Безкоштовно

Постать Беніто Муссоліні в історії Італії

views 9345

Реферат з предмету “Всесвітня історія”

на тему “Постать Беніто Муссоліні в історії Італії

Беніто Муссоліні – це італійський фашистський диктатор. Народився в селі Предаппіо область Раманья в сім`ї коваля і вчительки місцевої школи. По закінченні школи певний час прцював помічником учителя. З часом примкнув до заснованої в 1900 році Соціалістичної партії. У 1912 році став головним редактором провідної газети Соціалістичної партії “Avanti” (“Вперед”), збільшивши її тираж з 20 до 100 тисяч читачів. На початку Першої Світової війни виступав за її негайне припинення, але згодом став найголовнішим прихильником участі Італії в війні. За це у листопаді 1914 році Беніто Муссоліні було виключено з партії, у відповідь заснував власну газету. У 1915-1917 роках служив у війську, був контужений під час учбових занять зі зброєю. У бойових діях участь не брав. В Мілані 1919 році об`єднав навколо себе розрізнені групи націоналістів і соціалістів і заснував “Фашіо ді комбаттіменто” – “Союз боротьби”.

Зневіра як в монархії, так і в демократії спричинила те, що тисячі невдоволених результатами війни італійці звернули свої погляди до нової політичної сили-“фашизму”. Безперечним лідером фашистів був Беніто Муссоліні. У 1919 році у своїй партійній програмі фашисти запропунували італійцям привабливі і прості для розуміння цілі: встановлення республіки, запровадження Законодавчих зборів, передання землі селянам, ліквідація банків і бірж. Готуючись до захоплення влади, фашисти створили бойові групи, наприкінці 1921 році Беніто Муссоліні заявив, що цих груп налічується понад чотириста тисяч. Беніто Муссоліні головним ворогом італійців вважав заможні західні демократії та сусідні країни.

29 жовтня король призначив 39-и річного Беніто Муссоліні 27-м прем`єром Італії. Прийшовши до влади, фашисти певний час змушені були залишити в країні демократичні інститути. До Беніто Муссоліні новітня історія незнала таких масштабів культу особи правителя, який виник в Італії.

В умовах гострої політичної кризи охопившої країну після вбивства в 1924 році фашистами соціаліста Джакомо Маттеоті.

Муссоліні вдалось втриматись при владі, використовуючи пасивної антифашиської опозиції- з одного боку, і терор- з другого боку.

В 1926 році Муссоліні приступив до ліквідації конституційних свобод і установленню відкритої фашистської диктатури. У 1929 році підписав Латиранське узгодження з Ватиканом. Приходячи до димагогії при можливості співпраці і капітала в рамкаїх корпоративної держави Муссоліні забезпечив найбільше реакції симпереалістичним кругам італійської буржуазії, можливість широкого господарства над економікою, необмеженої експлуатації робочого класу. Після встановлення фашистської диктатури в Германії 1933 року Муссоліні уклали з фашистською Германією політичий і воєнний союз. Втянувши Італію в Другу Світову війну   1939-1945 роки на стороні Германії. Поразка німецько-фашистських і італійських військ у війні проти країн антифашистської коаліції і посилення антифашиського руху в Італії призвели до занепаду диктатури.

В 1929 році для збільшення своєї популярності та небажаючі діливладу з кримінальним світом, Беніто Муссоліні завдав серйозного удару по сицилійській мафії, від якого вона прийшла до тями після Другої Світової війни. Наслідуючи Наполеона в 1926 році Беніто Муссоліні віддав наказ про заснування Італійської академії, кандидатури до якої він відбирав особисто. Для виховання молоді в дусі відданості вашизму й особисто на вимогу Беніто Муссоліні було переписано шкільну програму з історії, велика увага приділялася історії давнього миру. В 1943-1945 роки Муссоліні очолював маріонеточне правління на укопованій німецько-фашистськими військами території Італії.

Беніто Муссоліні був захоплений партизанами поблизу італо-швейцарської границі і страчений наказом воєнного трибунала Комітета Національного Визволення Північної Італії.

Написати коментар:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *