Готова робота!

Облицювальні вироби на основі гіпсу, мінеральних волокон, вапна, азбестоцементу (реферат)

Купити за 43 грн.
views 65

План реферату

“Облицювальні вироби на основі гіпсу, мінеральних волокон, вапна, азбестоцементу”

1. Загальна характеристика облицювальних виробів.

2. Облицювальні гіпсові вироби.

3. Звуковбирні мінеральні вироби.

4. Вироби на основі вапна.

5. Азбестоцементні вироби

 

1. Загальна характеристика облицювальних виробів на основі гіпсу, мінеральних волокон, вапна, азбестоцементу

Серед гіпсових матеріалів для опоряджувальних робіт широке застосування знайшли гіпсокартонні листи й панелі, декоративні та акустичні гіпсові вироби. Гіпсовими виробами облицьовують цегляні, залізобетонні, дерев’яні поверхні житлових, громадських і виробничих будівель з сухим і нормальної вологості (не більше 60…70%) повітрям під час експлуатації. Один з ефективних засобів зниження маси гіпсових виробів – утворення пористої або ніздрюватої структури введенням до формувальної маси піни чи піноутворюючих реагентів.

Високі естетичні властивості та простота технології обумовлюють перспективність використання гіпсових виробів для інтер’єра споруд різного призначення. За обсягом виробництва на першому місці – вироби на основі гіпсокартонних листів, декоративний вигляд та звуковбирні властивості яким надають перфорацією, облицюванням плівковими матеріалами та нанесенням малюнка на картон.

Гіпсоволокнисті вироби мають підвищену механічну міцність, шліфуються, поліруються і фарбуються у будь-який колір. Для їхнього виробництва застосовують волокна рослинного і штучного походження. На основі гіпсу одержують штучний мармур як у вигляді розчину, що наносять на поверхню з наступною обробкою, так і у вигляді готових виробів, які отримують пресуванням та іншими способами.

Водостійкість гіпсових виробів підвищується за рахунок застосування композиційних гіпсоцементно-пуцоланових (ГЦПВ) і гіпсоцементно-шлакових в’яжучих (ГЦШВ).

Поширені дрібнорозмірні, декоративні та звуковбирні плити на основі гіпсових в’яжучих. Їх виготовляють способом лиття.

Близькі за звуковбирними властивостями до гіпсових мінераловатні опоряджувально-декоративні акустичні плити із застосуванням синтетичного, крохмального та інших зв’язуючих. Їх застосовують для облицювання стель і стін у приміщеннях громадських і виробничих споруд з відносною вологістю повітря не вище 70%.

З виробів на основі вапна для облицювання застосовують лицьові силікатні цеглу та камені незабарвлені і кольорові. Лицьові цегла та камені мають точніші розміри, більші місність, густину й морозостійкість, ніж звичайні. Знижена пористість лицьових силікатних виробів сприяє меншому запиленню, зменшенню взаємодії з агресивними газами, які є у повітрі.

Забарвлені силікатні вироби повинні бути атмосферостійкими, не вицвітати під дією інсоляції, поперемінного зволоження та висихання. Можливі такі способи виготовлення кольорових силікатних виробів: шляхом об’ємного забарвлення усієї силікатної суміші перед формуванням сирцю; нанесенням кольорової пасти або кольорової суспензії на свіжоформований сирець; забарвленням запареної цегли розчинами солей; нанесенням легкоплавних кольорових лаків і емалей на запарену цеглу. Найбільшого поширення набули об’ємно забарвлені силікатна цегла та камені.

За опоряджувальні матеріали правлять плоскі азбестоцементні листи, забарвлені у масі, з текстурною обробкою поверхні та обробкою їх різними речовинами. Азбестоцементні листи виготовляють також з рельєфною поверхнею, опорядженими паперово-смоляними сумішами, паперово-шаруватим пластиком, дерев’яним шпоном тощо.

Листи декоративного азбестоцементу виготовляють як на звичайному, так і на білому та кольорових цементах. Забарвлюють

декоративний азбестоцемент речовинами на неорганічних в’яжучих, водними полівінілацетатними і акриловими фарбами.

Декоративні покриття поліпшують експлуатаційні властивості азбестоцементу, підвищують його ударну в’язкість, стійкість проти корозії, знижують водовбирання, паропроникність.

Облицьовуючи стелі і внутрішні поверхні стін, поряд з пресованими азбестоцементними листами застосовують непресовані акустичні перфоровані листи.

Купити за 43 грн.

Написати коментар:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *