 4 рази.

2. Стрибки через гімнастичні палиці, покладені на відстані 40 см одна від одної (перевірка на спритність). Ви­конати 4 рази.

3. Ходьба по гімнастичній лаві, руки в сторони, приставляючи п’яту однієї ноги до носка іншої (пройдемо по вузькому місточ­ку через швидкий струмок). Виконати 4 рази.

4. Ходьба  й  біг   «змійкою»   між кеглями  (пройти й пробігти між колючими кущами, не зачепивши їх). Вико­нати 4 рази.

V. «Політ астронавтів»

Малорухлива гра «Чотири стихії»

Гравці сидять у колі. Ведучий пояснює правила гри: якщо він скаже слово «земля», усі мають опустити руки вниз; на слово «во­да» — витягнути руки вперед; на слово «повітря» — підняти ру­ки вгору; на слово «вогонь» — виконати обертальні рухи руками в променево-зап’ясткових та ліктьових суглобах. Програє той, хто припуститься помилки.

VІ. «Мерщій додому!»

Біг у колоні у середньому темпі

Написати коментар:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *