Пишеш сам? Готові роботи дешево:
Останні додані готові роботи

1564-1616 рр.

Ім’я геніального англійця Вільяма Шекспіра – драматурга і поета – золотими літерами вписане в історію світової культури. Його п’єси досі входять до репертуарів найкращих театрів, роль Гамлета вважають за честь зіграти найкращі актори будь-якої країни. В творчості найвидатнішого драматурга в історії людства присвячені  тисячі книг.

Як не дивно але про життя драматурга відомо дуже мало – лише найважливіші дати і факти. Народився він у квітні 1564 року у Стетфорді-на-Ейвоні в родині торговця й чинбаря. Після закінчення „граматичної школи” в рідному містечку 18-річний Шекспір одружився. Був актором, працював у Лондонському театрі „Глобус”. З 1593 року починається з’являтися друковані поетичні, а згодом драматичні твори, підписані прізвищем В. Шекспір. Багато його сонетів адресовано якомусь незнайомцеві та таємничій смаглявій леді. А загалом Шекспір створив 154 сонети ставши визначним майстром цієї поетичної форми.

Помер драматург і поет 23 квітня 1616 року у віці 52 роки.

Гострі дискусії і суперечки протягом століть точилися з приводу літературної спадщини Вільяма Шекспіра. Завдяки наполегливості вчених дослідників, науковців встановлено так званий „Шекспірівський канон”. Куди ввійшли ті твори, які написав сам Шекспір. До цього зібрання входять 37 драм, 154 сонети, дві поеми – „Венера” й „Адоніс” та „Знеславлена Лукреція”.

Українські переклади Шекспіра відомі з середини ХІХ століття. Перекладали поезії: М. Рильській, Борис Тен, М. Бажан, В. Масик та інші.

Кросворд

По горизонталі:

1)           Театр у якому працював драматург?

2)         Найбільш відома драма?

3)         В якій літературній добі працював поет?

4)         Як звати кохану Гамлета?

По вертикалі:

5)    Що вийде, те прочитай!

_________________________

Формат: doc

Тип роботи: Реферат

Предмет: Зарубіжна література

Кількість сторінок: 1

Країна: Україна

Ціна: безкоштовно

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *