Безкоштовно

ДИДАКТИЧНІ ІГРИ ТА ВПРАВИ

views 61
image_pdfВідкрити як PDFimage_printНадрукувати

Дидактична вправа “Вибери, що більше тобі подобається”

Мета: Виявити здатність дитини самостійно виділяти якості та властивості, що надають об’єктові естетичну цінність, виразність художнім образам; виховувати здатність до естетичного судження.

Матеріал до гри:  зразки петриківського розпису.

Хід: запропонувати дитині обрати з композиції розпису  елемент, який сподобався,   визначити , що привернуло увагу (колір, форма, величина), розказати який настрій викликає композиція.

Дидактична вправа “Знайди елемент ”

Мета: Вчити  знаходити  елементи за поданим зразком, давати їм характеристику ( колір, форма, величина), розвивати зорову пам’ять та естетичну чутливість.

Матеріал до гри:  зразки петриківського розпису.

Хід:   запропонувати дитині знайти на репродукціях елемент, який показує вихователь та  пояснити чому саме його відібрав,  чим вони схожі між собою і чим відрізняються.

Дидактична гра “Прикрась одяг”

Мета: Вправляти дітей в прикрашанні одягу готовими елементами, розвивати почуття кольорової єдності; зоровий контроль, розвивати естетичне почуття.

Матеріал: готові елементи петриківського розпису, площинні форми різноманітного одягу, зразки прикрашеного одягу.

Хід: на столі лежить готові площинні форми,окремо елементи        петриківського розпису. Запропонувати дитині прикрасити ними форму ( за зразком або самостійно) Звернути увагу

на ритм малюнку.

Дидактична вправа “Добери пару”

Мета: Вчити  знаходити однакові візерунки, формувати  здібності дітей самостійно виділяти та порівнювати естетичні якості,  розвивати зорову та кольорову чутливість.

Матеріал: готові елементи петриківського розпису, які відрізняються величиною, кольором

Хід: запропонувати дитині підібрати пару до запропонованих      елементів петриківського розпису.

Дидактична гра “Що змінилось”

Мета: Закріплювати знання дітей про елементи петриківського розпису;

вчити помічати зміни у візерунку, вправляти у порівнянні композиційної побудови візерунку, розвивати зорову та образну пам’ять, увагу; виховувати почуття прекрасного.

Матеріал: готові елементи петриківського розпису, площинні форми.

Хід: вихователь розкладає  на столі площинні форми з певним візерунком. Далі пропонує дітям заплющити очі і  змінює або прибирає  якийсь елемент. Діти повинні відгадати, які зміни відбулися в композиції.

Дидактична вправа “Знайди схожий”

Мета: Вчити оцінювати кольорову гаму малюнка (або репродукції картини), вправляти у порівнянні кольорів та їх відтінків; розвивати естетичне сприймання, стійку увагу.

Хід: дітям дають картини з репродукціями розпису або зразки розпису і пропонують завдання:

1) вибрати малюнки,  які схожі за кольоровою гаммою;

2) вибрати малюнки,  які схожі за кольоровим тлом.

Дидактична гра “Створи візерунок”

Мета: Вчити дітей створювати візерунок , закріпити знання про елементи петриківського розпису, формувати вміння створювати  композицію відповідно форми – основи (коло, чотирикутника, прямокутника тощо), розвивати творчі здібності, виховувати почуття ритму, симетрії.

Матеріал: готові елементи петриківського розпису, площинні форми-основи ( коло, чотирикутники, прямокутники, овал тощо)

Хід: дітям дають форми та елементи петриківського розпису, пропонують створити композицію, яка відповідає поданій формі.

Дидактична гра “Чарівне перетворення”

Мета: вчити порівнювати елементи за кольоровою гамою, закріпити поняття холодні, теплі відтінки. Збагачувати словник дітей, розвивати уміння виділяти властивості, що надають об’єкту естетичну цінність, виховують художній смак.

Хід: Вихователь пропонує дитині елементи у холодних відтінках  дитина повинна добрати до них той самий елемент, тільки у теплих відтінках.

Дидактична гра “Доміно”

Мета: Формувати вміння дітей орієнтуватися у елементах розпису, вчити викладати ланцюжок від простого до складного елементу. Виховувати здатність порівнювати. Розвивати естетичний смак.

Матеріал: картки доміно з зображенням елементів розпису.

Хід: Варіант 1. На столі лежать карти  доміно, на площинах яких намальовано елементи петриківського розпису. Запропонувати дитині викласти  елементи у певній послідовності: від простого до складного.

Варіант 2. Дітям роздають по однаковій кількості  карток доміно, починає один з учасників, кладучи картку. Наступний учасник кладе картку з таким самим елементом. Всі гравці ходять по черзі. Гра закінчується, коли у одного з гравців не лишається карток.

Дидактична гра “Опис по колу”

Мета: Вчити дітей описувати зразки петриківського розпису, називати елементи розповідати про них; розвивати почуття кольору, художній смак.

Матеріал: зразки петриківського розпису, предмети вжитку з розписом.

Хід:    ведучий обирає один з предметів, або репродукцій з петриківським розписом. Діти стоять у колі. Ведучий називає один з елементів зображених у композиції або особливості, коротко описує його та передає предмет далі. Наступний учасник продовжує опис. З гри вибувають учасники, які не змогли назвати жодного елемента. Гра закінчується, коли залишається одна дитина – переможець.

Дидактична гра «Петриківське лото»

Мета: Закріпити назви елементів розпису, продовжувати формувати вміння дітей орієнтуватися у них; розвивати увагу, пам’ять.

Матеріал: великі картки з зображенням декількох елементів, маленькі картки з зображенням одного елемента розпису.

Хід:  дітям роздають великі картки, ведучий називає та показує елементи розпису. Учасник, у якого на великій картці є названий елемент піднімає руку. Перший, хто підняв руку отримує елемент та накриває його у великій картці. Виграє той, хто першим накриє всі елементи великої картки.

image_pdfВідкрити як PDFimage_printНадрукувати

Написати коментар:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *