Готова робота!

Готові задачі з фінансів підприємств

Купити
views 3520
  • photo
  • photo

Задача 1

Витрати 4-го кварталу планового року за матеріалами становлять 2700 гривень, за паливо — 1800 грн. Норми оборотних коштів — відповідно 8 та 5 днів. Норматив за іншими елементами оборотних коштів на кінець планового періоду — 800 грн. Сукупний норматив власних оборотних коштів на початок планового року становить 1500 грн. Визначити приріст (скорочення) сукупного нормативу власних оборотних коштів.

Задача 2

Підприємство «Гроно» отримало кредит у сумі 520 тис. грн. на 3 роки. Згідно з фінансовим планом передбачено дворічний термін окупності отриманого банківського кредиту. Виручка від реалізації за звітний рік становить 2100 тис. грн. Собівартість продукції (з урахуванням відсотків за користування кредитом) дорівнює 975 тис. грн., а витрати на збут — 125 тис. грн. Підприємство не має пільг з оподаткування.

Визначити відсоткову ставку, під яку надано кредитні ресурси підприємству «Гроно».

Задача 3

Підприємство, яке є платником ПДВ, у звітному кварталі отримало виручку від реалізації товарів і послуг у розмірі 2400 тис. грн. У цьому самому періоді воно закупило матеріалів і оплатило послуг на суму 1800 тис. грн. (у т. ч. ПДВ). Амортизаційні відрахування становили 250 тис. грн. Знайдіть суми ПДВ і податку на прибуток, які підприємство має сплатити до бюджету у звітному кварталі, якщо плата за торгові патенти щомісячно становить 2 тис. грн.

Задача 4

Суб’єкт уклав з банком кредитну угоду на отримання позики в сумі 100 тис. грн. строком на 5 років. Договір передбачає надання відстрочки строком на 1 рік. Після цього позичальник повинен повернути позику рівними частинами. Крім того угодою передбачена разова комісія – 3%, яка стягується в момент надання кредиту. Розрахуйте суму фінансових зобов’язань позичальника по кредиту.

Задача 5

Підприємство уклало договір про кредитування шляхом відкриття кредитної лінії в сумі 3 млн. грн. підприємство – позичальник планує використовувати кредит щоквартально по 500 тис. грн. Після отримання всієї суми банк надає відстрочку повернення кредиту строком на 6 місяців. Після цього кредит потрібно повернути рівними частинами впродовж 3 років. Плата за кредит нараховується щоквартально, рівень кредитної ставки – 20%. Визначте графік виплати плати за кредит та повернення самого кредиту.

Задача 6

Суб’єкт розглядає можливість придбання обладнання вартістю 100 тис. дол. Строк використання даного обладнання 5 років. Амортизація нараховується рівномірно. Існують два варіанти отримання даного обладнання. Перший передбачає використання кредиту під 20%, кредит провертатиметься рівномірними платежами. Другий – фінансова оренда. Строк оренди – 5 років. Щорічний платіж в кінці року 36000. В кінці строку майно переходить у власність орендаря. Ставка податку на прибуток – 25%. Визначте найефективніший варіант отримання обладнання.

Задача 7

Визначте лізингові платежі та загальну суму лізингу за наступними умовами лізингової угоди. Вартість лізингового майна 300 тис. строк угоди – 3 роки. Величина лізингової ставки – 22%. Виплати лізингових платежів проводяться 2 на рік. Лізинговий платіж включає відшкодування частини вартості майна. Метод амортизації рівномірний, строк експлуатації 7 років. Рівень страхування майна визначається 3% ставкою. Авансовий внесок орендаря – 30% вартості майна. Після закінчення строку угоди орендар викупляє майно по залишковій вартості.

Задача 8

Визначте суму щорічних відрахувань в амортизаційний фонд, який передбачає створити емітент для формування фонду погашення облігацій номінальною вартістю 10 млн. грн., строк обертання – 5 років. Відрахування планується здійснювати за рахунок поточних доходів емітента в кінці року. Для обслуговування амортизаційного фонду емітент укладає угоду з фінансовою установою за якою зобов’язується щорічно перераховувати певну суму на окремий рахунок після цього кошти переходять в управління цієї установи, за що нараховується 15% на залишок коштів. В кінці 5 року акумульовані кошти використовуються для погашення облігацій. Розрахуйте графік внесення коштів емітентом.

Купити

Написати коментар:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *