Готова робота!

Соціально-психологічні умови самовизначення до військової служби офіцерів запасу ЗСУ

Купити
views 703
  • photo

Курсова робота

на тему “Соціально-психологічні умови самовизначення до військової служби офіцерів запасу ЗСУ”

  1. Вступ……. 3
  2. Колектив як соціальне утворення……5
  3. Особливості військового колективу та поведінки у військовому колективі……….11
  4. Робота командира у військовому колективі. Особливості управління військовим колективом…….18
  5. Висновки…….30
  6. Список використовуваної літератури….31

Вступ

Ця курсова робота визначає основи соціально-психологічної характеристики військового колективу, як окремої, не схожої ні на що соціальної структури, яка має окремі ознаки, що виділяють її не просто як групу людей з однаковою професійною ознакою, зібраних в однім місці, а як окрему соціальну і психофізичну структуру, яка має свою психосоціальну характеристику, не схожу на характеристики індивідів, які її складають.

Складність проблеми, яка розглядається саме і полягає в сутності колективу. Справа в тім, що колектив є не просто групою людей, що поєднані єдиним географічним положенням. В колективі проходять складні процеси, обумовлені стійкістю цього об’єднання людей, їх спільною діяльністю і багатьма іншими факторами, які можуть відбуватися виключно в колективі, тобто при збереженні виключного переліку умов, які, власне, і характеризують конкретну групу людей, як колектив. Відсутність однієї з умов або наявність іншої умови вже може пере характеризувати цю групу в інший вид спільноти, так скажімо робітники в цеху у станків є колективом, однак ці ж робітники, якщо вони вийшли на демонстрацію або є учасниками засідання профспілкової організації вже являють собою інше соціальне утворення.

Проблематика роботи полягає у вирізненні колективу серед інших соціальних утворень, розкриття його особливостей та конкретних ознак колективу, як такого, а також розмежування військового колективу з поміж інших колективних структур та вивчення його особливих прикмет. Ще буде розглянуто особливість роботи в військовому колективі та особливість керування таким колективом для заступника командира з гуманітарних питань.

Актуальність цієї проблеми є безспірною, оскільки статичні ознаки колективу ще не означають незмінності процесів, які в ньому протікають, що обумовлено залежністю цих процесів від морального, духовного, культурного наукового технічного та інтелектуального розвитку суспільства і середовища, в якому існує колектив. Так, скажімо ще 150 років тому вважалося неприпустимим, щоб формальним чи неформальним лідером колективу стала жінка, що було обумовлено відсутністю поняття «гендерна рівність» і в будь-якому колективі панував суцільний патріархат. Існували навіть колективи, куди жінок взагалі не могли допустити через моральні устої суспільства. Деякі відголоски цього залишились і зараз в певних формах (в армії, на державній службі, в охоронних організаціях та на важкому виробництві і т. д.).

Об’єктом досліджень цієї роботи є колектив із позиції соціальної та психологічної характеристики колективу, з урахуванням особливостей військової служби.

Предметом досліджень є колективна поведінка, як загальна, так і конкретно військова, а також інші соціальні формації в розрізі вивчення військового колективу.

Методологія вивчення поставленої проблеми полягає в порівнянні властивостей колективу та інших соціальних форм, аналізі відмінностей, а також особливостей, притаманних колективу з-поміж інших соціальних форм, синтезі ознак військового колективу з ознак колективу як такого та військової служби, історично-порівняльного методу при вивченні деталей та форм колективної поведінки.

Купити

Написати коментар:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *