Готова робота!

Молодіжні субкультури

Купити за 28 грн.
views 56

Курсова робота з психології на тему “Субкультура скінхедів”

Зміст

Вступ.. 3

1 Загальні поняття та ознаки молодіжних субкультур. 5

2. Історія виникнення молодіжних субкультур. 8

3. Класифікація молодіжних субкультур. 12

4. Причини та мотиви вступу молоді до субкультур. 23

 

ВСТУП

Актуальність даної теми полягає в тому, що юнацькі субкультури стали одним з істотних факторів соціалізації сучасних підлітків. Дані соціологічних досліджень підтверджують, що значна частина учнів старших класів ідентифікує себе з тією чи іншою субкультурою, і певну кількість старших школярів відчуває на собі її відчутний вплив.

У той же час вплив на учнів ряду неофіційних юнацьких культур таїть в собі соціальні небезпеки, так як одні субкультури транслюють ідеї екстремізму чи дискримінації, інші – проповідують кримінальний спосіб життя, треті – пропагують вживання психоактивних речовин і т.д. Дані субкультури створюють ризик для соціалізації молоді. Представники таких субкультур досить часто виходять за рамки встановлених правил, здійснюють ексцентричні вчинки. Для того щоб виявити шкідливу субкультуру, необхідно скласти психологічний портрет представника цієї субкультури і виявити мотиви її членів. На даний момент багато людей оперують лише суперечливими стереотипами і міфами про субкультурах і можуть приписувати шкідливість цілком нешкідливим субкультурам, не помічаючи при цьому шкідливість іншої.

У зв’язку з цим реакція офіційних органів влади, громадськості, педагогів навіть на звичайні прояви юнацької субкультури часто буває вкрай жорсткою. Нерідко у вихователів, вчителів виникають сильні негативні емоції, що перешкоджають самовизначенню і побудови конструктивної взаємодії з представниками юнацьких субкультур.

Все більше підлітків щодня в усіх країнах світу стають неформалами. Тому необхідно знати про цю культурну нішу, розуміти її і бути готовим зіткнутися з її представниками у реальному житті.

Стан опрацьованості теми. Незважаючи на актуальність теми, по ній існує досить мало робіт, оскільки вивчення субкультур – відносно новий напрямок у вітчизняних гуманітарних науках. За останні два десятки років з цієї тематики найбільш численними є дослідження молодіжної субкультури, що розкривають соціально-філософські (С. І. Левікова), естетичні (Е. А. Раманаускайте), соціологічні (Д. В. Петров), соціально-психологічні (Л . В.Шабанов) аспекти даного феномену. Вивчено також окремі різновиди молодіжних субкультур (І. І. Клявіна, Б. В. Купріянов, А. Є. Подобін, С. В. Родіонов, Т. Б. Щепанська), взаємодія молодіжних субкультур із соціальними інститутами (А. А. Артюх , С.А.Вороніна), регіональні характеристики субкультурної диференціації молоді (М. В. Блохіна).

Мета роботи. Описати найбільш поширені субкультури. Скласти психологічний портрет субкультури скінхедів.

Для досягнення даної  мети встановлені такі  завдання:

  1. Описати загальні поняття та ознаки молодіжної субкультури.
  2. Розповісти про історію виникнення молодіжних субкультур.
  3. Привести класифікацію найбільш розповсюджених молодіжних субкультур та описати їх ознаки.
  4. Виявити причини та мотиви вступу молоді до субкультур
  5. Скласти психологічний портрет представника субкультури скінхедів.

Об’єктом дослідження в даній роботі є поняття субкультури.

Предметом дослідження є субкультура скінхедів.

Купити за 28 грн.

Написати коментар:

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *