Безкоштовно

Галузевий аналіз в економіці

views 43

Галузеві та регіональні етапи фундаментального аналізу – це:

1.     Галузевий аналіз

2.     Регіональний аналіз

3.     Аналіз інвестиційної привабливості

Галузевий аналіз включає вивчення ділового циклу в економіці та в окремих галузях, вивчення різн. Показників та індикаторів. При галузевому аналізі обов’язково необхідно класифікувати галузі в залежності від особливості їх функціонування і розвитку в конкретних економічних умовах. В цьому випадку вважається необхідним розрізняти галузі:

  • Стабільні;
  • Циклічні
  • Ті, що зростають

Стабільні або стійкі галузі відрізняються більш високою надійністю, низьким рівнем ризику, відносно менший рівень доходності порівняно з іншими галузями. До цієї групи галузей відносяться перш за все галузі, що пов’язані з виробниц. товарів щоденного вжитку та в житті важливих послуг.

Циклічні галузі знаходяться в залежності від циклічних факторів і від того на якій фазі знаходиться рівень ділової активності. Компанії в циклічних галузях здійснюють свою діяльність в машинобудуванні, металургій, будівництві, вироб. товарів вживання та інше.

Компанії, що зростають пов’язані передусім з виробництвом та розробкою виробів та технологій, вони відрізняються більш високими темпами розвитку, порівняно з динамікою валового продукту. Ці компанії, частіше за все, не орієнтовані на виплату девідендів, більшу частину прибутку вони вкладають в розвиток виробництва, однак їх акції часто відрізняються зростаннями курсу акції, що і приносить дохід інвесторам.

Галузевий аналіз включає в себе аналіз отриманих заказів і обсягів виробництва відповідної галузі і пов’язане з цим зростання прибутків.

Галузевий аналіз повинен виконуватись з урахування стратегічних цілей інвестора:

  • Можливі строки інвестування;
  • Тактика і імовірні інструменти інвестування;
  • Правові основи інвестиційної діяльності для різних суб’єктів ринку.

Важливим моментом є врахування окремих галузей в економіці України, перспективна і поточна ефективність її діяльності, можливість і рівень державної підтримки її розвитку, імовірність отримання різноманітних філій, умови оподаткування.

Галузевий аналіз виконується експертним шляхом і його виводи мають довгостроковий характер.

Характеристика галузей – це аналіз окремих галузей економіки, доходності інвестицій в даній галузі і притаманному їм рівню інвестиційних ризиків.

Галузі відповідно до специфіки продукції, що вони випускають мають свій життєвий цикл, тому при здійсненні фундаментального аналізу постійно намагаються виявити галузь, яка знаходиться на підйомі і в рамках встановлених інцест. пріоритетів можна сподіватися а кращі можливості розміщення коштів. При цьому не достатньо визначити як довго буде така ситуація чи є ознаки спаду, що наближається.

Написати коментар:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *