Пишеш сам? Готові роботи дешево:
Останні додані готові роботи

Зміст ІНДЗ

на тему

“Машинобудівний комплекс України”

1. Розміщення машинобудівних підприємств України……………….4

2. Структура машинобудування України………………………….…..6

3. Проблеми і перспективи розвитку машинобудування України….13

Список використаної  літератури

1. Розміщення машинобудівних підприємств України

Розміщення машинобудівних підприємств здійснюється науково обгрунтовано. При виборі місць розміщення конкретних підприємств враховуються різні чинники і умови. Машинобудування належить до галузей так званого «вільного розміщення», оскільки воно незначною мірою залежить від таких чинників, як природне середовище, наявність корисних копалин, води і т. д. Тут варто враховувати лише наявність рівнинних місць (бажано не придатних до розвитку сільського господарства) для розміщення самого підприємства та будівництва під’їзних шляхів до нього.

Визначальну роль при розміщенні конкретних машинобудівних підприємств відіграють сировинний, споживчий і трудоресурсний чинники.

Зокрема, сировинний фактор є одним з провідних, оскільки виробництво усіх видів машинобудування тісно пов’язане з використанням металу. На 1 т готової продукції витрачається до 1,5 т основних матеріалів і сировини. В загальних витратах на виробництво машин сировина і основні матеріали становлять до 50%, а іноді і більше. Але далеко не всі галузі машинобудування орієнтуються на сировину. Це пояснюється тим, що:

• джерела сировини часто не збігаються з розміщенням машинобудівних підприємств;

• в багатьох випадках транспортування сировини обходиться дешевше, ніж транспортування готового металу.

В цілому сировинний чинник визначальний вплив чинить на розміщення найбільш металомістких галузей, зокрема виробництва вантажних вагонів і цистерн, тепловозів, тракторів, продук­ції важкого машинобудування.

Вагомий вплив на розміщення підприємств, що виробляють великогабаритні, об’ємні, часто з великою вагою машини, справляє споживчий чинник. Це виробництво сільськогосподарських машин, устаткування для легкої, харчової, хімічної промисловості, а також металургійного комплексу, нафто-, газовидобувної та вугільної промисловості. Виключно на споживача орієнтуються морське і річкове суднобудування, яке розміщується у морських та річкових портах.
_________________________

Формат: doc

Тип роботи: Реферат

Предмет: Географія, Географія України, Економіка галузей

Кількість сторінок: 13

Країна і місто: Україна, Чернівці

ВУЗ: ЧТЕІ КНТЕУ

Рік: 2008

Ціна: безкоштовно

Машинобудівний комплекс України (ІНДЗ)
26.6 KiB
Завантажень: 32
Деталі...

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *