Безкоштовно

Сутність пеленгації і загальна структура слідкуючого координатора

views 74

Слідкуючий координатор являє собою сукупність елементів, що забезпечують оцінку положення координати цілі відносно положення, що вимагаться, з метою подальшої обробки даного розузгодження з СЦА.

СК є частною РЛС. Вимірювання положення сигнала:

  • Автоматичне або ручне суміщення осі координатора з лінією візирування – точність не така, як в 2, але більш широкий діапазон частот і напрямків.
  • Координатор фіксується у визначеному напрямку і вимірювання проводиться електричним способом- більша точність

Методи пеленгації:

  • Метод пачок – забезпечує одержання розузгодження за разунок формування стробів суроводження і порівняння положення сигнала з енергетичним центром даних стробів.
  • Метод рівносигнальної зони – дозволяє одержати відхилення сигнала від потрібного положення шляхом огляду простору навколо цілі (ракети).

Визначення даного напрямку здійснюється електричним способом. В антені опромінювачем формується 4 нерухомі діаграми напрямленості, що перекривають відповідні квадранти декартової системи кординат е0в.

Генератором опорної напруги по визначеному закону змінюється фаза ЕМ коливань в кожній нерухомій діаграмі направленості. В результаті формується результуюча скануюча діаграма напрямленості, яка обертається навколо оптичної осі антени. Дана діаграма дозволяє одержати сигнали помилок, які системою виділння сигналів помилок після посилення, перетворення поступають в систему керування антеною і її виконавчими двигунами переміщують  в сторону зменшення помилок. Таким чином рівносигнальний напрямок являє собою положення оптичної осі антени відповідно положенню ліній візируваня цілі (ракети).

Робота слідкуючого координатора – по імпульсу синхронізації передавальна система формує НВЧ коливання, які поступають на антену. Дані коливання випромінюються в простір, при допомозі сформованої скануючої діаграми направленості, яка формується за допомогою генератора опорної напруги.

Положення цілі поступає в приймальну систему, де розкладаються по координаті дальності і кутових координатах. В каналі сигналів помилок формується сигнал, амплітуда якого вказує величину розузгодження, а знак – напрямок положення цілі. Після перетворення даних сигналів на посилювачах – детекторах формується управляючі сигнали по відповідних координатах, які виконавчими двигунами СУА( системою управління антенами) приводять до положення рівносигнального напрямку.

Написати коментар:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *