Пишеш сам? Готові роботи дешево:
Останні додані готові роботи

Природно-заповідні об’єкти Українських Карпат

У 1993 р. в Українських Карпатах створено Карпатський біосферний заповідник. Його площа становить 57,9 тис. га. Він був створений на основі Карпатського природного заповідника. Майже вся його територія вкрита лісом. До складу заповідника входять окремі гірські масиви (філіали), розміщені у різних гірських районах Українських Карпат: Угольсько-Широколужанський, Чорногірський, Мармароський, Свидовецький, а також один рівнинний масив – Хустський, або Долина нарцисів, розміщений на Закарпатській низовині.

Угольсько-Широколужанський масив знаходиться у центральній частині Українських Карпат (на південних відрогах Полонинського хребта). Він відомий найбільшими в Європі буковими лісами, ділянками таких реліктових лісостанів, як ягідний тис, широколиста липа, європейська та біла ялина.

Унікальною пам’яткою природи, що входить до Карпатського біосферного заповідника, є найвищий в Українських Карпатах Чорногірський масив. Охороняються субальпійські і альпійські біоценози, а також старі ялинові і ялицеві ліси.

Високу продуктивність мають буково-ялицево-смерекові дерево стани на Мармороському масиві, де вони охороняються на висоті 800 1700 м.

На Свидовецькому гірському масиві об’єктом охорони є найвищі в державі дерево стани дуба звичайно і дуба скельного, а також біологічно стійкі буково-дубові та ялицево-дубові праліси.

У рівнинній частині Закарпатської низовини поблизу Хуста розташована Долина нарцисів. Тут охороняються унікальні природні зарості центральноєвропейського вузьколистого білоквіткового нарциса, який у природі трапляється дуже рідко і занесений до Червоної книги України.

____________________

Країна: Україна

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *