Готова робота!

Проект індивідуального житлового будинку

Купити за 28 грн.
views 68

Реферат на тему “Проект індивідуального житлового будинку”

Шрифт – 12, міжрядковий інтервал – 1,0.

Зміст

  1. Аналоги
  2. Зонування
  3. Конструкції
  4. Будівельні матеріали
  5. Системи опалення будинку
  6. Список використаної літератури

Зонування 

Композицію житлової будівлі, що формується на основі доцільного функціонального рішення, будують зсередини назовні, від організації внутрішніх просторів до видимої ззовні формі. Зворотний шлях – від упереджено обраної форми обсягу – майже напевно веде до суперечностей між вимогами функції та естетичними закономірностями.

В архітектурному проектуванні склалися два основні методи побудови об’ємної форми будівлі в залежності від підходу до формування внутрішнього простору будівлі.

Перший, найбільш традиційний метод заснований на підкресленні частин системи, на чіткому розподілі всіх приміщень на однорідні функціональні групи, виділенні ядра композиції та елементів функціональних зв’язків. Кожна з них вичленяються в особливу частину обсягу, а елементи, що служать для функціональних зв’язків, використовуються в якості сполучних ланок композиції. Параметри внутрішнього простору в цьому випадку точно відповідають системі організації життя в будівлі, утворюючи індивідуальну за формою планувальну структуру. Залежно від функції і величини ділянки внутрішні простору можуть об’єднуватися по горизонталі або вертикалі. Складна об’ємна форма односімейні будинку характерна для модерну та органічної архітектури.

Комунікаційні приміщення (коридори, холи, сходи, антресоль) повинні мати ясну і зрозумілу структуру.

Другий метод побудови об’ємної форми будівлі більше відповідає вимогам сучасної архітектури, заснований на утворення єдиної, максимально узагальненої форми житлового будинку з простими контурами обсягу за рахунок універсального та різноманітного використання внутрішнього простору, за рахунок створення єдиного укрупненого, гнучкого простору. Внутрішнє розчленовування простору на функціональні групи здійснюється за допомогою засобів, не пов’язаних з основними конструкціями будівель – розсувними перегородками, меблями. Метод дозволяє створювати універсальні простору, придатні для різноманітного використання та подовжують терміни моральної амортизації будівлі. Однак гранична узагальненість форми ускладнює вираз призначення у вигляді таких будівель. У сучасних особняках та віллах, де форма дуже абстрактна, не пов’язана з традицією, насилу можна дізнатися житло. Цього не відбудеться в традиційному або класичній архітектурі особняка.

Вибір того чи іншого методу залежить від конкретних функціональних і художніх завдань і навколишнього середовища. Перший метод найбільш ефективний у випадку переважання вимог ізоляції функціональних процесів та їх визначеності, значній площі ділянки. Другий метод доцільно застосовувати при домінуванні вимог функціональних процесів, розмитості їх форм і меж, обмеженій ділянці. У деяких випадках при проектуванні житлових будинків використовують одночасно два методи.

Основні типи об’ємно-просторової композиції розрізняють за ознакою зв’язку житлової будівлі із зовнішнім середовищем.

Принципи функціонально-планувальної організації житлового простору односімейні житлового будинку:

  1. Принцип функціональної диференціації приміщень. У його основі лежить розмежування життєвих процесів і одночасно встановлення необхідних зв’язків у їхній системі.
Купити за 28 грн.

Написати коментар:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *