Безкоштовно

Шкідливі звички та необхідність їх вирішення

views 91

Здоровий спосіб життя не сумісний з такими шкідливими звичками, як куріння, надмірне вживання алкоголю, вживання наркотиків, транквілізаторів та інших одурманюючих речовин.

Рухова активність здатна доставляти людині фізичне та моральне задоволення і, крім того, викликати почуття задоволення (за рахунок виділення ендорфіну при інтенсивній м’язовій діяльності), в значній мірі сприяють відмові від шкідливих звичок. Звичайно, для цього необхідно поставити перед собою таку мету і виявляти відповідні вольові зусилля.

Дуже багато людей починають своє оздоровлення з відмови від куріння, яке вважається однією з найнебезпечніших звичок сучасної людини. Недарма медики вважають, що з палінням безпосередньо зв’язані найсерйозніші хвороби серця, судин, легенів. Куріння не тільки підточує здоров’я, але і забирає сили в прямому сенсі. Як експериментально встановили фахівці, через 5-9 хвилин після викурювання однієї тільки сигарети мязова сила знижується на 15%, спортсмени знають це з досвіду і тому, як правило, не курять.

Аж ніяк не стимулює паління і розумову діяльність. Навпаки, експеримент показав, що тільки через паління знижується точність виконання тестів, сприйняття навчального матеріалу. Курець вдихає не всі шкідливі речовини, що знаходяться в тютюновому димі, близько половини з них дістається тим, хто знаходиться поруч з ними. Не випадково, що в родинах курців діти хворіють на респіраторні захворювання набагато частіше, ніж у тих сім’ях, де ніхто не палить. Куріння є частою причиною виникнення пухлин порожнини рота, гортані і т.п.

Зменшити свою залежність від цієї шкідливої ​​звички, а потім і взагалі відмовитися від неї, значною мірою допомагає рухова активність (в першу чергу крос, плавання, велосипедний спорт та ін. циклічні види спорту).

Написати коментар:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *