Готова робота!

Система захисту електронних платежів (СЕП-2, АРМ-НБУ-Інформаційний)

Купити
views 601

Атестаційна магістерська робота

на тему “Система захисту електронних платежів”

Мета дослідження: Довести необхідність впровадження СЕП-2 (а саме АРМ-НБУ-Інформаційний), її переваги та недоліки порівняно зі старою системою, розглянути можливі проблеми під час впровадження та експлуатування системи.

Вихідні дані (характеристика об’єкта, умов дослідження та ін.): Програмне забезпечення що постачається НБУ. Технологічна структура СЕП – 2. Структура роботи системи АРМ-НБУ-Інформаційний.

Основні задачі дослідження: Дослідити причини впровадження СЕП-2. Проаналізувати впровадження АРМ-НБУ-Інформаційного, як одного з  невід’ємних елементів СЕП-2.Виявити переваги розмежовування інформації, що стосується руху коштів та інформації статистичної звітності.

Анотації……5

ВСТУП…….6

1. Міжбанківські платежі в України……..8

1.1. Автоматизація електронних розрахунків…..8

1.2. Термінологія СЕП……..15

1.3. Організація роботи в СЕМП……19

2.2. Клієнт-серверна архітектура СЕП………22

2.4. Технологія обміну інформацією між учасником СЕП і ЦОСЕП…….25

2.6. Обмін інформацією в он-лайновому режимі…………36

3. АРМ-НБУ-Інформаційний………….48

3.4. Програмне забезпечення, що постачаються НБУ……..53

4.4. Конфігурування системних файлів АРМ-НБУ-Інфо……..78

4.5. Файл запуску електронної пошти MAIL3.BAT………79

2.Система електронних платежів-2……….22

2.1. Визначення, умовні позначення і скорочення СЕП-2…..22

2.3. Учасники СЕП………23

2.5. Виконання платежу та обмін технологічною інформацією в файловому режимі………32

2.7.  Банківський день………..43

3.1. Призначення АРМ-НБУ-Інформаційного…….48

3.2. Основні функції АРМ-НБУ-Інформаційного………..50

3.3. Вимоги до апаратних засобів та системного програмного забезпечення…………52

3.5. Структура папок АРМ-НБУ-Інформаційного……….54

4. Дослідна експлуатація АРМ-НБУ-Інформаційного…….60

4.1. Інсталяція програмного забезпечення АРМ-НБУ-Інформаційного..60

4.2. Конфігураційні настройки АРМ-НБУ-Інформаційного………66

4.3. Настройка АРМ-НБУ-Інф на інформаційні задачі………70

4.6. Команди роботи з системою ЕП……………….81

ВИСНОВОК……………82

Список використаної літератури…………..83

Додатки…………..84

Анотації

Реферат

В даній роботі розкривається проблематика інформаційних технологій, що використовуються у банківській системі України. Проводиться дослідження нової системи електронних платежів (СЕП-2), основна увага відводиться одному з її елементів:                                              АРМ-НБУ-Інформаційному. Обґрунтовується необхідність розмежовування інформації, що стосується руху коштів та інформації статистичної звітності. Розробляється тестова конфігурація системи. Аналізується дослідна експлуатація АРМ-НБУ-Інформаційного, що була проведена на практиці в ЗАТ ”Український банк реконструкції та розвитку”.

Реферат

В данной работе раскрывается проблематика информационных технологий, которые используются в банковской системе Украины. Проводится исследование новой системы электронных платежей (СЕП-2), основное внимание уделяется одному из её элементов: АРМ-НБУ-Информационному. Обосновывается необходимость разделения информации, которая касается движения средств и информации статистической отчетности. Разрабатывается тестовая конфигурация системы. Анализируется экспериментальная эксплуатация АРМ-НБУ-Информационного, которая была проведена на практике в ЗАТ “Украинский банк реконструкции и развития”.

Ключові слова:

АРМ-НБУ

АРМ-НБУ-ІНОФРМАЦІЙНИЙ

СИСТЕМА АВТОМАТИЗАЦІЇ БАНКУ

СИСТЕМА ЕЛЕКТРОННИХ ПЛАТЕЖІВ (СЕП)

 

ВСТУП

Сучасний період становлення ринкової економіки характеризується переходом до нової економічної моделі, головне місце в якій займають інформаційні технології, засновані на комунікаційних засобах та засобах обробки і збереження інформації.

Велика роль у процесах глобальної інформатизації суспільства належить банківським установам.

Банківська система України – один із найважливіших елементів її фінансової системи. Як і вся економіка України, банківська система сьогодні зазнає кардинальних змін. Які торкаються структурної і функціональної її частини. Зміни фіксуються банківським законодавством, розробка якого здійснюється на основі міжнародного досвіду, досвіду економічних реформ в Україні, сучасних уявлень про суть та призначення банківських установ.

В даній роботі розкривається проблематика інформаційних технологій що використовуються у банківській системі України.

Об’єктом дослідження виступає система електронних платежів нового покоління (СЕП-2), а саме один з її невід’ємних елементів – АРМ-НБУ-Інформаційний. Аналізується необхідність його впровадження, переваги та недоліки порівняно зі старою системою, розглядаються можливі проблеми під час впровадження та експлуатування системи.

В першому розділі відслідковується історія системи електронних платежів України. Досліджується робота над автоматизацією електронних розрахунків, як невід’ємний наслідок розвитку системи електронних платежів України. Також розкривається тема  організації роботи в СЕМП.

В другому розділі розглядається новий проект системи електронних платежів (СЕП-2), що планується ввести в експлуатацію в другій половині 2006 року. Описуються основні принципи роботи СЕП-2 та відмінності від діючої системи. Наведені схеми технології обміну інформацією між учасниками СЕП та ЦО СЕП.  Розглядаються типи файлів що використовуються СЕП та поняття “банківського дня”. Також наведений регламент роботи СЕП.

Третій розділ присвячений впровадженню АРМ-НБУ-Інформаційного, як одного з елементів СЕП-2. Розглядається проблематика розмежовування інформації, що стосується руху коштів та інформації статистичної звітності. Досліджуються причини введення нового АРМу, його призначення, основні задачі, та принцип роботи. Також наведений перелік програмного забезпечення що постачається НБУ та обов’язкова структура каталогів.

В четвертому розділі наводиться практична схема інсталяції, конфігурування, настройки на інформаційні задачі,  структури системних файлів та файлів запуску електронної пошти АРМ-НБУ-Інфо. Також наводяться практичні рекомендації щодо організації інтерфейсів з електронною поштою НБУ, системою автоматизації банку та іншими програмними модулями. В цьому розділі використовуються матеріали що були практично використані в ЗАТ “Український банк реконструкції та розвитку”.

В роботі описуються основні принципи нової системи електронних платежів (СЕП-2), розглядається відмінність її від існуючої системи. Також обґрунтовуються переваги розмежовування інформації, що стосується руху коштів та інформації статистичної звітності.

Купити

Написати коментар:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *