Безкоштовно

Ефективність використання площі торгового залу

views 114
image_pdfВідкрити як PDFimage_printНадрукувати

Звіт з практики в магазині Єва (Запоріжжя)

Загальні відомості про підприємство

Завдання: Надайте загальну характеристику підприємству (тип, адреса, режим роботи, схема організаційної структури апарату управління, кількість робітників, види діяльності, контингент покупців, асортиментний профіль, планіровка приміщень та ефективність їх використання, схема планування підприємства, штатний розклад, інструкції та наочність з техніки безпеки).

В місті Запоріжжя на сьогоднішній день існує багата кількість підприємств, які здійснюють торговельну діяльність.

Одним із таких підприємств є ТОВ «РУШ»  магазин «Єва» № 101, ,який знаходиться за адресою : м. Запоріжжя, вул.Гоголя, 32; тел. (061) 764-66-01; (061) 764-57-64. Як і інші підприємства магазин «Єва» № 101 має свій режим праці з 7.00-19.00 щоденно, без перерви.

Магазин «Єва» № 101 вбудований в капітальну споруду прямокутної конфігурації, одноповерховий.

Діяльність магазину «Єва» № 101 включає в себе один аспект – це торгівля, відповідно асортиментний профіль не однорідний по-своєму змісту: в сфері торгівлі він складає різноманітні непродовольчі товари народного споживання різноманітних виробників.

Лінія магазинів “Єва” – це мережа магазинів самообслуговування для жінок, в асортименті яких широко представлені такі групи товарів як:

– Косметика та парфумерія

– Товари особистої гігієни

– Біжутерія

– Білизна

– Сумки и аксесуари

– Сувенірна продукція

Магазин «Єва» № 101 припускає готівкову та кредитну форму оплати.

В магазині «Єва» № 101 працює 12 працівників. Очолює магазин управляючий, під його керівництвом знаходиться завідуючий магазина і вже під його керівництвом знаходиться в загальній складності 9 працівників. Штат працівників уявляє собою наступну структуру: в прямій підлеглості в управляючого знаходиться завідуючий магазина. У завідуючого магазина в підлеглості знаходяться 4 продавці, які працюють за змінами (2 дні працюють 2 дні відпочивають), старший комірник, прибиральниця і вантажник.

На фасаді магазина знаходиться вивіска магазину «Єва» № 101. Біля входу на помітному місці розташована інформація про режим роботи магазина, згідно з яким виконується діяльність магазина. Вивіска яскрава, помаранчевого і зеленого кольору написана великими літерами, тому що вивіска є одним із методів внутрімагазинної реклами.

Загальну площу магазину «Єва» № 101 по функціональному призначенню можна поділити на наступні групи: торговий зал, приміщення для зберігання товарів і адміністративно-побутове приміщення.

Торговий зал – основне приміщення магазина. В торгівлі велике значення має його планування, тому що від нього залежить якість торгового обслуговування покупців, пропускна спроможність магазина, умови праці в ньому. Торговий зал служить для розміщення робочого і виставкового запасу товарів, тут здійснюється відбір товарів покупцями, здійснюється розрахункові операції по відібраним товарам покупців, надають додаткові послуги. В торговому залі влаштоване робоче місце касира.Торговий зал добре освітлюється.

Важливу роль в організації безперебійного торгово-технологічного процесу в  магазині грає приміщення для приймання, зберігання і підготовки товарів до продажу.

В магазині «Єва» № 101 приміщення для зберігання товарів за своїм влаштуванням відповідає вимогам раціонального зберігання необхідних запасів товарів, це приміщення має відповідне обладнання, тут додержуються відповідної температури і вологості повітря і т. п., а також слідкують за санітарним станом магазина взагалі. В цілому використання торгової площі магазину «Єва» № 101, яка складає 220 кв. м. використовується ефективно. Для   переконання   розрахуємо   ступень   ефективності використання площі торгового залу шляхом розрахунку коефіцієнта установчої та демонстраційної площ. Але спочатку дамо їм визначення:

Установча площа – це площа на якій розміщується торгове – технологічне обладнання, крупно – габаритні товари, а також площа піддонів та подіумів на яких викладені товари.

Демонстраційна площа – це сума площ всіх елементів обладнання (полок, корзин, щитів), а також площа зайнята крупно – габаритними товарами.

Вважається, що площа торгового залу ефективно використовується, коли коефіцієнт установчої площі є 0,3 або 30 %, а демонстраційної – 0,7 або 70 %.

Розраховуємо коефіцієнти ефективності використання торгової площі за наступними формулами:

де:

К.у. – коефіцієнт установчої площі;

Sv – установча площа;

Sт.з. – площа торгового залу.

К.д. – коефіцієнт демонстраційної площі;

Sд – демонстраційна площа;

Sт.з. – площа торгового залу.

В магазині «Єва» № 101 установча площа складає 66 кв. м., демонстраційна площа – 154 кв.м., площа торгового залу – 220 кв.м.

Тоді:

Отже, можна зробити висновок, що магазин «Єва» № 101 використовує площу торгового залу ефективно.

image_pdfВідкрити як PDFimage_printНадрукувати
Ефективність використання площі торгового залу

Написати коментар:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *