Пишеш сам? Готові роботи дешево:
Останні додані готові роботи

Реферат на тему “Стародавня Індія”

Однією з найсамобутніших цивілізацій Сходу була індійська.

І – VI ст. н.е. – період розквіту давньоіндійської духовної культури. Саме в цю епоху індійський народ зробив найбільше досягнень у різних галузях науки, в літературі і мистецтві, а вклад Індії в загальнолюдську культуру виявився найзначнішим. Велику позитивну роль відіграло зміцнення економічних і культурних зв’язків Індії із зовнішнім світом. Індія в Стародавньому світі здобула славу “країни мудреців”, і багато діячів культури інших держав намагалися її відвідати для ознайомлення з культурними досягненнями індійського народу. Так, наприклад, багато античних письменників і філософів прагнули відвідати Індію, щоб познайомитися з її динамічними вченнями про всесвіт і місце в ньому людини. У різних давньогрецьких джерелах збереглися відомості про те, що в Індії побували  з пізнавальними цілями навіть Піфагор і Демокріт. Більшість дослідників сумніваються у вірності цих даних, але сам факт існування такої традиції не можна вважати випадковим.

Стародавня Індія розташована у вигідних географічних та кліматичних умовах. Саме ці обставини сприяли інтенсивному розвитку землеробства у долинах рік Інд та Ганг, місцеві жителі успішно зводили греблі, канали, інші іригаційні споруди. Найпоширенішими сільсько­господарськими культурами тут були ячмінь, просо, льон, горох, цибуля, часник, огірки, виноград, яблуні. Зростання сільськогосподарського виробництва стимулювало розвиток ремесел і торгівлі. З ремісничих професій поширеними були каменярі, теслярі, ковалі, металурги, пекарі.

Землеробство високого рівня, а також тваринництво були основними видами господарської діяльності в Стародавній Індії. В долинах рік Інд і Ганг в Індії зрошувальне землеробство зародилося вже у IV тис. до н.е. На високоурожайних полях землероби збирали по два урожаї в рік бавовни, цукрової тростини, рису, пшениці, проса, льону та інших культур. Високого рівня розвитку досягли ремесла — ковальство, ткацтво, гончарство, ювелірна справа тощо. Бурхливо розвивалася торгівля, яка мала регіональну спеціалізацію.

Для суспільно-економічного устрою Стародавньої Індії характерним було рабство. Особливість його полягає у тому, що основною продуктивною силою суспільства тут були селяни-общинники, землероби, а також вільні ремісники. Раби складали незначний відсоток населення, належали в основному державі, використовувались як домашня прислуга в господарствах царів, деспотів, численних чиновників, при храмах.

Рабів використовували також на будівництві храмів, доріг, палаців, іригаційних споруд. Лише частково рабська праця використовувалася для обробітку землі, як правило, в системі царського і храмового господарства. Головними джерелами рабства були війни, піратство, заборгованість селян общинам.

Отже, в країнах Стародавнього Сходу рабство мало патріархальний характер, сільська община була домінуючою в економіці цих країн.

Як і в Єгипті і Месопотамії, основною діяльністю населення Стародавньої Індії було іригаційне землеробство, яке базувалось на використанні водоналивного колеса.

З найдавніших часів індійці виощували пшеницю, ячмінь, рис, бобові, дині, бавовник, льон, цукрову тростину.
_________________________

Тип роботи: Реферат

Предмет: Історія  стародавнього світу

Країна: Україна

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *