Готова робота!

Вибір та обґрунтування напрямків інвестування у розвиток виробничої інфраструктури підприємства

Купити
views 722

Дипломна робота

на тему:

«Вибір та обґрунтування напрямків інвестування у розвиток виробничої інфраструктури підприємства»

(на прикладі підприємства ЗАТ “Рівне-Борошно”)

Зміст

Вступ    4

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ОБГРУНТУВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙ У РОЗВИТОК ВИРОБНИЧОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ   7

1.1. Поняття та сутність інвестицій у розвитку виробничої інфраструктури 7

1.2. Класифікація та види інвестицій у виробничій інфраструктурі     16

1.3. Джерела формування інвестиційних ресурсів підприємства         22

1.4. Вітчизняний досвід вкладення інвестицій         27

1.5. Економічна оцінка ефективності інвестицій у розвитку виробничої інфраструктури       32

РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА ЗАТ «РІВНЕ-БОРОШНО» ЗА ПЕРІОД 2005 – 2009 РОКИ     40

2.1. Загальна характеристика ЗАТ «Рівне-Борошно»       40

2.2. Аналіз основних техніко-економічних показників підприємства       48

2.3. Аналіз основних виробничих фондів підприємства       51

2.3.1. Аналіз руху та стану основних виробничих фондів підприємства  52

2.3.2. Аналіз ефективності використання основних виробничих фондів  54

2.4. Аналіз обігових фондів підприємства        55

2.5. Аналіз трудових ресурсів підприємства          63

2.6. Аналіз прибутковості та рентабельності підприємства          72

2.7. Аналіз виробництва продукції на ЗАТ «Рівне-Борошно»      81

РОЗДІЛ 3. ЗАХОДИ З РЕАЛІЗАЦІЇ ІНВЕСТИЦІЙ У РОЗВИТОК ВИРОБНИЧОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ ПІДПРИЄМСТВА    90

3.1. Організація виробництва макаронних виробів   90

3.2. Організація економії енергоресурсів на підприємстві       104

3.3. Заходи з охорони праці на ЗАТ «Рівне-Борошно»      113

Висновки     118

Список використаної літератури        121

Додатки     126

Додаток А. Баланс на 31.12.2005 + Звіт про фінансові результати за 2005 р.

Додаток Б. Баланс на 31.12.2006 + Звіт про фінансові результати за 2006 р.

Додаток В. Баланс на 31.12.2007 + Звіт про фінансові результати за 2007 р.

Додаток Г. Баланс на 31.12.2008 + Звіт про фінансові результати за 2008 р.

Додаток Д. Баланс на 31.12.2009 + Звіт про фінансові результати за 2009 р.

Додаток Е. Інформація про макаронний комплекс

Додаток Є. Аналіз руху та стану основних виробничих фондів

Додаток Ж. Аналіз ефективності використання основних виробничих фондів

 

 

Вступ

На сучасному етапі  розвитку наша країна внаслідок трансформаційних процесів у минулому  переживає період нестабільності та становлення (вже протягом двох десятиліть) економічної, правової та соціальних структур. Будь-які зміни подібного характеру не проходять без значних  затрат ресурсів, а зміни в масштабі цілої країни потребують залучення (інвестування) капіталів колосального масштабу. На жаль, наша економіка не може забезпечити достатній рівень інвестування. Внутрішні інвестиції гальмуються роздробленістю і нерозвиненістю вітчизняного ринку інвестиційних ресурсів. Підприємства, які працюють на ньому, діють досить невиважено та малоефективно. В результаті цього питання про залучення інвестиційних ресурсів з власних підприємницьких фінансів (внутрішніх джерел фінансування) для розвитку виробничої інфраструктури підприємств є досить актуальним вже протягом довготривалого періоду часу.

На сьогодні на більшості підприємств в основному джерелом інвестицій підприємства є власні кошти, тобто загальна вартість коштів підприємства, що забезпечують його інвестиційну діяльність і належать йому на правах власності (прибуток, амортизаційні  відрахування,  відшкодування  збитків  від  аварій, стихійного лиха тощо), та запозичені кошти, які характеризують капітал, що залучається підприємством у всіх його формах на поворотній основі. Проте, всі форми позикового капіталу, що використовуються підприємством в інвестиційній діяльності, являють собою його фінансові зобов’язання, що підлягають погашенню в передбачені терміни. При цьому при нестабільній економіці в Україні, недосконалості  банківської системи, зростанні відсотків за користування позиковими коштами  існує загроза недосягнення мети їх залучення  у розвиток виробничої інфраструктури підприємства.

Найнадійнішим джерелом інвестицій підприємства є його прибуток, що забезпечує внутрішні потреби підприємства, його розвиток, а також є джерелом інвестування в інші підприємства з метою отримання фінансового доходу.

Ринкові умови функціонування підприємства вимагають від нього  розширення прибуткових виробництв або ліквідації нерентабельних, постійного впровадження нової техніки і технології, вдосконалення організації праці, – іншими словами, вимагають постійного розвитку виробничої інфраструктури підприємства. А це неможливо здійснити без залучення інвестицій та раціонального вибору напрямків їх використання.

Вибір та обґрунтування напрямків інвестування у розвиток виробничої інфраструктури підприємства є досить актуальною темою на сьогоднішній час. Адже, неправильний вибір напрямку інвестування або ж його необґрунтованість можуть призвести до збитків підприємства чи втрати інвестованих коштів.

Тому правильний методологічний аналіз та обґрунтування напрямків інвестування виробництва з метою його подальшого розвитку та отримання прибутку від інвестування на сьогодні є одним з найбільш гострих практичних завдань для підприємства. В умовах ринкових відносин підприємство має міцно утримувати свої позиції на ринку збуту своїх товарів і наданні послуг, забезпечувати динамічний розвиток свого виробництва в умовах конкуренції.

Значимість інвестування підприємства, проблеми пошуку зовнішніх джерел інвестицій  та внутрішніх резервів власних інвестицій для розвитку виробничої інфраструктури підприємства є актуальними на сьогодні і тому стали підставою для вибору теми даної дипломної роботи.

В даній дипломній роботі наведений приклад успішного вкладення власних інвестицій в 2005-2009 роках у розвиток виробничої інфраструктури на ЗАТ «Рівне-Борошно».

Метою дипломної роботи «Вибір та обґрунтування напрямків інвестування у розвиток виробничої інфраструктури підприємства» є проведення комплексного дослідження теоретико-методологічної бази успішного формування інвестиційних ресурсів, економічний аналіз виробничих ресурсів підприємства з метою обґрунтування і визначення напрямків інвестування у розвиток виробничої інфраструктури підприємства на прикладі конкретного підприємства.

Завдання дипломної роботи полягає у проведені теоретичного дослідження інвестування у розвиток виробничої інфраструктури, аналізу стану ЗАТ «Рівне-Борошно» за 2005-2009 роки, розробці та економічному обґрунтуванні рекомендацій по підвищенню ефективності діяльності підприємства, узагальненні одержаних у результаті проведених досліджень матеріалів і формуванні висновків.

Об’єктом дослідження є закрите акціонерне товариство (ЗАТ) «Рівне-Борошно» м. Рівне.

Предметом дослідження є фактори й тенденції, що впливають на формування власних інвестицій підприємства, їх інвестування у розвиток виробничої інфраструктури та політика управління інвестиціями на підприємстві.

У ході дослідження використовувалися загальнонаукові методи, методи порівнянь, спостереження, методи економіко-математичних розрахунків.

Структура дипломної роботи складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаної літератури та додатків. Загальний обсяг роботи 125 сторінок друкованого тексту включає 43 таблиці, 19 рисунків та схем, список використаних джерел з 71 назви, 7 додатків на 32 сторінках. Зміст дипломної роботи викладено на одній сторінці.

Купити

Написати коментар:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *