Безкоштовно

Принцип дії та устрій автогенератора НВЧ на магнетроні

views 74

Магнетронний генератор є елементом передавальної системи, що забезпечує формуванння коротких потужних НВЧ коливаня, які через АВС випромінюються  в простір.

Магнетронний генератор забезпечує перетворення напруги джерела живлення по комутуючим сигналам, що поступають з системи синхронізації.

Склад магнетронного генератора:

1) Магнетрон;

2) Магнітна система;

3) Лінія трансформаторного зв’язку;

4) Система охолодження.

Принцип роботи магнетронного генератора: Електрони, що вилітають з катода, потранляють під дію магнітного та електричного поля, при цьому вони рухаються не прямолінійно, а по складній траекторії, яка залежить від складових електромагнітного поля – чим більша його величина, тим менший радіус траекторії. Електрони, пролітаючи мимо отворів резонаторів, створюють змінне електромагнітне поле і групуються біля них в електронні згустки. Дані згустки за рахунок потрапляння наступних електронів створюють ділянки з великим значенням електричної складової ЕМ поля, що називаються спицями. Дані ділянки віддають свою елергію ЕМ полю резонатора, збільшуючи амплітуду коливань в них.

Коли кількість енергії, що віддається електронними спицями за один період повтору, дорівнює втратам в резонаторах відповідних створенню в стаціонарних ЕМ коливань  і при сумуванні коливань у всіх резонаторах забезпечується вивід енергії через резонатор зв’язку в АВХ.

Написати коментар:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *