Пишеш сам? Готові роботи дешево:
Останні додані готові роботи

Розв’язання задач з мікроекономіки

1. На вихідні Ви можете поїхати до Карпат покататися на лижах. Поїздка та плата за катання становлять 80 грн., але Ви готові заплатити 100 грн.
а) Чи поїдете Ви до Карпат?
б) Ваш друг пропонує полагодити його комп’ютер за 30 грн. Ви настільки любите збирати комп’ютери, що Ви б погодилися допомогти навіть безкоштовно. Чи поїдете Ви до Карпат в цьому випадку?
в) Ви працюєте на вихідних у ресторані і можете заробити там 100 грн. Ця робота Вам не подобається, тому Ви її не будете виконувати менше, ніж за 90 грн. Чи поїдете Ви до Карпат?
г) Якщо Ви не поїдете до Карпат, то Ви зможете відвідати виставку робіт відомого художника. Вхід для студентів – безкоштовний, але Ви так мріяли туди потрапити, що б заплатили навіть 15 грн. Чи поїдете Ви до Карпат в
такому випадку?
2. Гранична норма заміни одягу продуктами для Ірини є постійною – 3:2.
а) Побудуйте карту кривих байдужості.
б) Намалюйте бюджетне обмеження, якщо доход Ірини складає 100 грн., а ціни продуктів та одягу становлять відповідно 5 та 10 грн.
в) Визначте оптимальний план споживання для Ірини.
г) Визначте новий оптимальний план споживання, якщо ціна продуктів впала до 3 грн.
3. Петро витрачає 20 грн. на добу на яблука та груші. Гранична корисність яблук для нього 20 − 3x , гранична корисність груш – 40 − 5y , де x – кількість яблук, y – кількість груш. Ціни фруктів дорівнюють 1 грн. та 5 грн. за штуку відповідно. Яку кількість яблук та груш щоденно купуватиме Петро?
4. Функція корисності U = xy , ціна товару Y дорівнює 2, доход споживача 40. Ціна товару X зменшується з 5 до 4. Знайти ефекти доходу та заміщення за Хіксом.
5. Олена витрачає всі свої гроші на банани та груші, причому її попит на груші є еластичним. Коли ціна на груші зростає, Олена споживає більше бананів. Чи вірно це?
6. Попит і пропозиція на обіди в студентському кафе описуються рівняннями:
QD = 2400 − 100 p та QS = 1000 + 250 p .
а) Підрахуйте рівноважну ціну та кількість проданих обідів.
б) Адміністрація університету встановила максимально можливу ціну за обід – 3 грн. Проаналізуйте наслідки такого рішення.
в) Чи справедливе таке твердження: „Чим активніше держава втручається в ринкове ціноутворення, встановлюючи фіксовані ціни, тим вищий дефіцит товарів”?
7. Витрати фермера на виробництво моркви становлять TC ( y) = 700 + 0,01y2 , де y – обсяг виробництва моркви у кг. Знайдіть рівноважний випуск тамаксимальний прибуток фермера, якщо ринкова ціна на продукцію становить6 грн. за кг.
8. Ринок бензину в країні знаходиться в умовах досконалої конкуренції. Загальний попит на бензин описується рівнянням QD = 200 − 20 p . Середні витрати типової фірми–продавця дорівнюють AC = 5 + q − 5 . Яка кількість бензоколонок діє у довгостроковому періоді?
9. Монополіст продає дитячі квитки на 25% дешевше за дорослі. При зростанні ціни на дорослі квитки з 10 до 12 грн. попит зменшився з 340 до 300 одиниць. Визначити зміну попиту при підвищенні ціни на дитячі квитки.
10. Попит на процесори задається формулою Q = 100 − P , де Q – кількість проданих процесорів, P – ціна на процесори. У двох фірм однакові функції витрат TCi = 10Qi+0.5Q2i . Якими будуть прибутки фірм, якщо вони дотримуються моделі Курно?
11. Іван та Петро ділять між собою 20 кг яблук та 30 кг груш. Функції корисностеймають вигляд u (x; y) = xy та u (x; y) = xy , де X – вага яблук, Y – вага груш. Побудувати криву контрактів.
12. В сонячний день магазин продає 20 ящиків пива, в хмарний – 10, а в за дужепоганої погоди – 12. Ймовірність настання кожної з подій 0,6, 0,3 та 0,1 відповідно. Знайдіть очікуваний об’єм продажу і дисперсію.

Формат: doc

Тип роботи: Задачі, Контрольна робота

Предмет: Мікроекономіка

Дата написання: 2004

Країна та місто: Україна, Київ

Кількість сторінок: 12

Кількість використаної літератури: 0

Ціна: 6 $ (1 задача – 0,5 $)

Купити дану готову роботу

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *