Безкоштовно

Спритність: види, вікові особливості, засоби розвитку

views 73

Варіант № 4

1. Поняття про рухову якість спритності, види та прояви. Вікові особливості природного розвитку спритності. Поняття про прикладні навички людини.

Під час гри виникають різні рухові завдання, які потребують швидкої реакції. Деякі прийоми техніки гри в волейбол виконують у безопірному положенні,що ставить особливі вимоги до розвитку спеціальної спритності і чіткості рухів.

Прогресивний природний розвиток спритності спостерігається до 14-15 років у дівчат та до 15-16 років у хлопців. Надалі спритність цілісних рухових дій у дівчат дещо погіршується, а в хлопців продовжує повільно зростати до 17-18 років і потім стабілізується. Це, звичайно, не означає, що після 15-16 років неможливо досягти суттєвого поліпшення спритності за рахунок спеціалізованого тренування. При цьому досягнення будуть значно кращими, якщо тренування розпочати в період її активного природного розвитку.

Спеціальними дослідженнями визначені оптимальні вікові періоди розвитку різних проявів спритності. Так, від 7-8 до 11-12 років найкраще розвиваються рухові реакції та частота рухів, а в 13-14 років ці показники наближаються до величин, характерних для дорослих.

2. Засоби та методи розвитку спритності (на прикладі волейболу)

Для розвитку спритності використовують такі вправи:

1. Перекидання вперед і назад.

2. Стрибки з місця і з розбігу з поворотом на 180 і 360 градусів.

3. Стрибки через різні предмети з повтором і без поворотів.

4. Естафети з подоланням перешкод.

5. З положення лежачи на спині за сигналом встати, зробити короткий розбіг (3-4 м), потім – стрибок через перешкоду, зробити ривок на 5-7 м.

6. Гравці розміщуються попарно обличчям один до одного на відстані 6-8 м. Першу передачу двома руками зверху виконують над собою, другу – партнерові. Після чого гравець робить перекидання вперед або назад. Вправу повторюють 8 – 10 раз.

Написати коментар:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *